Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
SpeedyMan
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 20 авг 2007 6:49
Автомобил: Audi A4 Avant AFN
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот SpeedyMan » Съб 07 ное 2015 21:55


[quote="gugun4u"][/quote]
По принцип си прав. Обаче тва видео е правено през 2008-ма година. През последните години всесезонните гуми стават все по-добри, така, че вече са си вариант, говоря за топ-моделите:
MICHELIN CROSS CLIMATE и GOOD YEAR 4 SEASONS, DUNLOP, а като гледам SAVAта я класират добре на тестовете. Дънлоп и Сава са си под шапката на GOOD YEAR, които от години развиват всесезонните гуми.

Едно време маслата са били зимни и летни. Сега караме с едно и също масло през всички сезони.
С гумите се очертава нещо такова. Мисля, че могат да ги направят така, че смеските да са с подходящи параметри за зимни и летни условия. Това обаче предстои.

До тогава най-добре е да караш със зимни и летни гуми.
Другия вариант ако не си с кола 4х4 е да си купуваш по 2 хубави всесезонни гуми всяка година. И хвърляш съответно най-старите. И така караш с оптимално нови гуми за възможно най-малко пари.




Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 466
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот venll-vr » Вто 07 яну 2020 13:12


Повдигам стара тема, но вече се навъртяха години от както излезаха на пазара всесезонните гуми:

1. CONTINENTAL AllSeasonContact

2. MICHELIN CrossClimate.

3. Goodyear Vector 4Seasons G2

Моля да споделите какво да избера. Все пак сме 21 век, технологиите вървят напред. Моля колеги, които са карали с някои от горепосочените гуми да споделят мнения. В нета има както позитивни /които преобладават/, така и не толкова хубави мнения. Колата е карам около 10000 км годишно и е неоправдано два комплекта гуми за климата в България/то зима има по две-три седмици/. Решил съм да са всесезонни, въпроса е какви?

Благодаря Ви за мненията!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот samo_pechka » Вто 07 яну 2020 14:48


Чел съм и аз доста за всесезонките. Напоследък и моята насока е за такива.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Вто 07 яну 2020 14:50


Бих избрал някой от двата без Мишелин.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот cecoa1 » Вто 07 яну 2020 14:56


Карал съм с Гудиар, но първо поколение, бях доволен. И до сега ги търкаля сестра ми, че и харизах цялата колица... Честно казано, тя ги е карала повече по сняг, както и един приятел, който се прибира веднъж някога с моята кола от Германия в страхотни виелици по целия маршрут.
Аз съм ги карал на сняг малко, но не помня да съм имал лоши впечатления. Иначе на сухо, на проливен дъжд, и въобще покарал съм си ги, също съм доволен като цяло.
Бях се засилил да си взема второто поколение, но ми откраднаха возилото, на което трябваше да ги слагам(ако бяха изчакали ден-два, щяха да го вземат с нови всесезонки :eek ).
По принцип четох класации и тестове преди това, Континентала също беше с добри отзиви, но пък аз имам зимния Континентал, който и като шарка е сходен с всесезонния, а в едни тестове го даваха, че почти по всичко е с малка разлика от всесезонния, включително и за лятна употреба.
А пък и гледах тука около мен някои познати немци, че заложиха на Гудиар, и се канех да ги пробвам и аз... Все пак, уж второ поколение, пък и щях да ги качвам на кола 4х4...а аз от първото бях доволен и то на кола само на предно...


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот inspektora » Вто 07 яну 2020 15:48


venll-vr написа:Повдигам стара тема, но вече се навъртяха години от както излезаха на пазара всесезонните гуми:

1. CONTINENTAL AllSeasonContact

2. MICHELIN CrossClimate.

3. Goodyear Vector 4Seasons G2


От тези трите бих препоръчал Кросклаймът на Мишлен. Те са най-добри при летни условия, а тогава се кара най-много.
Аз лично съм си избрал VREDESTEIN QUATRAC5.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Lupender » Вто 07 яну 2020 20:47


Мога да споделя впечатление от Кросклимата на Мишлен - карам ги втора зима. Единствената загуба на сцепление съм усетил на слана и омекващо замръзнало, т.е. заледен път, който при напичане на слънцето почва леко да се размразява, но не съвсем. Това ми се случи на два пъти. На сняг не съм усетил да има проблем, макар да съм ги карал няколко пъти. Гумите се чувстват добре на мокро, без разлика сравнени със зимни... даже си мисля, че са една идея по-добре (карам 225/40 R18). Признавам, че ги взех поради няколко обстоятелства - колата на която са качени не се кара като основна, от Благоевград съм и поради това, че не намерих навреме оригинални 17-ки за модела. Взех ги по препоръка на гумаджията и макар да ми струваха хилядарка - не съжалявам... за сега.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот silent » Сря 08 яну 2020 8:48


Аз пък ще кажа че Крос климата който карам трета зима и е на почти 30х.км... е много хубава гума за всякакви пътни условия но без лед, сняг и киша....там е зле много зле да кажем малко по-добре от лятна гума но много по-зле от зимна...догодина на зима ще ги сменям с други всесезонки и със сигурност няма да избера Мишлена...другата ми кола е с Гудрич зимни нищо общо няма между двете гуми....вероятно има разлика и в това че са обути на друга кола но пред вкъщи се качват и спускат по една и съща улица и на сняг и заледено Мишлена е не зле ....а трагичен... като са си такива от нови....


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Сря 08 яну 2020 9:15


Аз се ориентирам към Goodyear Vector 4Seasons G2. Традиционно е от добре представящите се всесезонки и цената му е прилична. По принцип Мишелина е най-лятно ориентираната гума от всички, така сочат тестовете. Предвид "зимните" условия през последните няколко години, вероятно и тя е достатъчна, но е доста скъпа.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот dalgia-73 » Сря 08 яну 2020 9:30


Да споделя и аз моят опит със всесезонните гуми.Първите ми бяха VREDESTEIN QUATRAC.Добра гума за сняг след втората година обаче станаха адски шумни и съответно ги подарих.Следващите бяха Ханкок. На сняг и киша биваха,не бяха и шумни.Така и продадох колата със тях. Другите които вземах бяха Goodyear Vector 4Seasons G2 .Това е добра гума за всякакви условия според мен.По скоро зимна отколкото лятна.След третата година обаче започнаха да се късат по краищата от влизане със по висока скорост във завойте (според мнението на приятел)и ги сложих на БМВ -то на баща ми.От година и половина съм със PIRELLI CINTUR ALLSEAPLUS .Доста по мека и тиха гума от Goodyear Държат се добре на сняг и във сухо време ,но поради факта че са много меки ще ги карам само зимния сезон.За лятото съм си вземал MICHELIN
Primacy 4.Относно избора на колегата бих го посъветвал да избере тия със най ниско ниво на шум.Аз лично бих си вземал отново Pirelli.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот cecoa1 » Чет 09 яну 2020 22:36


То се губи смисъла са караш всесезонни зимата, и пак да ги сменяш с летни през лятото.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот dalgia-73 » Пет 10 яну 2020 6:23


Може би си прав.То и зимата я няма никаква последните години,поне по нашия край.Както отиват нещата ще мина само на летни.


Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 466
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот venll-vr » Съб 01 фев 2020 13:57


MICHELIN CrossClimate+ купена и поставена. На първо четене съм много доволен Дот 4119 изключително мека гума, но за сега няма сняг, няма дъжд. Колата се държи чудесно. Има символ за сняг и чакам първите снежинки да я подкарам. Сигурно първата година ще е добре. По нататък ще видим.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Съб 01 фев 2020 16:56


Няма да останеш очарован на сняг. Но за всички други условия това е гумата.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот silent » Сря 05 фев 2020 19:53


Е сняг има ...чакам да видя дали аз съм единствения смотаняк дето се е прекарал с Крос климата.....очаквам да съм попаднал на някви куци 2 бройки и само аз да съм преебания ....на всички останали колите да фърчат в снега с извънземните Мишленки....като гледам как вали със сигурност едната ми кола утре няма да отлепи ...въпрос с повишена трудност с какви ли гуми ще е обута.... :mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 237 госта