Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
15
5%
Continental
75
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
5%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
23
7%
Hankook
19
6%
Kleber
3
1%
Kumho
4
1%
Michelin
60
19%
Nexen
11
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
6
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
9%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 315
Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот $100 » Сря 19 апр 2017 19:38


Общо взето важи правилото "по цената ще познаеш какво е нещото". Пак е относително и зависи откъде купуваш като става дума за гуми. Но ако реномираните марки вървят по 120лв, а намериш "хубава шарка" на неизвестна марка за 65лв не би трябвало да си въобразяваш, че вероятно ги бива.




Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот gergeto » Сря 19 апр 2017 20:06


$100 написа:Общо взето важи правилото "по цената ще познаеш какво е нещото".


Общо взето не е точно така- в БГ игрите с печалбите( надценките) са необвхватни.
Ти можеш да си купиш маркови гуми като без отстъпка за 120 лв.примерно, а аз мога да си ги купя от дистрибутора, който ми е съученик (примерно) на доставна цена 90 лв.Това за маркови гуми.
Ти може да платиш същите 90 лв,като обикновен клиент за доста по-нисък клас гуми ,които аз ще взема на доставна цена за 69лв....примерно. Общо взето цената е определящ фактор и е натоварена с надценка спрямо търсенето, а то от своя страна се определя от ограничения бюджет на българина. Нали ви е ясно че няма как една и съща стока ( не само гуми) да струва 100лв. в БГ ,а в Германия да е 100 евро.

п.с. Всички цифри са примерни .


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот forski » Сря 19 апр 2017 20:13


Koлега, може да прочетеш как примерно Гудиър са подредили стоката си на рафта, и коя гума към кого е насочена :biggrin
Има за всекиго по-нещо ... или аз не съм разбрал, или се опитваш да кажеш че Шкода и Ауди е едно и също нещо с различен надпис?
http://www.goodyear.eu/corporate_emea/our-company/our-brands.jsp


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот gergeto » Сря 19 апр 2017 20:46


Колега , нищо от това което казваш не искам да кажа-не чети повърхностно.
1.Искам откакто се включих в темата да кажа че има и други марки гуми,които пробиват в момента на пазара и производителите са се постарали за да си "намерят място под слънцето"-било и под контрола на известни и наложили се марки,което си е на практика продукт на тия марки.
2.Искам да кажа ,т.е. да опонирам един колега ,който е фен на една наложила се в БГ заблуда че едно нещо щом е скъпо значи е качествено.... :no

п.с.Примера ти с Шкода и Ауди не е много удачен за конкретиката на темата ,щото може да повдигне още куп въпроси от рода на :"Немското е най-добро,нищо че не е немско...."
Ето ти един пример: https://fakti.bg/avto/179046-nemskite-k ... v-germania


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот forski » Сря 19 апр 2017 21:06


Не винаги скъпото е гаранция за топ качество, но евтиното винаги е боклук!


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот $100 » Сря 19 апр 2017 22:30


gergeto написа:Ти можеш да си купиш маркови гуми като без отстъпка за 120 лв.примерно, а аз мога да си ги купя от дистрибутора, който ми е съученик (примерно) на доставна цена 90 лв.Това за маркови гуми.

Предположих, че някой ще развие подобен сценарий. Хайде да си представим, че влизаш в голям магазин за гуми и виждаш GoodYear - 120лв, Мишелин - 170лв, Континентал - 164лв и Лайнонг за 69лв. Сравняваш не с цени из интернет или някъде си, а на едно и също място.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот gergeto » Чет 20 апр 2017 5:49


За да не се получава един безкраен спор ще спра.Само ще добавя една доказала от векове истина: Цял живот работим за да си изградим име и ако успеем - идва момента когато името започва да работи за нас.....Изредените по-горе ,наложили се отдавна на пазара, марки гуми не са извънземна технология, а в цената си с пълно право добавят името си.Това се нарича "пълна гаранция "..Няма как да сравняме една тепърва навлизаща на пазара марка с вече доказаните. Това обаче не означава че тая нова марка не е със сериозна заявка за качествен продукт.Все пак бизнеса е успешен, когато има конкуренция. Няма такъв филм - Статукво. ..
Относно сравнението м/у Шкода и Ауди мога само да добавя : Това че Ауди е по-добрия автомобил, не означава че Шкода е посродствен автомобил. Поздрави. :th_up


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Чет 20 апр 2017 6:10


За името е така. А какво ще кажеш за ноу-хау? Тези, дето тепърва навлизат дали разполагат със същите възможности да разработват гуми, да правят тестове и да ги оптимизират?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Iezekil » Чет 20 апр 2017 7:10


За това и ще напомня,че Дейтъна са 100 годишна марка и се продава яко в някои доста развити страни.
Отделно аз съм супер доволен и от първа ръка казвам,че няма какво повече да очаквам от една гума и си е без пари/в онзи момент поне/.
И напомням,че в темата за зимни гуми много от пишещите тук си накупиха Континентал през далечната 2013г.,когато ако не се лъжа в цените,той вървеше по 80-90лв. с отстъпки. Аз тогава заложих на цената/по логиката на колегите за цена-качество/ и наброих по 120лв/бр за Дънлоп.Тая цена пак е топ,понеже вървяха по около 140.Заложих на марка,цена + визия. Пак в угода на колегите,които обявиха предишната ми покупка на евтин Матадор за боклуци.Та от първа ръка пак да ви кажа,че цената не оправда очакванията ми.Явно зависи и от кола,модел,начин на шофиране,регион и т.н.,но в контекста на темата-цената не е определяща за качеството ни най-малко.Ако кажем,че евтините гуми са посредствени,това важи в пълна сила и за скъпите.Отделно,че както градския е подчертал,евтино и скъпо са относителни понятия в точно определен момент.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот forski » Чет 20 апр 2017 7:15


gergeto написа:Относно сравнението м/у Шкода и Ауди мога само да добавя : Това че Ауди е по-добрия автомобил, не означава че Шкода е посродствен автомобил. Поздрави. :th_up

Напротив, точно това означава, за хората чиито стандарт позволява да притежават А8, S класа, 7-ма серия и т.н. Шкода е абсолютно посредствен автомобил, със който чистачката идва да им чисти къщите!
И той е такъв защото фирмата която го произвежда така е решила, все някой трябва да запълни евтината ниша.
Процеса на всяко производство е контролиран, ако от Гудиър решат могат да направят Дебица топ марка, а Гудиър да стане шир потреба.
Евтиното си е евтино и посредствено със всичките му кусури, скъпото си е скъпо. Отделен е въпроса че за сиромаха, и за човек който разполага с пари евтино и скъпо са коренно различни понятия.

Последна промяна от forski на Чет 20 апр 2017 7:20, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Iezekil » Чет 20 апр 2017 7:20


Дам,Шкода Сюпърб е доста посредствен автомобил за чистачки...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот forski » Чет 20 апр 2017 7:22


Шкода Супърб е VW Пасат нищо повече, ако за теб Пасат е израз на лукс и пари, това обеснява всичко :smile


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Vlad777 » Чет 20 апр 2017 8:59


hooligan_sk написа:
Vlad777 написа:Uniroyal Rainexpert 3 е страхотна гума за парите, които струва - 86 лв в Автогуми.бг. Имам няколко приятели, които карат само с такива. В този размер дори не бих се замислил за други.

Аз също обмислям да си купя такива, но в размер 225/45/17 цената им вече е доста по-висока 142 лв... Но все пак при Continental PremiumContact6 от 179 лв си е добра оферта.


Rain Sport - да. Rain Expert... meeeh. При сиренето от 4лв малко отива. :mhihi

В крайна сметка се реших и поръчах 225/45/17 Rain Sport, които ще ми монтират другата седмица. Сега съм с един стар Dunlop Sport Maxx и като ги заменя ще пиша отзиви.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Pet_rov » Чет 20 апр 2017 9:03


Гледам, че и тая тема е на път да се осере. Крайно време е всеки да разбере, че щом темата е за гуми, се пише за гуми - примерно. По-назад в същата тая тема съм писал за едни италиански гуми - Стънър. Не бях ги и чувал, докато не ми докараха летите джанти - втора ръка - и гумите и джантите - разпънете ме и мен. Ами гумата беше страхотна, според мен. Да, ама тук цената е дебела, ако изобщо ги продават де. Та всеки купува според джоба си и разбиранията си за сигурност на пътя. Ай със здраве!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Iezekil » Чет 20 апр 2017 9:42


Точно казано.Темата е за личното мнение на всеки,извода е ясен-всеки си има мнение.Израз на лукс и пари е да си купиш най-скъпите гуми явно,то ясно,че трябва и да ходят на автомобила.Няма как обаче,хората бачкатори с нисък стандарт,да не търсят възможно най-оптималното решение.За мен например,гуми до около 85 лв. е напълно оптимално решение.Бих дал маааалко повече,само ако грайфера ме грабне и/или е яка марка.
Естествено,ако караш 19 цолова лимузина ии джип,тея пари ще ти се видят смешни.Ама за нашите таратайки са си резонни.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 233 госта