Покривавало за Голфа или не ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Ivan_p
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 03 дек 2008 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Покривало за колата - мнения

Мнениеот Ivan_p » Вто 21 юни 2011 19:02


Здравеите, видях в Метро покривало за кола, направено от нещо между найлон и плат, и пише да се не покриват коли ако те са боядисани до 1г.Имате ли някакви наблюдения за тези покривала и някакво мнение помагат ли или вредят на боята ако примерно е силно напечено от слънцето?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот kris11 » Чет 23 юни 2011 10:38


За едни със сребрист цвят ли става въпрос? Имах такова , но хвана крака кпгато бях на плаж .
Едва ли залепват за боята. Има се в предвид, че боята е прясна още и се надира.
Помага и пази и вътрешността на колата от изгарящото слънче.
Но да се има в предвид : за да се покрива автомобилът трябва да е идеално чист, без кал, пахоляк по боята на покрив,капаци. Песъчинките дерат боята малко по малко при всяко закриване и откриване -все пак има плъзгане на покривалото, колкото и малко да е . Вечер да не се оставя в никакъв случай, както и през деня на място без движение.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот nokiangage » Чет 23 юни 2011 10:46


Готино е като идея колега, но в няколко теми сме дискутирали подобни, както и за градушка и както колегата над мен е написал не е приложимо при нас, защото шанса да му пораснат крака е голям, освен ако си нямаш къща и двор и грам да не се притесняваш за вложените пари. :да:

Другият вариант (не се смейте много :Mr Green Fun, не говоря за в града ) миналото лято като бяхме на море за мен беше този, хем защипан с вратите чаршафа да не си тръгне, хем да не ми пече "новата" 20 годишна боя mhihi , но пък си трябва доста по-голям от този на снимката...

Изображение

Миналата седмица на Дебнево много ме беше яд, че нямах един подобен, че такова слънце беше а имах само одеяла...малко или много си има разлика дали ще пече колата или покривало.


Ivan_p
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 03 дек 2008 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот Ivan_p » Чет 23 юни 2011 17:28


Ами тя колата ми е в двор, но нещото което ме притесняваше мен беше да не създавам проблем на боята, ще послушам колегата за това да е идеално чиста колата и мисля да се сдобия с едно ;)


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот mufin » Чет 23 юни 2011 18:32


Ползвам такова покривало всяко лято , но разбира се само на служебния паркин и в Гръцко scare
Моя съвет е да си купиш от по-късите - само за стъклата, така хем няма да търкаш върху капака, хем лесно се слага и маха


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот Милослав » Пет 24 юни 2011 6:25


Как така по-късите само за стъклата?
Къде се захваща по-късото?
Мерси


Ivan_p
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 03 дек 2008 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот Ivan_p » Пет 24 юни 2011 9:34


Ами като гледам мисля, че на вратите се захваща, но някак си покрива да го покривам а останалата част от колата не, не ми допада на мен лично


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот forski » Пет 24 юни 2011 9:45


Според мен ако я караш веднъж годишно на професионално пастиране със всичките им там пасти,васки с UV защити и т.н. боята ще ти е защитена и винаги ще изглежда свежо.
С това чергило само ще надираш лака от постоянното сваляне и слагане,все пак не може винаги колата ти да е идеално чиста,нали :)


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот mufin » Пет 24 юни 2011 17:46


Милослав написа:Как така по-късите само за стъклата?
Къде се захваща по-късото?
Мерси

Захваща се с дълги ластици
ето едно (не е най-подходящата картинка :mrgreen: ):
Изображение
През лятото върши прилична работа, а зимата е перфектно, защото не се обледеняват стъклата


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот yoan4o » Пон 08 окт 2012 9:00


В Метро са два вида покривалата,

Сивите са невероятни боклуци, едното изкара точно две седмици и стана на парчета. Материала е найлон някакъв.

Сините са доста по-сполучливи и малко по-скъпи. Имам две такива, с едното е завита една кола вече от една година и още държи. :да: Материала е нещо средно между плат и найлон.

Аз лично ползвам стар брезент на 30г. който вече е доста изгорял, но не е мръднал, тежък е, вятъра не може да го надуе и да го издуха, изобщо няма нищо общо с тия ментета и боклуци. Малко са ът в днешно време, щото май одавна няма такива на пазара.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот веселин » Пон 08 окт 2012 14:41


forski написа:Според мен ако я караш веднъж годишно на професионално пастиране със всичките им там пасти,васки с UV защити и т.н. боята ще ти е защитена и винаги ще изглежда свежо.
С това чергило само ще надираш лака от постоянното сваляне и слагане,все пак не може винаги колата ти да е идеално чиста,нали :)

Ето едно прекрасно мнение!!! :bowdown :beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Покривало за колата - мнения

Мнениеот kris11 » Вто 09 окт 2012 11:02


yoan4o написа:Сините са доста по-сполучливи и малко по-скъпи. Имам две такива, с едното е завита една кола вече от една година и още държи. :да: Материала е нещо средно между плат и найлон.

[b]Аз лично ползвам стар брезент на 30г. Малко са ът в днешно време, щото май одавна няма такива на пазара.


В началото на лятото взех синьо ХL от Метро на промоция. Но е късичко, като за мен. правили са го за разни коли , не за ванове.
Недостатъка му е, че е много леко и вятъра го надига /заших му 2 връзки ,които прекарвам под автомобила и не отлита/ , но слагането исвалянето при дори лек вятър е мъчение. Иначе пази вътрешността от слънчевите лъчи. Лятото го пра дъжд - не прогизна , не пусна вода.

То брезент май вече не се произвежда. Допреди 5-6г се произвеждаше в Самоков -"Рилски лен"АД - бял , но не знам дали още го тъкат.


Chester
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 23 яну 2013 17:33
Автомобил:
Двигател:

Покривавало за Голфа или не ?

Мнениеот Chester » Сря 23 яну 2013 17:41


Здравейте колеги ?
Преди точно 3 дни получих своя Голф 7 1.6 TDI и се радвам че съм вече част от клубът на VW.
Имам въпрос касаещ трайността на боята му. Понеже държа колата си на външен паркинг и искам да съхраня блясъка му по дълго, обмислях го завивам с покривало за да го предпазвам от дъжд , слънце и тн. Един приятел обаче ми каза че покривалото повече съсипвало боята поради самото търкане на материята. Вие как ще ме посъветвате... да го покривам или не ?
Благодаря !


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Покривавало за Голфа или не ?

Мнениеот kris11 » Сря 23 яну 2013 18:42


прах = шкурка


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Покривавало за Голфа или не ?

Мнениеот Asko VW » Сря 23 яну 2013 19:28


Първо колега, честито и добре дошъл в семейството :D
Сега на въпроса, във форума има няколко такива теми и като цяло мнението е, че повечето покривала оказват негативно влияние в/у боята, особено ако се завива неизмита колата.
Използвай търсачката да разгледаш темите и да се ориентираш дали и какъв тип евентуално.

Днес слушах реклама по радиото, за "Новият Голф 1.6 TDI" с комбиниран разход от 3.5 л/100 км :shock . Ще ми е интересно да споделиш за достоверността на това твърдение.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта