помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vurgala
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 16 юни 2010 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia
Контакти:

помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот vurgala » Нед 30 дек 2012 9:49


здравейте колеги.помогнете да си дозглобя пасатчето.монтирах камера за задно виждане на мястото на едната светлина на задния номер от тези които са си за модел на фолксваген.свързах я към светлините за заден ход както е по схема.свързах чинчовете и прекарах до 7 инчовото огледало до тук добре от монитора излизат захранващ кабел 12 волта два видео входа и две жички с черен и син цвят(black ot ground)i (blue for rear view)
направих си експеримент и подадах 12 волта постоянен ток на огледалото като чинчовете са вързани както си е по схемата да видя какво ще стане.без да връзвам тези две жици монитора се задейства и изписа че няма сигнал.огледалото си сработи при задна скорост камерата се задейства и всичко е ок.при изключване на задна скорост изписва че няма сигнал и остава да свети.за момента нямам ДВД и втора камера.
трябва ли да взимам 12 волта от задните светлини та като паркирам и изключа от задна скорост да гасне монитора и да си ползвам отново огледалото по предназначение? че в моя случай с постоянен 12 волтов ток трябва да го гася и съответно пускам ако искам да го ползвам по предназначение??? ако имам двд ще работи само на задна ли? сигорно играят някаква роля тези две жички,но никаде не е пояснено и не смея да не ги разваля.друго питане относно чинчовете какви са тези червени жички които излизат от самия чинч? някакво замасяване ли е?
много сън ви благодарен ако ми подскажете.предварително благодаря ето и линк на кабелите да ги видите

http://www.lightinthebox.com/7-inch-Rea ... 40674.html

Това огледало за задно виждане е лесно за монтиране варху оригиналното посредством щипки,мултимедийното устроиство е с вграден 7" цветен LCD дисплей със сензитивни на допир бутони, който излачва видео картина както от камера за задно виждане така и от DVD плеър свързан кам вашият автомобил.Когата включите на задна скорост системата за задно виждане автоматично задейства дисплея на които може да наблюдавате движението на заден ход.Мултимедийната система има вазможност за сварзване с парктроника на вашият автомобил.Огледалото е с покритие против заслепиаване.
Характеристики:
Дисплей:LCD/TFT, 7”, 234x480 резолюция, формат 16:9
Захранване:DC 12V
Вход:Аудио/Видео
Видео входове:DPF/AV1/AV2
Вход:USB/SD
Сигнал:PAL/NTSC
Консумация:около 10W
Яркост:250cd/m
Контраст:350:1
Специално покритие против заслепяване

в превод от гугал черно до земята и синьо за задно виждане не ми говори нищо с две захранвания ли е?




Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот yordannnnnn » Нед 30 дек 2012 18:55


колега черното е маса,а синьото явно е за захранване ,може би отсветлината за задна скорост,най логично е


Потребителски аватар
vurgala
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 16 юни 2010 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia
Контакти:

Re: помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот vurgala » Вто 01 яну 2013 18:38


точно така е черната е маса,а синьото е + от светлините за задна скорост.така става с две захранвания.и не очаквах.така при включване на задна скорост се задейства дисплея и при изключване можеш да си ползваш отново огледалото по предназначение. инаяе остава да свети дисплея и всеки път трябва да се гаси и пуска....


kps71
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 16:45
Автомобил: Golf 5
Двигател: 1896 TDI 105 плюс
Местоположение: Пловдив

Re: помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот kps71 » Чет 16 ное 2017 13:57


Здравейте.
Пиша в тази тема, да не отварям нова. Имам проблем с това нещо - https://www.aliexpress.com/item/5-car-p ... 0.0.b7MKO1
Китаеца ми прати камерата с една бледа инструкция за монтаж, нищо не се вижда, та се ръководих донякъде по тази схема - https://navigacia.bg/blog/svarzvane-na- ... o-vizhdane
Ръководя си се аз, обаче проблем с огледалото - при загасен мотор, даден контакт и включена задна, камера и монитор работят перфектно. Запаля ли обаче и включа задна картината изчезва и монитора премигва. Плюса за огледалото съм го взел от червената жичка която излиза от видео кабела с чинчовете, т.е. от светлините за задна.
Подадох постоянен плюс към огледалото и нещата се "пооправиха". Тръгна монитора и при запален двигател, обаче по червената жичка се връща плюса към светлината за задна и при запален двигател ми свети постоянно.
Някакви идеи как да се преборя с проблема?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот bobocamaro » Чет 16 ное 2017 21:57


kps71 написа:Тръгна монитора и при запален двигател, обаче по червената жичка се връща плюса към светлината за задна и при запален двигател ми свети постоянно.

сложи един диод там. задната да може да дава ток, но да не може да получава. така го свържи.


kps71
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 16:45
Автомобил: Golf 5
Двигател: 1896 TDI 105 плюс
Местоположение: Пловдив

Re: помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот kps71 » Чет 16 ное 2017 22:08


bobocamaro написа:
kps71 написа:Тръгна монитора и при запален двигател, обаче по червената жичка се връща плюса към светлината за задна и при запален двигател ми свети постоянно.

сложи един диод там. задната да може да дава ток, но да не може да получава. така го свържи.

А нещо по конкретно като параметри?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот bobocamaro » Чет 16 ное 2017 22:17


е по-конкретно...50 волта обратно и 3 амперa ток. 1N5400 :biggrin


kps71
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 16:45
Автомобил: Golf 5
Двигател: 1896 TDI 105 плюс
Местоположение: Пловдив

Re: помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот kps71 » Чет 16 ное 2017 22:26


bobocamaro написа:е по-конкретно...50 волта обратно и 3 амперa ток. 1N5400 :biggrin

Емиии... :) При първа възможност ще пробвам и пиша


kps71
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 16:45
Автомобил: Golf 5
Двигател: 1896 TDI 105 плюс
Местоположение: Пловдив

Re: помогнете oгледало за задно виждане с вграден 7"lcd

Мнениеот kps71 » Съб 18 ное 2017 20:00


Не стана



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, gopa80, newgeneration и 79 госта