CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Veseliq » Сря 02 яну 2013 21:48


Здравейте колеги, искам да ви представя едно онлайн приложение, което разработвам от две години - самостоятелно, като хоби. Не искам да провокирам модераторите да смятат, че тази тема е спам или реклама - това е напълно безплатна система (която ще остане ЗАВИНАГИ такава), имаща за цел да помага на всички шофьори.

Това е сайтче, което е напълно интернационализирано, но и българизирано. С това сайтче можете да записвате какво давате за гориво и поддръжка на автомобила или мотоциклета, като системата изкарва доста статистики за харчовете и разхода на гориво.. Можете да отбелязвате в коя бензиностанция сте заредили и да оставите коментар и рейтинг към нея.

Същото важи за всички други разходи - можете да отбелязвате какви ремонти правите, какви покупки на части, в кои сервизи/магазини е било това. Скоро ще позволя да можете и да търсите подходящ сервиз за вашата кола във вашия район на база на мненията на потребителите. Постоянно качвам нови работи и месец след месец става все по-завършено и функционално.

И така ако съм грабнал интереса ви, можете да видите профила ми тук:
http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpending

Това е профилът на автомобила ми - можете да видите какви записки има, какво може да се прави:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... -executive

Самият сайт, разбира се е:
http://www.carspending.com/

Ако някой от вас ползва SpritMonitor.de, знае за какво става дума - аз бях техен потребител, но имаше прекалено много неща, които не ми харесваха и реших, че мога да направя по-добре (в дългосрочен план). Подчертавам, че системата е напълно безплатна и винаги ще бъде, дори няма пуснати реклами на сайта. Целта е да се натрупа систематизирана информация, която да помага на хората. Между другото не след дълго ще направя импортер за spritmonitor, за хората, които го ползват.

Благодаря на всички, които са прочели дори част от изписаното и се надявам да не съм подразнил никой :)




Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Freakylol » Сря 02 яну 2013 22:40


Аз го ползвам и наистина ми е много удобен сайта, браво! :да:


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот IvailoOo » Чет 03 яну 2013 13:02


:bowdown
Единици са тези,които ще го направят без да очакват съответното възнаграждение


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Ludia » Чет 03 яну 2013 13:35


Много полезно, но винаги съм считал, че толкова педантично попълване на информация за вещ като автомобил е загуба на време.
С какво ти помага информацията, че 1 км ти струва 50ст ?
Или че за 2012г си спестил около 150лв от автомивка ?


Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Freakylol » Чет 03 яну 2013 14:09


Въпрос на гледна точка, аз например искам след време да видя колко пари са хвърлени само по автомобила ;)


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Чудомир » Чет 03 яну 2013 14:18


Сайтът е добре направен за моя вкус (откъм функционалност)
Дизайнът (цветове, графична оформеност) не ми харесва.

Огромни минуси:
- не може да се филтрира от-до година и мощност. Какво ме интересува какво харчи 1,8 Пасат от 199*, като карам 2,8 от 200*?
- няма осредняване на калкулираните стойности в рамките на клъстера, ограничен по филтър "от-до"

Личен минус, който няма да ме направи ползващ сайта засега:
- няма импорт от Спритмонитор
- няма импорт по къстъм спецификация на файла за импортване: от скоро тествам нещо като спритмонитор на Андроид, и там може да се генерира някакъв csv файл като експорт от телефона. Този csv ще е хубаво да се дефинира като къстъм импорт, така че да може от (почти) произволен софт да се импортне към сайта


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Gigabyte » Чет 03 яну 2013 17:36


http://www.spritmonitor.de/

това е истинскят сайт за тази работа ;)


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Veseliq » Пет 11 яну 2013 1:56


Каква стойност би имала темата ми, ако не си взимам забележка от тези, за които правя сайтчето - тоест потребителите? :)

Чудомир написа:Дизайнът (цветове, графична оформеност) не ми харесва.


В момента се прави пълен редизайн!

Чудомир написа:Огромни минуси:
- не може да се филтрира от-до година и мощност. Какво ме интересува какво харчи 1,8 Пасат от 199*, като карам 2,8 от 200*?
- няма осредняване на калкулираните стойности в рамките на клъстера, ограничен по филтър "от-до"


След поста ти веднага направих филтри по година и скоростна кутия. Ще добавя и мощност, както осредняване на калкулираните стойности като резюме към търсенето, когато му се направи нов дизайн.

Чудомир написа:Личен минус, който няма да ме направи ползващ сайта засега:
- няма импорт от Спритмонитор
- няма импорт по къстъм спецификация на файла за импортване: от скоро тествам нещо като спритмонитор на Андроид, и там може да се генерира някакъв csv файл като експорт от телефона. Този csv ще е хубаво да се дефинира като къстъм импорт, така че да може от (почти) произволен софт да се импортне към сайта


Следващия път когато пиша, ще има CSV импорт. Мислен е така че да е гъвкав и по-късно да направя сам да си специфицираш формата на входните данни при импорт. Но едно по едно.

Gigabyte написа:http://www.spritmonitor.de/ това е истинскят сайт за тази работа ;)


Приемам го като лично предизвикателство ;)


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот feikot » Нед 20 яну 2013 22:45


Чуден е сайта,много е полезен и според мен,много добре изглеждащ .


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот pepi_iliev » Сря 23 яну 2013 15:02


Колега, а кога ще има импортер за spritmonitor. :)
Също така ми стана любопитно откъде ми има въведени всички данни за автомобила? Както и името му? :lol:
Иначе сайтът наистина е чудесен. ;)
Един съвет от мен, няма да е зле да се направи някакво сортиране в "други разходи". Например искаш да видиш разходите само в категория поддръжка, задаваш му го и то ти сортира само тази категория. ;)


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот Veseliq » Сря 23 яну 2013 18:46


Този уиикенд се надявам да бъде завършен CSV parser-а. Искам да го пусна преди 1ви Февруари, защото тогава няма да мога да се включвам около десетина дни. Но и държа да стане хубаво, за да се поддържат различни формати с лекота, както и експорт. За това се бави. В същото време правя и куп други работи (някои от тях забелязвате, други не). Най-вече имам работа покрай редизайна, който ще бъде пуснат на куп, разбира се.

Какво имаш предвид под "Също така ми стана любопитно откъде ми има въведени всички данни за автомобила? Както и името му? " - ако си си въвел данните, ще се радвам да пуснеш линкче да го видим твоя звяр ;)

И относно това сортиране в "други разходи" - замислям изцяло да се промени секция "други разходи" и ще бъде подобрена. Преждевременно може и да направя някакво сортиране.


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот pepi_iliev » Сря 23 яну 2013 21:59


Veseliq написа:...Какво имаш предвид под "Също така ми стана любопитно откъде ми има въведени всички данни за автомобила? Както и името му? " - ако си си въвел данните, ще се радвам да пуснеш линкче да го видим твоя звяр ;) ...


Ами, тръгнах да се регистрирам, но ми изписа, че има потребител с такъв Имейл. Влезнах си с потребителя и паролата от форума, а там вече беше добавена информация като мощност, модел, година и т.н. за моята кола. :)

Ето моите скромни данни. :) http://www.carspending.com/bg/profiles/pepi_iliev

Поздрави.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот Чудомир » Сря 23 яну 2013 22:24


@Veseliq:
Колега, вземи добави това с търсене от-до по мощност, защото сега с търсене през всички мотори от даден модел е леко...нецелесъобразно.


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот Veseliq » Пет 25 яну 2013 2:21


Мислех да изчака новия дизайн, но... хайде, готово :)
http://grab.by/jjbY


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот pepi_iliev » Съб 26 яну 2013 23:31


Един съвет от мен - мисля, че не е необходимо цената на "Общо на km:" да се влияе от "Първоначална покупка:". Т.е. Преди да въведа сумата, за която съм си купил колата ми показваше Общо на km:0,20лв., а след това стана на Общо на km:0,45лв. Освен да го направиш по някакъв начин да се настройва и потребителя да си избира дали в цената на км да влиза и първоначалната покупка.
Приеми го като градивна критика, надявам се не се сърдиш за такива забележки. :wink



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 42 госта