Акумулатори - колко им е животеца?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот инжектопляктор » Сря 05 авг 2015 23:48


Mihailov78 написа:Колега инжектопяктор това е несериозно, вземи акумулатора на комшийката или комшията за 10 минути вечер след работа. Ако го прави си за стартер.

Ама човек, понякога почти не го прави това нещо, понякога го прави по-често. Не мога да го хвана как и защо. Просто ми гаснат лампите, задържам ключа. Връщам. Не става и след 3-4 опита става. с 45Ah акумулатор съм, тестваха го на 350A стартов ток сигурен останал. Дадох сумати пари и нямам решение на проблема. Искам просто да се реши веднъж и завинаги. Не мога да хвърлям пари. Бендикса си го платих аз, дадох над 100лв за стартера и други работи плащах - златен ми излезе. :banghead
Питам майсторите - те са "категорични" че на стартера нищо му нямало, да съм си купил по-хубав и голям акумулатор и да не съм ги занимавал. :banghead
Да, колата е от профила. Jetta/Vento 2.0 2E 115к.с
Имам ето тоя стартер. Уж не бил с планарен или какъвто е там редуктор. За смяна на изключвател ми искат още 50лв. Стартера ще мине границата от 200лв. :screwy Освен да ме посъветвате и да го сменя сам, ако има възможност без да се сваля целият стартер. Защото къде хълца, къде забива - уж тръгне или не съвсем, лампите по таблото гаснат, уредите се нулират, после тръгва. Ако сте сигурни, че е изключвателя - там бобината отгоре или както го водят, да се сме ни и толкова. Мъчи ме тоя проблем вече половин година. :banghead През това време покрай другата поддръжка събирах и пари за друг акумулатор.
Изображение




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот ktamen » Чет 06 авг 2015 3:42


инжектопляктор написа: Аз хал хабер си нямам от коли

90% от майсторите разбират по-малко и от теб. Намери някой дето разбира, не давай на всеки да ти пипа колата. Акумулаторът ти мисля, че вече си го прецакал заради неизправен стартер. Това, че разни неграмотници са сменяли чаркове по-него не значи, че вече е изправен. Стартерът трябва да се ремонтира от грамотен майстор, не е вярно, че всяка година трябва да се бърника. Моя стартер е 84 набор, ремонтирах го преди 10 години без да му купувам никакви части. Неговите си части изглеждаха оригиналните, вероятно поне на половин милион км. За 250 000 по-късно, още не дава признаци за някакъв проблем.
Не знам какъв ти е проблема. Най-вероятно и стартер и акумулатор.
Намери си читав майстор да ти прегледа цялата кола, а не само стартера. :exclaim Проблемът може да е от лоша маса, лошо зареждане, утечка и от още много други работи. 99%, че е нещо съвсем дребно. Акумулатор ти писах откъде да си купиш.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 06 авг 2015 7:26


ktamen написа:90% от майсторите разбират по-малко и от теб.

Благодаря за мнението. Ще се ориентирам към приключване на въпроса с акумулатор, ако не - и бобината за 30-40лв. Знам, че 90% от майсторите разбират колкото мене и по-малко, въпросът е че са майстори и взимат за това пари. Не за да обикалят като идиоти около колата, а за да ми свършат работа, където не рискувам сам да я правя, защото може и да знам как е, но нямам опит или защото не ми се цапоти. Много е трудно да се намери кадърен майстор
Специално за стартера е факт, че вторият път ги гледах в ръцете. И няма какво да е освен бобината на стартера, защото пред мен гледах че другите неща са здрави. :th_up И изводите на стартера ги почистиха. Масата и сам мога да си я видя.
Самият акумулатор зарядното ми Лидъл-ско го зарежда до 13.1 - 13.2 Напрежението му постепенно слиза до 12.65 някъде.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Mihailov78 » Чет 06 авг 2015 8:24


Колега, виж обявите тук във форума за коли на части, мисля че стартера ти е като на Голф 2-ка. Колко да струва един такъв стартер втора ръка 30-40 лв, купи някой и го смени твоя. Крепи се на два болта за мотора и 3 кабела, няма нищо сложно да си го смениш сам. Така ще разбереш къде е проблема. Те тези майстори които са правили този стартер не се знае какво са правили, ако попаднеш на читав втора ръка ще надживее колата.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 06 авг 2015 8:53


Mihailov78 написа:Колега, виж обявите тук във форума за коли на части, мисля че стартера ти е като на Голф 2-ка

Мерси много! :biggrin Ако е иначе, ще търся и стартер. Тъпото е, че канал нямам и трябва да подпирам двигателя май. Обаче ако не се оправи с новият акумулатор, ще ходя да правя рекламация да си го оправят стартера. Не може толкова пари да ми вземат и нищо да не направят.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот stefan4o » Чет 06 авг 2015 8:54


На тези мотори стартерът е отпред. Може би и без канал ще стане работата, просто намери с какво да подпреш мотора отпред, където е тампонът.


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Stif » Чет 06 авг 2015 9:08


Моля колеги,които ползват акумулатор Starline повече от 2 години да споделят инфо.
Благодаря!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 06 авг 2015 9:12


Stif написа:Моля колеги,които ползват акумулатор Starline повече от 2 години да споделят инфо.
Благодаря!

Гледах едно мнение на Kris11, че имало няколко коли около него с тия акумулатори и изкарвали гаранцията и толкова. Vega-та имало по-хубави мнения за нея. Поръчах една 72Ah от akumulatorite.нет, да видим дали ще пристигне.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот stefan4o » Чет 06 авг 2015 9:13


Защо ти е тоя дизелов акумулатор на това бензиново Венто? :screwy Харчиш си парите за глупости.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 06 авг 2015 9:33


stefan4o написа:Защо ти е тоя дизелов акумулатор на това бензиново Венто? :screwy Харчиш си парите за глупости.

Защото е с 15лв по-скъп от 60Ah. Наплаших се от проблеми зимата с бутане. Знаеш ли как се бута като си сам? Още миналата година акумулатора зимата умираше на 7-8 по-сериозни паления мисля. Давали са ми ток многократно. Пък и тока и капацитета им пада с времето. Тъкмо след 2 години ще са ми останали 60Ah. :mhihi Ако смяташ, че зимата Венто-то ще върви с акумулатор 45Ah и масло 15/40, да ти продам моят 45Ah? Има още гаранция дори, не е изтекла. Става за някоя Голф-че 1.3 или Фиеста 1.3 :th_up Пробвах го на Фиеста, тя върти като луда. Ама карах подобна и с акумулатор, който беше така умрял, че едвам 12.4волта държеше и пак нямаше проблеми. :Mr Green Fun


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Stif » Чет 06 авг 2015 18:50


Моля колеги,които ползват акумулатор Starline повече от 2 години да споделят инфо.
Благодаря!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот stefan4o » Чет 06 авг 2015 19:11


инжектопляктор написа:
stefan4o написа:Защо ти е тоя дизелов акумулатор на това бензиново Венто? :screwy Харчиш си парите за глупости.

Защото е с 15лв по-скъп от 60Ah. Наплаших се от проблеми зимата с бутане. Знаеш ли как се бута като си сам? Още миналата година акумулатора зимата умираше на 7-8 по-сериозни паления мисля. Давали са ми ток многократно.

Ако колата ти е изправна, няма да има нужда от 7-8 опита за палене. Идеята ми беше вместо да ги даваш за по-голям акумулатор, да си поправиш автомобила да пали като кибрит :icon_lol Моята бабичка на -10-15 на бензин като види ключа и пали, почти от четвърт.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 06 авг 2015 20:21


stefan4o написа:Идеята ми беше вместо да ги даваш за по-голям акумулатор

Проблемът е, че стартерът не превърта и гаснат лампи по таблото. Все едно не му стига тока. Мерил съм акумулатора, понякога като е поработило, акумулаторът при палене не му пада напрежението. Понякога като е оставена при опит за палене, напрежението на акумулатора пада значително - под 9V. A 7-8 паления няма да рече опити. Просто паля, тръгвам до някъде, спирам, не свари да се зареди, гася колата, после пак паля и така. С други думи режим, където имам чести спирания, гасения, паления и потегляния на автомобила.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот radi_nrj » Чет 06 авг 2015 20:32


А стартера гледал ли си го дали в е час. Ако е "затегнал" какъвто и акумулатор да сложиш само ще го мъчиш + това, че може да си стопиш инсталацията.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 06 авг 2015 20:46


radi_nrj написа:А стартера гледал ли си го дали в е час.

Стартерът е слаган уж ревизиран. Втори път го сваляха пред мен, по-горе писах. Бендикс, втулки, четки, шлайф на колектора - всичко е направено. На моменти все едно не му стига тока да превърти. Вече съм поръчал акумулатора, чакам събота да дойде.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 777, smurf и 55 госта