DRL, диодни лентички или късите светлини

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот Asko VW » Вто 15 яну 2013 11:50


От това което съм чел и това което съм виждал, стигнах до следният извод (без да твърдя, че абсолютно верен) : Когато DRL-тата са насаждани допълнително, т.е. е добавен нов светлинен източник, то те трябва да гаснат при включване на основните светлини (габарити, къси). При автомобилите със заводски DRL, обикновено не се използва отделен светлинен източник, само за DRL, а се използва някоя от другите светлини, но с променен интензитет (намалени дълги, усилени габарити или др.). При този случай с включването на светлините в нормален режим, използваната за DRL светлина минава в нормален режим. Ако се използват намалени дълги (някои модели на VW) те угасват, но ако са габаритите (Ауди, BMV), те не угасват а просто минават в режим габарит, т.е. спада интензитета. Мисля, че точно за тези случаи коментирате, не се подлъгвайте по заводските и да си правите допълнителните така, те трябва да гаснат, иначе давате възможност на чичко полицай да се заяжда с вас.

Последна промяна от Asko VW на Чет 11 апр 2013 7:57, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот dandrv » Вто 15 яну 2013 16:07


При мен допълнителните дневни светлини имат управление с 2 входа. Захранване при включване на двитател и другият се свързва към фаровете - аз съм го вързал към габарита, защото късите са фабричен ксенон и не ми се бъркаше там... Та като запалиш двигателят дневните светлини се задействат автоматично. Щом включиш габарит - изгасват. И тъй като габарита работи заедно с късите - щом включиш ключа на фаровете дневните светлини са винаги изгасени. Принципно и на преглед като ходих казаха че те не трябва да работят с другите светлини. Т.е. или само дневни или включено ли е друго не трябва да работят. На Ауди, Мерцедес са друга бира. Както е писано по-горе - те си намаляват интензитета при включване на фаровете и по този начин не заслепяват нощем.


ipipbg
Мнения: 183
Регистриран на: Съб 17 мар 2012 21:09
Автомобил: SEAT CORDOBA 6k2
Двигател: AGR

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот ipipbg » Нед 20 яну 2013 23:17


имах дневни светлини на колата и ги бях направил,да светят на контакт ,тоест като запаля и веднага да тръгват диодните , бях ги сложил на бронята , обаче те светят постоянно и така вечер като си пусна късите заедно с тях светят и дневните,така 2-3 пъти ме спираха полицаите да ми мрънкат,защо светят дневните светлини вечер , иначе през деня не съм имал проблем!
какво толкова пречи вечер да светят дневните светлини не можах да разбера! :D чак да заслепяват вечер.... не бяха толкова силни :shock


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот IvailoOo » Нед 20 яну 2013 23:21


Дневните светлини трябва да изгасват при включване на габарит или основните светлини на автомобила.Дали пречат или не,нас не ни бърка,защото господата с фуражките бесят и колят :wink:


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот Asko VW » Пон 21 яну 2013 10:23


И аз мисля, че истинските (сертифицирани) и правилно монтирани (настроени)дневни, НЕ заслепяват или пречат по друг начин на насрещно движещите се водачи, НО това са международните изисквания - допълнителните дневни не трябва да светят заедно с основните светлини. Щом такива са изискванията, смятам, че трябва да ги спазваме и в конкретният случай не трябва да се сърдите на полицаите, че ви правят забележки, тяхната работа е да следят за спазаването на законите и правилата (друг е въпроса как го правят нашите).


Потребителски аватар
vessonik
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 19:39
Автомобил: Golf Plus
Двигател: 1.9 TDI 105 Hp BXE
Местоположение: Sofia

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот vessonik » Чет 11 апр 2013 7:12


VW и Ауди след 2005г. имат монтирани светлинни/контролни модули, които имат невероятни възможности. Много от тези възможности не са активирани при продажбата, защото изискванията са били други в тези години. Колеги, не откривайте топлата вода, а се обърнете към човек, който разбера! Мога да Ви препоръчам за консултация Vaskoto1. Той ще ви обясни възможностите на конкретния автомобил и ще активирате исканите екстри! В противен случай автомобилите, след различните доработки, заприличват на коледни елхи и рискувате да имате проблеми с полицайте на улицата.... А за тях всички знаем какво искат...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот kris11 » Чет 11 апр 2013 18:20


@vessonik
Не бъди сигурен в нищо. Тука е Абсурдистан .Няма точна формулировка - всяка шапка си го тълкува по своему.
То и законите са така формулирани, че мутрагените да се отървават.

Последна промяна от kris11 на Пет 12 апр 2013 10:14, променено общо 1 път.


ipipbg
Мнения: 183
Регистриран на: Съб 17 мар 2012 21:09
Автомобил: SEAT CORDOBA 6k2
Двигател: AGR

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот ipipbg » Чет 11 апр 2013 19:09


Поне ако слагате дневни светли,нека не са китайски боклуци, масово гледам коли на които лявата или дясната не светят .... или примигват
на старата си кола имах и аз и едната ми изгуря , не се лъжете да слагате китайски за 20-30-40лв ! :th_up лека и безаварийна! :beer


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот mccoy » Чет 11 апр 2013 21:57


ipipbg написа:...... не се лъжете да слагате китайски за 20-30-40лв.....

А Китайски от 100лв. може ли?
А Китайси на които пише че са произведени в Германия за 200лв. може ли?
Не разбрахте ли че в Булгаристан качеството няма нищо общо с цената!


ipipbg
Мнения: 183
Регистриран на: Съб 17 мар 2012 21:09
Автомобил: SEAT CORDOBA 6k2
Двигател: AGR

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот ipipbg » Чет 11 апр 2013 22:53


може да , ако е за над 100лв вземайте ! :beer


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот pepi_iliev » Пет 12 апр 2013 7:52


Колеги, а как седи въпроса с фаровете за мъгла? В смисъл, мисля да си сложа модул за автоматични фарове на халогенките за мъгла и да им сложа по една диодна крушка. На по-новите автомобили може да се настроят като запалиш автомобила да се пускат само фаровете за мъгла като дневни светлини. Господата полицаи дали се заяждат, ако се кара така? :rolleyes


ipipbg
Мнения: 183
Регистриран на: Съб 17 мар 2012 21:09
Автомобил: SEAT CORDOBA 6k2
Двигател: AGR

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот ipipbg » Пет 12 апр 2013 8:47


знам,че трябва дневната светина да свети вътре във фара ,моята кола е като твоята и съм с одул на късите светлини , като запаля колата ми се пускат само предните къси , може да ги вържа и към дългите и да избирам проценти на сила ....има доста възможности моят модул
виждал съм коли както ти обясняваш ,но ако решат могат да се заядът


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот kris11 » Пет 12 апр 2013 11:58


[quote="pepi_iliev"]Колеги, а как седи въпроса с фаровете за мъгла? /quote]

= Актче. Бях димирал фаровете за мъгла.Е нбе та не . Показвам ето дневни светлини, ето как свети фара за мъгла е не та не - караш на фарове за мъгла - закона .. Махнах димирането и сложи ЛЕД.


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот pepi_iliev » Пет 12 апр 2013 12:47


kris11 написа:
pepi_iliev написа:Колеги, а как седи въпроса с фаровете за мъгла?


= Актче. Бях димирал фаровете за мъгла.Е нбе та не . Показвам ето дневни светлини, ето как свети фара за мъгла е не та не - караш на фарове за мъгла - закона .. Махнах димирането и сложи ЛЕД.


Мама им д***а. :banghead В ЗДвП пише: "Дневни светлини" са светлини, предназначени за подобряване на възприемането и видимостта на предната част на пътно превозно средство при движението му." Ще карам тогава само на предни габарити и да се оправят. За мен те са предназначени за това. Пък, ако трябва ще обжалваме актове. Те би трябвало да падат в съда, щом не са "обявили" какви точно трябва да са дневните светлини. :smile


ipipbg
Мнения: 183
Регистриран на: Съб 17 мар 2012 21:09
Автомобил: SEAT CORDOBA 6k2
Двигател: AGR

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот ipipbg » Пет 12 апр 2013 18:49


тоест ... нищо не е такова каквото изглежда :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 198 госта