Отново за моторно масло в Кауфланд

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот silent » Нед 15 юни 2014 17:41


аз съм карал целогодишно с масла от 10В40 до 15В50 ...Последното го взех по погрешка от ОМВ ама не ми се разкарваше да го сменям....та не съм имал проблем дори с него зимата единствено само стартера сутрин малко му беше напрегнато но се справяше... това за 15в50.... а аз лично и моят мотор въобще не правим разлика между 10в40 и 15в40....




Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 722
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот williams_vn » Нед 15 юни 2014 21:13


аз тъи като гледам да взема и за новата кола да си взема от кауфланд масло ко ще му стане на туарега а , ще давам 500 лева масло за кутията само няма да стане ще си сипя от лидал че е по евтино от кауфландското хахааха


Потребителски аватар
iaroslav1976
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 20:08
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 2.0 ABT
Местоположение: Добрич

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот iaroslav1976 » Пет 20 юни 2014 12:12


sportul написа:Какви са честотните характеристики на маслото ?


Това са "честотните" характеристики на маслото.Фирмата,която го произвежда се казва "POWER OIL".

http://poweroil.de/media/pdf/10w40slcf.pdf


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот muns61 » Пет 20 юни 2014 19:23


Най-обикновено средностатистическо масло, като повечето на пазара.
Един параметър само ме смущава...


Потребителски аватар
iaroslav1976
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 20:08
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 2.0 ABT
Местоположение: Добрич

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот iaroslav1976 » Пет 20 юни 2014 20:03


Кое по-точно те смущава?Кажи,че да се притеснявам и аз.Едва ли ще е цената. :biggrin


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот jony555 » Пет 20 юни 2014 20:40


средностатистическо и обикновено, но все пак правено в германия и оригинално. и все пак говорим за 10-40. пред всички други "обикновено и средностатистически" марки и бутилки на нашия пазар, аз бих си купил такова. :th_up

п.с. и с много продукти на кауфланд, тяхни впечатленията ми са отлични. правени са повечето в германия и поне можеш да очакваш качество. и супер цени. като тръгнеш от душ гел и т.н. последно си купих концентрат за чистачки - няма проблеми. и авто шампоана им с вакса е добър, правен в холандия.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот quattro^^ » Нед 22 юни 2014 23:16


абе хора търговски представители твърдят че тука сме 3ти свят, нито козметиката е такава каквато в европа(наскоро в един склад идва зареждача шефката на склада вика последния пат много хубав прах донесе дай пак , той - нямали количества от наще складове и взели от гърция за западна европа, но каза че това вече със сигурност няма да се повтори) нито храните от части, ама да ми кажеш че която и да е верига ше ти докара немско "качествено" масло за 20 лева тубата..ако ходиш до кауфланда с комшиите до големия град или си живееш в собствен свят може да си вярваш. ти сам се замисли колко печалба имат ако сипват качествено масло директно от рафинерия в източна европа :mhihi или пак от същата рафинерия ама от друг кран пречистено отработено масло без присадките на първото, може разлика на туба е примерно 5 лева, но тука не говорим за такива количества.още един ример имам няколко тениски на известна марка които се шият в цех който изнася за испания и черноморието, стуват по 4лв от цеха, на морето се продават по 50, ама аз го знам..това е модерната пазарна икономика, знаете за авточасти в различни опаковки с х2 х3 цени, ше твърдите че верига за салами продава качество :mhihi :mhihi може да не ви блокира мотора ама това не е мерна единица за качество :mhihi


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот jony555 » Пон 23 юни 2014 16:53


живееш в измислен свят..


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот quattro^^ » Пон 23 юни 2014 19:59


да ама това е реалността :beer


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Iezekil » Пон 23 юни 2014 21:07


В този ред на миси да кажа,че мога да изброя поименно доста стоки,на които цените от вън са доста по-ниски от тукашните,измислени от представитела за България да речем,или основния дистрибутор.Един прост пример е как имаше паралелен внос на доста известни и апетитни артикули именно поради тая причина.Давал съм примери назад в темата и с обикновената ел.крушка и китайската запалка,където пък цената направо се измисля от търговците 2 и 3та ръка.Така,че нищо не може да ме учуди.А качеството на маслата ако не е по-добро,то не е и по-лошо от тукашно разпространените.


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот jony555 » Пон 23 юни 2014 21:23


за много стоки може да се търсят оплаквания и да, качеството им за изт.европа няма да е като за пазара в германия примерно. също има разлики за пазара с холандия или испания ако трябва да сравняваме със същата държава. крем нивеа който се прави в мексико за английския пазар е с 1,2 по лоши съставки отколкото същия, който е на нашия пазар, правен в германия. излиза че в англия използват по некачествен продукт. и е така. примери хиляди. но тук правим сравнение специфично за масло и някой стоки които са производство на кауфланд, правени в германия, които са общо взето стандартни с качеството продавани и в германия от същия магазин. за същия тип - валю. само опаковките им са различни. купувал съм и в германия такива стоки, с еднакви впечатления. дори на пени маркет, стоките и като опаковка нямат разлика и съдържание! маслото е правено в германия. сертифицирано според стандартите на фв. кауфланд поръчват голямо количество и работят на малки печалби, защото са огромни. не си мислете че масло като кастрол или което и да е, излиза толкова скъпо от фабриката. справка вижте цените в немския ибей, дори може да се свържете с големи дистрибутори в германия и да питате ако поръчате еди какво си количество, на какви цени ще ви го продадат. ще останете приятно изненадани гарантирам! За сравнение с нашите главорези дума не може да става. ако трябва да избирам това или гаражен продавач - избора е ясен!


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот toshara » Пон 23 юни 2014 21:37


Aз съм купувал стока от ebay,пратена от България до мен за цена 2 пъти по-ниска от тази,която беше обявил същия продавач в собствения си онлайн магазин :mhihi


Потребителски аватар
njordano
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот njordano » Пет 22 апр 2016 13:05


williams_vn написа:аз карам или по точно карах голф 3-ка сега го кара брат ми и до сега си го карам с кастрол нищо че вече е 21 годишен да не казвам че това е първия голф във варна беше на 6години и половина като го купих от германия и от 99 година насам ми служи почти без проблеми не бих му слагал части и консумативи със съмнително качество нищо че вече не струва и 1000 лева , а колкото до маслото взимам го от официалния представител и не ми се обяснява на някои като теб за части и консумативи взимам само оригинални по възможност части от официалния представител утре ще ходя до ФВ за лагер тампони и една полуоска за 4-ката а ти си купи китаиски ако искаш


Да-а-а!
Във Варна никой не може да си позволи кола под 6,5 години и ти със сигурност си имал тук първия Голф 3
:dummy


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 722
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот williams_vn » Пет 22 апр 2016 22:59


а ти като си много по напред от мен каква кола караш в момента, тогава имах пари за такава и си купих сега имам за друга и пак съм си купил каквото искам и гледам да си чеша крастата както се казва освен 3-те коли имам и пистов мотор еи така за лично удоволствие, нищо че миналата година съм му навъртял 500 километра. недеи мисли мен гледаи в собствената си паница .


creizydevil
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 16 дек 2017 21:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот creizydevil » Съб 16 дек 2017 22:18


Тази тема е забравена от доста време,та аз да си кажа...Карах Пасат Б3 140000 хил. км. с маслото от Кауфланд 15W40,като купих Пасата беше на 300 000 км и за 3 г. нямах проблеми относно двигателя, става дума за 20000 кубика ,136к.с. бензин. После си взех Фиат Темпра 92г. 360 000 км карах го 2г. пак с 15W40, минах 96 000 км. Сега съм с Пасат Б2 карам го вече 80 000 км с 10W40 , а на километража пише 433 980 . Та моето мнение е карайте с това масло но си го сменяйте на 10 000 км . От опит Ви казвам по добре евтино качество от колкото скъпа туба с менте. ШОФИРАЙТЕ РАЗУМНО!!!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта