CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот Veseliq » Пон 28 яну 2013 0:53


Да се обидя? Няма как да се обидя - не го правя за себе си, колкото за хората, които го ползват. По въпроса с цената на километър (общо) - когато правих тази статистика, целта ми беше да се вижда реално колко ти струва пробега с колата като цяло. Да можеш да направиш съпоставка ако си цъкаш с такси, вместо с личен автомобил, колко би ти излязло :) Но по някое време ще има отделна страница с куп статистики. На нея ще може тези неща да се гледат по-детайлно. Малко е трудно и неприятно да правя настройки за такива отделни модулчета.

Между временно направих страница със "Съвети". Ако се сещате генерални съвети за шофиране и поддържане на автомобила, може да ги добавите. Аз написах един пробен:
http://www.carspending.com/bg/tips/index




Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот Soze13 » Пон 28 яну 2013 2:54


Направи и един за "подръжка на жена", че там ми е много трудно да му хвана края. Гуми, масло и бензин мога и на ум да си ги сметна :mhihi


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот Veseliq » Сря 10 юли 2013 0:46


Работейки по големите промени, качвам някои от тях в текущия сайт. Например Facebook и Google логин и регистрация:
Изображение

Ако нямате акаунт, може бързо и лесно да си направите такъв, при който няма нужда да одобрявате акаунта си по email.

Ако имате акаунт - излезте, след това отидете на Login екрана, дайте "Sign in with Facebook/Google" и като одобрите достъп, после си въведете текущия потребител и паролата в CarSpending. От тук нататък ще може да се логвате със съответната система.

CarSpending никога няма да поства самоволно във вашия профил каквото и да било. Правата са само нужни само за вход и ако в последствие искате сами да споделяте мпс-то си или някое зареждане.


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот Veseliq » Съб 20 юли 2013 23:46


Вече на страницата на колата си можете да видите списък с подобни МПС-та (пример с подобните коли на Volkswagen - Passat - B5.5 - 1.9TDI):
 
Изображение
 
Изчистих и доста други бъгове и дреболии. Благодаря ви на всички!


dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот dentdaemon » Съб 20 юли 2013 23:53


Я аз регнах мойта кочина :)


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на М

Мнениеот Veseliq » Пон 07 юли 2014 8:02


Наскоро се поосвбодих и започнах усилена работа по направата на:
1) API, така че да направим мобилни приложения
2) Всички искани нови функционалности като "споделени МПС-та", "напомняния за застраховки и други периодични плащания", но най-вече...
3) Пълен редизайн с мобилна версия!

Оказа се, че работейки с дизайнерка, която не разбира идеята на сайта и не е негов потребител, ще е много трудно да се направи нещо уникално - само по описание на идеите ми и ужасните ми рисунки. Така че ще използвам темата да кажа, че търся дизайнер, с който или да станем партньори в това начинание, или да му бъде плащано за freelance работа по проекта.

Трябва да се направи нов модерен и респонсив дизайн, който да помества текущите и още много функционалности. Дизайна ще се ползва и като шаблон за мобилните приложения после. Нека просто ми пише, имам с какво да го грабна (ако се кефи на подобни авто проекти).


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот feikot » Чет 19 яну 2017 19:54


Здравейте колеги,ползвате ли приложението и понатрупахте ли данни за разходите на автомобилите си ?


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот red rider » Чет 19 яну 2017 20:11


Намира се чат пат... имам десет превозни средства записани. :mrgreen Но от 6 месеца не съм попълвал нищо. Най -много ме е яд , че заебаха мобилното приложение. Все трябва да пиша бележки, а доста пъти вземам фактури които отиват в счетоводството, неудобна работа.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот feikot » Чет 19 яну 2017 21:19


Според мен е удобно,като става въпрос за повече МПС-та,да се следи така,най-малкото ако са от различни марки,ще си направи човек сметка,какви коли да купува (служебки) защото горят по-малко и имат по-малка експлоатационна норма на разход.


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот rmk » Пет 20 яну 2017 8:21


На два пъти (сигурно през година) се опитвах да експортирам информацията от spritmonitor и да я импортирам в това недоразумение. Даваше ми какви ли не грешки. Надявах се да го оправят, но нищо не се промени. Няма кой да се занимава да въвежда стотици зареждания на ръка. На финала и сайта гръмна с 404 или някаква друга грешка и повече опити не съм правил и не мисля някога да правя.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот red rider » Пет 20 яну 2017 8:22


Липсата на мобилно приложение ми е неудобството.Защото трябва да отделям време да пиша бележки, след това да ги въвеждам,а и не всеки път се сещам, че и понякога губя документите. Иначе сайта ми върши страхотна работа. В момента спокойно мога да направя РЕАЛНА равносметка дали бус на метан е по-изгоден или на дизел, за градско извънградско, ремонти и така нататък. Има още какво да се иска, ама колегата Веселия нещо изостави работата :icon_lol :icon_lol .


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Veseliq » Пет 20 яну 2017 11:42


Привет, макар тишината, в момента подготвяме пускането на новият уебсайт (който ще е и мобилен), целта е да стане до края на февруари. Като вече се работи по Android & iOS приложения и те ще бъдат пуснати след това. Като цяло тази година ще се случат много неща.

@rmk много съжалявам за горчивия опит. Прати ми лично с CSV-то и ще се погрижа импорта да заработи. Проблемите идват от разминавания в SpritMonitor и CarSpending и някои данни, които са вкарани там, се считат за невалидни при нас.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот red rider » Пет 20 яну 2017 13:20


Щом ще има мобилно приложение, ще има и повече потребители :th_up . Като сме отворили думата, да кажа какво още ми липсва :c020 . Трябва да има засичане на разход за определен период, давам и пример вИднага. Карам кола към фирма и всеки ден попълвам пътен лист, колко километра и колко гориво съм заредил. В края на месеца събирам тия километри и горивото . Това ми отнема доста време и занимание, защото после трябва и да засека всичко по документа от бензиностанцията. Ако го има в сайта, с две кликания на ОТ /ДО ще имам заредено гориво, изминати километри, и среден разход/ имаме таван не трябва да се минава/. Малко разхвърляно го обясних, но мога и по-зле :Mr Green Fun :Mr Green Fun


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот petrushkov » Пет 20 яну 2017 13:45


Здравейте колеги, направих регистрация...... да видим на края на годинката като дръпна чертичка какво ще се получи :)
Идеята е много добре разработена :) малко да се огледам и ще започна да намирам още + и - :)


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: CarSpending - моята система за следене на разходите на МПС

Мнениеот Veseliq » Чет 26 яну 2017 10:41


@red rider, благодаря за обратната връзка! Ще помисля как да сложим филтри по дата, километри и прочее ;)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта