Ксенон и дневни светлини

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Stif » Пет 11 яну 2013 12:39


С ВАГ кома пуснах "дневните" светлини още миналата година /става въпрос за Тигуан/.При тази опция светят само късите щом се даде контакт и се пусне ръчната, а всичко останало не свети - габарити, табло, ,уреди, задни светлини,.Тъй като съм с биксенон при мен изниква въпроса какво става с крушките на ксенона, които при този режим често се палят и гасят /щом се дръпне ръчната/ и доколкото знам това води до по-бързо износване, а една крушка е около 200 лв. както знаете.
Моля някой колега да сподели опит по този въпрос.




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот dlug » Пет 11 яну 2013 16:50


При по-често палене и гасене крушките по-бързо се износват и се скъсява животът им.


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Сря 20 мар 2013 14:42


И мен ме вълнува въпроса, не може ли да се нагласи от ваг ком да светят не късите, а тези крушки, които са от вътрешната страна на фара ?

За тази отляво във фара на снимката говоря.
Прикачени файлове
IMG_1461.JPG
за тази отляво във фара става въпрос


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Andonov » Сря 20 мар 2013 14:49


За съжаление не може. Единствено само късите или фаровете за мъгла могат да се активират, като DRL.


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Сря 20 мар 2013 15:07


Andonov написа:За съжаление не може. Единствено само късите или фаровете за мъгла могат да се активират, като DRL.


Значи в този случай или ще трябва да си слагам от тези LED DRL, или да си карам на ксенон, понеже доколкото знам по ЗДП употребата на фарове за мъгла е забранена ако не е намалена видимостта ? Или има вариант да мине за пред органите ако се настроят халогените както казваш ти колега ?
П.п.: а също така при полежение, че не могат да се настоят през вагкома, не мога ли да си карам на габарит и да светят тези от снимката отляво във фара, или е "незаконно" :neutral


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Andonov » Сря 20 мар 2013 15:23


Може но ще заслепяваш, като светят на 100%.

За това си има решение и то е Smart DRL. Монтираш го на дългите и ще си пазиш ксенона.


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Сря 20 мар 2013 15:45


Ами като съм с би-ксенон, нали пак ще свети ксенонова крушка, или нещо не разбирам правилно ?


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Stif » Сря 20 мар 2013 16:19


[quote="Andonov"]Може но ще заслепяваш, като светят на 100%.

При включване на DRL чрез фаровете за мъгла фабрично последните светят с намален интензитет и може да се избира от 92% и по-малко /чрез ВАГ кома разбира се/.Проблема е, че при тази опция полицията знае само едно- не може да се кара на фаровете за мъгла ако няма мъгла или дъжд.Няма значение, че тази опция "DRL чрез фаровете" за мъгла е фабрично вградена и се предполага сертифицирана в ЕС - автомобила е произведен в страна от ЕС и е купен от официалния вносител на марката в Б-я, а доколкото знам такива автомобили преди да се продават на пазара в Б-я минават технотест или там както се казва.Питал съм кат официално, но те не знаят какво да ми отговарят и ме препращат към Автомобилна инспекция. Ако някой знае как да се процедира - да пише. Иначе ще има постоянно спиране, обяснения, глоби и т.н.Те това е.


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Сря 20 мар 2013 16:23


Stif написа:
Andonov написа:Може но ще заслепяваш, като светят на 100%.

При включване на DRL чрез фаровете за мъгла фабрично последните светят с намален интензитет и може да се избира от 92% и по-малко /чрез ВАГ кома разбира се/.Проблема е, че при тази опция полицията знае само едно- не може да се кара на фаровете за мъгла ако няма мъгла или дъжд.Няма значение, че тази опция "DRL чрез фаровете" за мъгла е фабрично вградена и се предполага сертифицирана в ЕС - автомобила е произведен в страна от ЕС и е купен от официалния вносител на марката в Б-я, а доколкото знам такива автомобили преди да се продават на пазара в Б-я минават технотест или там както се казва.Питал съм кат официално, но те не знаят какво да ми отговарят и ме препращат към Автомобилна инспекция. Ако някой знае как да се процедира - да пише. Иначе ще има постоянно спиране, обяснения, глоби и т.н.Те това е.


И мен това много ме тормози колега, а не ми се слагат тези допълнителните LED DRL-ли, но явно няма друг вариант и ще си карам на ксенон.

П.п.: досега само това ми е харесало http://www.youtube.com/watch?v=DTcs7Zd1oZs , но доколкото разбрах не е Plug&play.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот kris11 » Сря 20 мар 2013 19:42


Hustle написа:
Stif написа:
Andonov написа:Може но ще заслепяваш, като светят на 100%.
И мен това много ме тормози колега, а не ми се слагат тези допълнителните LED DRL-ли, но явно няма друг вариант и ще си карам на ксенон.

Няма спасени с Бг тъпаци. Почти година карах с димирани фарове за мъгла. Охооо .. употреба на фарове за мъгла., закона... Показвам ето светлини за движение през деня / 30%/ - ето светлини за мъгла - на 100%/. Всичко си е автоматично. Е не та не. Ходи спори с радио или телевизор.Писна ми да ме спират и да споря с малоумници просещи бакшиш
Монтирах светодиодни и рахат/.
@Stif :Mr Green Fun :mrgreen :Mr Green Fun . Няма оправия в тази държава . Другия век може да има, ако доживееш :Mr Green Fun. Тука е началото на 20 ти век, а някои държавни учреждения са още в 19 век.


Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Freakylol » Сря 20 мар 2013 19:46


Аз съм с DRL на дългите, защото само на късите съм с ксенон.


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот wmalevski » Чет 21 мар 2013 17:48


Колегата е с би ксенон, той няма дълги светлини, има светлини, които служат за пресветкане, когато ксенона е изключен. Единствения начин е с фаровете за мъгла, но наистина не знам законно как седят нещата. По принцип с Ваг Ком, няма как да се активира ДРЛ-а да свети халогенната крушка във фара.


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Stif » Чет 21 мар 2013 19:17


Без да съм сигурен - мисля че във фара няма халогенна крушка която може да се активира.Къси-дълги ставало чрез устойство във фара.Фара е с лупа и в него има само една ксенонова крушка и крушка за мигача.Въпроса е следния - след като автомобила е произведен в страна, членка на ЕС /не коя да е а Германия/ и е с фабрично 2 опции за DRL - чрез къси и чрез фарове за мъгла /фабрично при тази опция халогена свети с намалена интензивност за да не заслепява/ и още автомобила е купен от официалния вносител на VW в Б-я и преди да излезе на пазара според мен има разрешение от техно -тест или там друга инстанция, че отговаря на европейските директиви за дневни светлини.От това следва, че не би следвало да има пречка да се движа на DRL чрез фарове за мъгла. Да ама не - писмено съм питал кат.Аз ги питам мога ли да карам с фабрични DRL чрез фарове за мъгла,а те ми отговарят че мога да карам с дневни светлини на къси с ксенон, но трябвало да има пръскачка на фаровете и т.н. и нищо за това което ги питах.То дълго стана ама това е положението в нашата мила Родина.Аз ги питам едно, те ми отговарят за ланския сняг. :banghead


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Пет 22 мар 2013 11:10


Tова като го мислех още миналата седмица и започнах да се заглеждам докато бях в България доста коли бях видял да се карат само на фарове за мъгла - но те си знаят как се оправят.
Както отбелязах по-горе в това клипче е единственият вариант, който е приемлив за мен, но мисля, че човекът си го е преправял сам и не се продава в готов вариант никъде.
Но в крайна сметка караш на ксенон, ако не искаш да слагаш тези дoпълнителните лед DRL и друга алтернатива няма ...


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Stif » Пет 22 мар 2013 13:21


Нека някой колега да сподели за LED светлини които светят добре и са лесни за вграждане.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 777, smurf и 62 госта