Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
15
5%
Continental
75
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
5%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
23
7%
Hankook
19
6%
Kleber
3
1%
Kumho
4
1%
Michelin
60
19%
Nexen
11
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
6
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
9%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 315
Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Snuupy » Чет 19 мар 2020 10:21


Здравейте, колеги,
тамън се бях спрял на Uniroyal Rainsport5 и попаднах на:
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/goodyear/eagf1-asym5-23545-p-274438.html


Някой има ли впечаление за тази гума и по-добре ли се държи от Uniroyal-а?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Чет 19 мар 2020 10:23


За какво ти е XL гума, тя е за по-тежки - ванове, бусове.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Snuupy » Чет 19 мар 2020 11:56


Аз като ги гледам, в този размер, почти няма такава, която да не е XL.... Включително и Uniroyal-а...

В крайна сметка поръчах Pirelli P7 235/45/18. Като ги монтирам и покарам, ще дам отзиви :)


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 670
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот jordan17772 » Пет 27 мар 2020 13:41


hooligan_sk написа:Ето, от най-сериозните гуми: https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 50230.html

Благодаря за препоръката. Реших да те послушам. Поръчах две нови за предни, но XL. Четох доста мнения и според тях помагат за качване на бордюри. Всеки ден по два пъти кача бордюри пред детската градина на детето и реших да се застраховам. 332 лева ще ми излезнат с доставката от Германия. Ще ги чакам 10-тина дена. Към 10 април ще дам отзиви. От прочетено по всички чужди сайтове разбрах, че
GOODYEAR F1 ASYM 5 FP е доста стабилна гума и е много балансирана на сухо,мокро, спиране, завиване, износване. Стои мека и не бие на пластмаса. Не съм Шумахер и над 160км/ч не карам. Дано изкарат 35 хиляди километра, колкото предишните Гудиари.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Съб 11 апр 2020 14:30


Тази година се падна да сменявам единия чифт летни - взех двойка ЕкоКонтакт 5. По стара традиция заложих на залежали на склад гуми на цената на "пресен" Клебер. :mrgreen
И... съм с един праг и 5 крепежа назад, поради немарливостта на гумаджията, който реши да избере място за лапата на подемника различно от двете места, предвидени от завода произвел автомобила ми :stumm Не бях на себе си вчера от яд и нерви покрай това :banghead От едната страна го гледах как наглася подемника, от другата пропуснах... и после видях резултата :death


powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот powerade » Съб 11 апр 2020 16:55


Много неприятно. Дано излезнат точни и да те компенсират нещо.
Иначе по темата. Най евтините възможни гуми на размер 215 45 17 Унигрип спортидж плюс от Диана за 73 лв броя. Засега след 500 км идеално, тихи, стабилни, с малко тежести се балансираха. Като мине един сезон ще споделя и други впечатления.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот viksanlg » Съб 11 апр 2020 21:28


Някой има ли впечатления от тези гуми ,че няма и някой познат да сподели някакво впечатление.Това което ме блазни е цената и поведението и на мокро .
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... -3050.html


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Съб 11 апр 2020 21:47


Не им понася по-дългата експлоатация, стават доста дървени за 1-2 сезона. А и лично за мен 108лв за 14ка е прекалено. Виж Нексена за 67лв: https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 68941.html
За 3ти сезон ги слагам на бекъп колата и са приятна изненада.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 11 апр 2020 22:24


viksanlg написа:Някой има ли впечатления от тези гуми ,че няма и някой познат да сподели някакво впечатление.Това което ме блазни е цената и поведението и на мокро .
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... -3050.html

Добра гума.
Но цената е безумна.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Нед 12 апр 2020 5:07


Ако ти се кара с премиум гума с перфектно качество - някой лев отгоре и се мятай на Good Year EffGrip. Мен такава цена за гума среден клас не би ме поблазнила :gruebel
Този размер ми се чини поскъпнал, преди бяха еднакви като цена с моя сякаш - 185 60 14.
https://diana-ltd.com/tire?4541
Тук са по-евтини, може да погледнеш и Унироял, също за средния клас не са изобщо лошо предложение. Сега видях, че този модел е със скоростен индекс H, което е супер, предвид, че повечето други са с Т.
Ще извинявате за рекламата, но в Медина Мед има гуми на акция с по-старо производство. За конкретния размер има ГИ ЕффГрип 2016 на 93лв. Много ли са, малко ли са не зная, просто като идея. Този модел го карах известно време, като си купих тази бабичка и останах с впечатление, че хем свършват бавно, хем са страхотни на сухо и мокро :gruebel което са взаимоизключващи се понятия, но моето субективно усещане беше такова.


nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот nikolay_v » Нед 12 апр 2020 6:34


Zdravko Zankov написа:
viksanlg написа:Някой има ли впечатления от тези гуми ,че няма и някой познат да сподели някакво впечатление.Това което ме блазни е цената и поведението и на мокро .
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... -3050.html

Добра гума.
Но цената е безумна.


вчера ги сложих за второ лято (мнението ми е две страници по назад)
тази цена ми се струва безумна
аз ги взех -195/65/15 за 84 лв.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Svetlix » Нед 12 апр 2020 10:43


viksanlg написа:Някой има ли впечатления от тези гуми ,че няма и някой познат да сподели някакво впечатление.Това което ме блазни е цената и поведението и на мокро .
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... -3050.html


Цената е безумна! В Диана видях, че 89 лв/бр, но пък няма наличности. В този размер карам с Фулда, но е малко дървена. Честно казано в този размер бая се огранични избора, а цената не пада. Защо не погледнеш за Falken Sincera. Аз лично съм решил, че това ще е следващия ми избор на гуми в този рзмер. По ревютата доста го хвалят този модел. Ето и някое друго ревю


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот viksanlg » Нед 12 апр 2020 11:51


За зимни гуми винаги карам с премиум марки ,но за летни до сега съм се спирал като цена качество от опит само на клебер.за мен са много по-добре от дебици,фалкени и фулди.Просто ми се ще като че ли да пробвам за малко по-вече пари с една идея да видя някоя гума дори и среден клас уж ,но да е с клас А като поведение на мокро за да видя разликата. Специслно за летни гуми като гледам и премиум марките масово са и с клас В на мокро и за това не ми се дават много кинти и ме скръндзи иначе бих си взел от воле една такава
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... 54746.html
Но някак си ми се вижда все едно да дадеш 5 лева за пакетче дъвки...,имаш ги парите,но като че ли не си заслужава да се истръшкаш...Та така ,това колеги, беше което видях най евтиното с клас А като поведение на мокро и с индекс Н за скорост. Нещото , което сега хвърля смут в решението ми е мнението на колегата hooligan_sk ,че не даяни гумата на продължителна експлоатация .Моля да сподели това от личен опит ли е или е виждал просто такива гуми някъде в отвратително състояние след известен пробег.
Благодаря на всички до тук за искрените мнения. Ааа и да вметна не стои въпрос за премиум гуми на 3 4 или пет години стояли в склад .аз нямам подходящо място за добро съхранение и не карам повече 15к на година така, че не бих износил гумите и след 5 години а до тогава ще станат на "текстолит"...и 10 годишни разбира се .Винаги съм фен на пресните гуми. Това е.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 12 апр 2020 12:17


Три лета имам с Вредещайн. Като цяло е ок. Последното лято позагубиха качество, особено на сух асфалт при екстремно спиране. Тенденция, която на мокро не забелязах. И за което нямам обяснение. Сега,има и още нещо,карам основно по натоварени пътища,като Е79, чийто асфалт е доста хлъзгав. Изгладен,изпилен,както го наречете.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Нед 12 апр 2020 13:10


Колега, щом не навиваш километри и караш с един чифт по 5-7 години, това е друга работа (и аз карам, колкото теб - между 10 и 15к. годишно). Пуснали са нов модел на Клебер летен - който е под 100 кинта бройката, но е клас B на мокро. Другите, които са клас А - примерно Bridgestone Turanza ама той е 126лв. мисля, че и Конти Премиум Контакт е клас А на мокро, но не зная за твоя размер дали изобщо се предлага. Като по-евтин вариант остават Ханкук, Фалкен и Вредщайн. Ти си избери. :beer

Последна промяна от stefan4o на Нед 12 апр 2020 18:57, променено общо 1 път.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 221 госта