Автовози от Германия за 1200 левя ??? :-О

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пет 02 фев 2007 14:30


Пълен автовоз от Италия е 750лв на кола. Германия е по-далече и все пак искаш само една кола да ти се докара. 1200 лв е малко много, но сравнително нормална цена.

Тези 750 от Италия са толкова защото колите се товарят от един град. От един човек. И самия автовоз има минимум престой => минимум разходи. Това е спазарена цена/брой иначе цените са по високи...




tanodzh
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 15 яну 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tanodzh » Пет 02 фев 2007 14:37


Miteto написа:Абе моят голф за 400 евро дойде май месец с бус на платформа.Тия автовози я ги засили по пързалката, сам да си я докараш на самоход щи излезе двойно по-евтино!!!


И аз така знам от познати, но същите хора дето са вземали по толкова сега искат по 1200... тва е за по-малко от 10 месеца време.

Какво им става на тия защо дигнаха толкова цените.:(


tanodzh
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 15 яну 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tanodzh » Пет 02 фев 2007 14:42


bluefen написа:Аз доколкото разбрах колата го чака там само трябва да я докара


Да колата ме чака. Купена е от автокъща. Датчикът за маслото пищи и моят приятел дето я държи няма време да го оправя, затова не съм отишъл да си я взема. Още повече, че ходя често в командировки в Германия за сметка на фирмата и мога просто да се върна с нея. Все пак не съм опитен щофьор и затов ане се наемам.

:(

Най-добре за мене е автовоз. И 1200 лева бих дал, ако тва наистина беше цената. Много ме е яд обаче, че тия с автовозите се изтарикатиха толкова. На автокъщите вземат по 500 лева сигурно. Баси ... Явно си имат уговорка...


tanodzh
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 15 яну 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tanodzh » Пет 02 фев 2007 14:44


Bliznak написа:докарвай на ход, недей да ги гушиш тия главорези



И аз смятам така, ненапразно тръгнах да си купувам кола от Германия макар и да знаех, че ще имам проблеми. Но ако им вървим по свирката на тия измекяри скоро ще си купуваме трошки на по 15 години за по 10 хил. лева... :x


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Пет 02 фев 2007 16:23


Преди 14 месеца когато докаравах моята от Австрия с бус с платформа /общо 2 коли/ платих за превоза 800лв и човека който ми е комшия каза че скоро ще вдига цената за превоз така че поне 1000лв в момента мисля че е нормално. Все пак си седиш у дома и си пишеш въе форума а не си на някоя граница мръзнещ от студ понеже митничарите се сменят и има колона :wink: В тези тънки сметки дето спестяваш от всичко и ти излиза 200-300лв по евтино включваш ли нервите дето ще ги хабиш и страха дето ще го береш ако ти се опраси колата насред нищото??? Всеки сам си решава де,но все пак си купуваш кола за да си я караш а не да въртиш търговия за да правиш сметка за всеки лев!


Потребителски аватар
bluefen
Мнения: 886
Регистриран на: Чет 23 сеп 2004 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bluefen » Пет 02 фев 2007 16:23


еми пи4 докараи си я ти щом пътя ти е беплатен имаш познат там да спиш ............... по евтино ще ти излезе


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 02 фев 2007 16:37


Бе пича ви писа ,че датчика за маслото пищи-демек тряя се оправя ,а там ремонта може и да не е евтин.Ама не мога да разбера щом ходи на командировки до там що не погледне колко точно и е маслото,а и тва с неопитноста мисля че се подценява :? Вдигнали са ценити щото ся секи се юрнал за кола.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пет 02 фев 2007 17:34


Rabbit_TDI написа:а там ремонта може и да не е евтин.


мога да ти гарантирам, че не е...защо мислиш се налага сам да се гъзурча 1 час и да се трепя за да сменя кирливото моторче за празен ход или примерно накладки и дискове....щото за смяна на едни дискове ми искат 40 Евро само за работа!!! И едно на ръка, че се опитват да ми пробутат дискове най обикновенни с едни 40 Евро надценка...за отпушване на каналите на шибедаха ми искаха скромните 60 Евро - да им *** майката да им ***! А за простия фар дет ми беше счупен ми искаха за смяна 10 или 15 евро не помня, аз дет не разбирам го смених за 20-25 мин, оня сигурно за 10 мин щеше да го оправи...главорези са на моменти и то големи! А за заварка на гърне - 35 Евро (само за инфо - за 32 Евро си взех гърне и ми го монтираха за 15 Евро, по скъпо излезе, ама ше кара по-дълго гаранция...)!


tanodzh
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 15 яну 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tanodzh » Пет 02 фев 2007 17:39


Stivi написа:Преди 14 месеца когато докаравах моята от Австрия с бус с платформа /общо 2 коли/ платих за превоза 800лв и човека който ми е комшия каза че скоро ще вдига цената за превоз така че поне 1000лв в момента мисля че е нормално. Все пак си седиш у дома и си пишеш въе форума а не си на някоя граница мръзнещ от студ понеже митничарите се сменят и има колона :wink: В тези тънки сметки дето спестяваш от всичко и ти излиза 200-300лв по евтино включваш ли нервите дето ще ги хабиш и страха дето ще го береш ако ти се опраси колата насред нищото??? Всеки сам си решава де,но все пак си купуваш кола за да си я караш а не да въртиш търговия за да правиш сметка за всеки лев!


По принцип е така... С малки изключения.
1. Няма вече митници. (никой не те кара да минаваш през Сърбия)
2. И преди разправиите са си били толкова даже сага са по-малко.

Няма проблем да вдигат цените то е България си има инфлация - аз бих се навил на 900 - 1000 лева, ама да ги вдигат от 800 на 1200 е изгъзица. :(

Извинете, господа ама аз за 400 лева работя 15 дена. Всеки ден по 8-9 часа. вие искате за 1 ден да ги изкярите от мен...
Да не говорим, че колата ми струва 3300 лева.


Не разбирам какво е станало по-скъпо в Европа от една година насам?
Бензинът ли? Пътните такси ли? Какво?

Ядосвам се само и единствено на това, че автотърговците се опитват да задържат цените на внесените коли, въпреки че вече няма мито.
Затова вдигнаха цените на автовозите...

Е тва вече е много тъпо!!! :?


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Даскала™ » Пет 02 фев 2007 18:38


bluefen написа: Но все пак си мисля че няма кои да докара кола за 800лв

Има много,но от Италия :idea:


Потребителски аватар
bluefen
Мнения: 886
Регистриран на: Чет 23 сеп 2004 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bluefen » Пет 02 фев 2007 18:57


От италия през патра моме да се намери сигурно,


според мен никои за по малко от 400-500 лв печалба няма да я докара


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Пет 02 фев 2007 19:09


виж сега колега, разгледай докарването като вид "заплатена услуга", а такива услуги са скъпи, не само в отношение автомобили, така че сам си направи сметката, да кажем че самото докарване излиза 700-800лв, ами за този, който я докара какво?една почерпка ли?аз без да се занимавам с този вид услуги, ако някой като теб ми предложи да отида вместо него няма да се навия за по-малко от 200-300лв, ти би ли се навил за 50лв примерно, нищо че е "работа" за 2 дни.....най-добре иди и си я докарай, в противен случай - плащай, всичко останало са празни приказки....успех :drive


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Даскала™ » Пет 02 фев 2007 19:13


Смърфче,абе какви ги бръщолевиш ве младеж?!?!?!
Ако ми говориш за единична бройка да!
Но онея като натоварят един автовоз + една таратайка бонус?!?!?
Същите разходи за храна и път както при една кола!
Печелят те достатъчно,не им бери грижа :wink:


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пет 02 фев 2007 19:17


Даскала написа:Смърфче,абе какви ги бръщолевиш ве младеж?!?!?!
Ако ми говориш за единична бройка да!
Но онея като натоварят един автовоз + една таратайка бонус?!?!?
Същите разходи за храна и път както при една кола!
Печелят те достатъчно,не им бери грижа :wink:
ако беше така лесно всеки да има по един автовоз :lol:


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Пет 02 фев 2007 19:18


да де, за единична бройка говоря естествено, ако има цял автовоз е друго, ама и така да е, примерно фирма X, купува 8 коли и ги качва на автовоза и искаш да вземе като номер 9 твоята кола, и без пари ли да ти я вземе, пак е услуга нали?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BlackSpot, sesi85 и 236 госта