Ксенон и дневни светлини

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Asko VW » Пет 29 мар 2013 15:40


МММ, това е кофти, ако беше с въпросния флаш..., модула щеше да се върже към неговата халогенна крушка, да се настрой на подходящ интензитет на светене и готово, но при това положение става сложно, смяна на оригиналните крушки с халогенни (предполагам габаритната не е халоганка, или поне не като тези на фаровете), евентуално и фасонки (ако въобще става).... абе дълга и широка става работата :neutral
Що за всеки случай не провериш с каква крушка е там и кажи, пък ще го мислим.




Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Пет 29 мар 2013 16:44


Аз затова ги пуснах тези клипове, защото крушките изглеждат като моите. Но както ти казах в момента не мога да проверя каква е крушката пуста :mhihi


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот wmalevski » Пет 29 мар 2013 16:48


При мене лично е така:

Изображение

Но може при Тигуана да са променили нещо, ако е така се извинявам за подвеждащото мнение.


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Stif » Пет 29 мар 2013 17:53


Прав си, при Тигуана /във вариант би-ксенон/ в основния фар има една крушка D1S, една за мигача и още една /има го като допълнителна екстра/която при малка скорост осветява посоката на завиване.Отделно са фаровете за мъгла.Според мен в този случай може за се монтира DRL модул, който чрез реле се свързва с акумулатора и след стартиране запалава модула автоматично.


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Hustle » Пет 29 мар 2013 17:53


wmalevski написа:...


аз говоря за пасат б6 колега, при тигуана не знам как седят нещата, просто използвах темата, понеже и аз съм с биксенон.


etgecata
Мнения: 78
Регистриран на: Съб 22 сеп 2012 14:43
Автомобил: VW Touran 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот etgecata » Вто 26 ное 2013 8:13


Имам WV Touran 2007 г. с оригинален биксенон.
Бях замислил да си сложа допълнителни LED светлини, тъй като не искам да си съсипвам ксенона.
Но случайно попаднах на тази тема и разбрах че имам FTP (Flash To Pass). Досега и аз мислех че тази крушка е обикновен габарит.
Дали ще е удачно да се сложи на тази халогенна крушка DRL модул с намален интензитет на светене?
Все пак VW са я предвидили за кратковременно използване. Ако се направи да се използва постоянно, няма ли някаква опасност за фара и ел. инсталацията.


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот wmalevski » Вто 26 ное 2013 9:31


etgecata написа:Имам WV Touran 2007 г. с оригинален биксенон.
Бях замислил да си сложа допълнителни LED светлини, тъй като не искам да си съсипвам ксенона.
Но случайно попаднах на тази тема и разбрах че имам FTP (Flash To Pass). Досега и аз мислех че тази крушка е обикновен габарит.
Дали ще е удачно да се сложи на тази халогенна крушка DRL модул с намален интензитет на светене?
Все пак VW са я предвидили за кратковременно използване. Ако се направи да се използва постоянно, няма ли някаква опасност за фара и ел. инсталацията.

При мене светеха с включени дълги (активира се от VAGCOM-а), така че няма да има проблем. Но можеш с VAG COM да си нагласиш да ти светят фаровете за мъгла за дневни светлини.


etgecata
Мнения: 78
Регистриран на: Съб 22 сеп 2012 14:43
Автомобил: VW Touran 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот etgecata » Вто 26 ное 2013 16:25


Нагласил съм ги с VAG да светят късите.
Но не искам да ми свети постоянно ксенона.
А за фаровете за мъгла- не искам да си имам разправии с КАТ.
Значи да слагам едно DRL на халогените крушки и да не се притеснявам?


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот wmalevski » Сря 27 ное 2013 11:54


Питал съм катаджии за фаровете за мъгла, казаха че ако колата си има тези опции заводски не е проблем, но щом искаш да си бараш по инсталацията (което аз изрично не исках), според мене няма да имаш проблем да го направиш на FTP-то.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот kris11 » Сря 27 ное 2013 17:55


wmalevski написа:Питал съм катаджии за фаровете за мъгла, казаха че ако колата си има тези опции заводски не е проблем,

Да бе -1 малоумник като ти напише акта после ходи по веригата да обжалваш, да съдиш, време време време и пари, пари..
КАТаджията ще ти знае кой е с заводски опции :Mr Green Fun .Те и великите малоумници ор разни РПУ та могат да ти пляснат акт. По празници дават директива на тия от РПУ тата да вардят и се разправяй с тях.

Последна промяна от kris11 на Сря 27 ное 2013 18:21, променено общо 1 път.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот myrshavija » Сря 27 ное 2013 18:02


wmalevski написа:Питал съм катаджии ...
Да вярваш на тия ... е доста наивно. Аз съм се парил от нагла лъжа ... а голяма част са откровено некомпетентни ... :newsm66


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот wmalevski » Сря 27 ное 2013 20:55


Всеки сам взема решение за себе си. Нямам им доверие - това е ясно.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Asko VW » Чет 28 ное 2013 14:32


etgecata написа:Значи да слагам едно DRL на халогените крушки и да не се притеснявам?

По мое лично мнение, това е най-приемливият вариант, монтажа на такъв модул не е кой знае какво вмешателство в системата, стига този който ти го монтира да знае какво и как се прави.
Използването на фаровете за мъгла като дневни (дори да е заводска опция) в нашата родина си е предпоставка за разправия с неуките ни полици, никога не знаеш на какъв ще попаднеш, това е идиотско, но факт :neutral . Ако бяхме в нормална държава нямаше да е проблем (при заводско изпълнени), но тук... Има модели автомобили на които фаровете за мъгла имат режим дневни и съм виждал хора да го ползват, но не знам дали или по скоро колко често се разправят с куките и как завършват разприте.


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот Stif » Чет 28 ное 2013 18:08


От началото на годината карам с фабрични DRL чрез фаровете за мъгла /фабрично може да се регулират да светят със сила 50-75% от нормалната/.До сега да чукна на дърво не съм имал проблеми. :bishop


rado7319
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 12 апр 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Ксенон и дневни светлини

Мнениеот rado7319 » Вто 21 ное 2017 16:44


Вече би трябвало да е ясно - можете законно да си настроите от компа дневните да Ви бъдат фаровете за мъгла, НО не трябва да свети нищо друго - нито предни, нито задни габарити, нито осветление на номера.

Това е разликата между дневни светлини и другите опции - при използване на дневните светлини НИЩО друго не тряба да свети.

При използване на късите тогава светят габаритите.

Така си е по ЕВРОПЕЙСКАТА ДИРЕКТИВА - дневните са без НИЩО ДРУГО!!!

Алтернативата е КЪСИ - тогава светят габаритите.

В ЕВРОПА има много , които не правят разлика между задни габарити и стопове и като ти светят задните габарити не виждат кога си натиснал  стопове и те удрят отзад.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 45 госта