Ксенон и дневни светлини

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Пет 22 мар 2013 17:32


А аз ще помоля, въпреки че се повтарям, ако може някой, който е на ти с електрониките, да сподели дали това се прави трудно http://www.youtube.com/watch?v=DTcs7Zd1oZs и какво ще ми трябва ?




Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Вто 26 мар 2013 19:01


Намерих малко скъпо решение ... http://www.jlstuning.com/-passat-3c-200 ... -signal-v1ж - някой да предложи друга алтернатива ?


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Stif » Сря 27 мар 2013 10:28


Малко инфо, свързано с темата от агенция Автомобилна администрация. От 01.03.2013 г е влязла в сила Наредба № Н-3....Съгласно тази наредба при преминаване на ГТП може да се узаконяват монтираните допълнителни осветителни тела по автомобилите /не е необходимо да се минава Техно тест и т.н./В протокола за ГТП имало ред, където се отбелязвало дали монтираното освет.тяло отговаря на изискванията на закона с което се избягват разправиите с милиционерите.Така че, тези които са си монтирали DRL светлини да изискват при преминаване на ГТП същите да бъдат одобрени.Не съветвам тези, които са монтирали ксенони да правт същото защото за ксенона закона изисквал система за автоматично регулиране на фаровете, пръскалки за фарове и т.н.


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот wmalevski » Сря 27 мар 2013 11:39


Понеже аз съм с дневни светлини на фаровете за мъгла, спрях онзи ден при една патрулка и ги разпитах, дали е проблем или не, ако заводски ми е настроена така колата, те се чесаха, чудиха и ми казаха за по-сигурно да си карам на запалени къси (ксенонови светлини), което за мене означава, че щом не са сигурни, нямат право да съставят акт/фиш и тн за подобно нещо, което лично за мене е достатъчно да не се притеснявам за потенциални проблеми. Все пак смятам, че е доста по-добро решение от всички тези допълнително монтирани светещи тела, но това си е моето мнение и не ангажирам никой с него.


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Сря 27 мар 2013 20:15


wmalevski написа:Понеже аз съм с дневни светлини на фаровете за мъгла...

И аз така смятах да направя, но катаджиите, ако искат да се заядат - само ядове...

И все пак някой може ли да изкаже мнение - може ли да се направи това с мигача от някой жичкар, защото според мен не е нещо сложно за човек, който се занимава с такива неща, а и не мисля че заслужава да се дадат 400+ лв за такава "екстра"


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Чет 28 мар 2013 2:02


https://www.youtube.com/watch?v=8uSbYq4ORsc
Има ли някой с идея това как може да се направи - очевидно е настроен габарита ...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот kris11 » Чет 28 мар 2013 9:34


wmalevski написа:Понеже аз съм с дневни светлини на фаровете за мъгла, спрях онзи ден при една патрулка и ги разпитах, дали е проблем или не, ако заводски ми е настроена така колата, те се чесаха, чудиха и ми казаха за по-сигурно да си карам на запалени къси (ксенонови светлини), което за мене означава, че щом не са сигурни, нямат право да съставят акт/фиш и тн за подобно нещо, което лично за мене е достатъчно да не се притеснявам за потенциални проблеми. .


Kолега обърни внимание на поста ми от 20.03. След като го няма ясно написано в закона -има палка и охо караме с фарове за мъгла..актче... Няма оправия


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Asko VW » Чет 28 мар 2013 15:47


Hustle написа:https://www.youtube.com/watch?v=8uSbYq4ORsc
Има ли някой с идея това как може да се направи - очевидно е настроен габарита ...

Тези вътрешните светлини (на основния фар) за какво служат/какви са при би-ксеноновите фарове, пак ли са със ксенон или е обикновена халогенка ? Защото ако е обикновен халоген, дори да не може да се пуснат от компютъра като дневни, то вероятно би могло да се добави един DRL модул вързан към тях (с настройка на 30-50%)и да се ползват за дневни. Така няма ли да стане ?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот kris11 » Чет 28 мар 2013 18:32


Във фара би трябвало да стане и да няма проблеми. Още не са се изучили, че има фар за мъгла в основния. Обаче по, под бронята - сякаш с бинокъл те гледат отдалече.


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Чет 28 мар 2013 18:43


Asko VW написа:
Hustle написа:https://www.youtube.com/watch?v=8uSbYq4ORsc
Има ли някой с идея това как може да се направи - очевидно е настроен габарита ...

Тези вътрешните светлини (на основния фар) за какво служат/какви са при би-ксеноновите фарове, пак ли са със ксенон или е обикновена халогенка ? Защото ако е обикновен халоген, дори да не може да се пуснат от компютъра като дневни, то вероятно би могло да се добави един DRL модул вързан към тях (с настройка на 30-50%)и да се ползват за дневни. Така няма ли да стане ?


На мен това ми беше идеята, понеже си е ОЕМ и не трябва да се слагат допълнителни LED-ове, колега - имаш ли идея какъв трябва да е този модул и как да се монтира ?

Също така може ли да сe смени сегашната халогенна крушка- тази от вътрешната страна на фара, с по-ярка такава(без да се слагат съпротивления/залъгалки и да не отчита грешка таблото), дори да не е бяла като тази от клипа и да се направи на DRL ?

При мен е не е ксенонова крушка - свети жълто, предполагам е халоген.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Asko VW » Пет 29 мар 2013 10:54


Hustle написа:имаш ли идея какъв трябва да е този модул и как да се монтира ?

Ами най-обикновен DRL-модул, вървят по 30-40 лв. и си имат схема за свързване в комплекта, ако не можеш сам да си го свържеш, повечето сервизи които имат жичкаджии могат, най-добре в сервизи за аларми и подобни. Модула + свързването излиза около 70 лв. (посочените цени са примерни, може и повече, може и по-малко).
Колегата от форума L@R предлага такива (използвай ключова дума smart DRL)
viewtopic.php?f=59&t=339067&start=210 ето тук има доста инфо. (направи си пуканки и чети :icon_lol )
Това за по-силните крушки не знам как става, но не разбирам защо ще слагаш по-силни ако ще ги ползваш за дневни, според мен даже ще се наложи да намалиш интензивността (чрез настройка от DRL модула), за да не заслепяваш. Всъщност, така и не каза за какво служат тези светлини, габарити, за мъгла, светкавица или нещо друго ?


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Пет 29 мар 2013 11:18


Asko VW написа:
Hustle написа: Всъщност, така и не каза за какво служат тези светлини, габарити, за мъгла, светкавица или нещо друго ?

Просто на моя фар това е габаритът колега. Късите и дългите са си на ксеноновата лупа, а фаровете за мъгла са си долу в бронята.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Asko VW » Пет 29 мар 2013 12:07


Аха, ясно. :th_up
Значи е с някаква слаба (габаритна) крушка, която свети само в един режим (слабо), така ли да разбирам, или има опция и да свети силно, за примигване примерно ?
Ще ме извиняваш за въпросите, ама не съм напълно запознат с устройството/конфигурацията на тези фарове.


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот wmalevski » Пет 29 мар 2013 13:48


Ако колегата има оригилано би-ксенон, говори глупости. Вътрешния фар не е за габарити а се нарича FTP (Flash To Pass), тоест, когато са му изключени светлините и иска да светне на някой, колата да не пали ксеноновата крушка, подава сигнал с въпрсоните светлини. При Тигуана, може там да се намира и габарита, но би трябвало да има и въпросния фар


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Пет 29 мар 2013 14:16


Точно колега - някаква слаба габаритна грушка е, няма опция за примигване. Като дръпна лоста за мигачите към мен дори на изключени фарове примигва ксенона. Не мисля, че имам flash to pass, както казва другият колега.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, rld, tomata и 65 госта