Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
15
5%
Continental
75
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
5%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
23
7%
Hankook
19
6%
Kleber
3
1%
Kumho
4
1%
Michelin
60
19%
Nexen
11
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
6
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
9%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 315
Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот $100 » Сря 29 мар 2017 21:34


stefan4o написа:Това горното, в отговор на $100, дето сигурно мисли, че нямам пари за Венто и за това карам Джета :Mr Green Fun Нека не кривим темата за гумите в това кой, какво може иска и кара :th_up

Въпросът с Джетата беше в посока сигурност. Ако смяташ, че малко по-евтините гуми са изключително несигурни в града и поемаш риск, тогава не би трябвало и да караш кола на 20г по същата причина. Не става дума дали имаш пари за чисто нова. Не може да се вживяваш на тема гуми сякаш с руски в града ще убиеш някого, а ако са по-скъпи ще е съвсем различна картинката.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Сря 29 мар 2017 21:36


Кайзен написа:
stefan4o написа:
forski написа:Кои гуми са в графата хубави и кои не са? :biggrin

Скъпите са хубави, евтините са нехубави.

DUNLOP SP BLURESPONSE 91V 205/55 R16 купени август 2015. За монтаж, баланс, вентили (14,40€/гума) и рециклиране на старите (3,00€/гума) съм платил общо 210€. Цената на една гума без "екстрите" е била 35,10€.
Май съм попаднал на нехубави. :beer
Или 2018 когато купувам пак гуми ще ги взема от гумаджийницата, където ми направиха оферта за 320€. Може пък там да са станали хубави, защото са били по-скъпи.

Иначе, за мен няма най-хубави гуми. Има гуми, които са подходящи за моя начин на шофиране, по моя ежедневен маршрут, в моя регион на употреба и са приемливи в съотношението цена-качество.


Интересно, аз си мислех че онлайн магазините за гуми в Германия са я убили тая работа с "офертите" по гумаджииниците преди 10г. :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Сря 29 мар 2017 21:39


Със здраве да ги караш. Попаднал си на добра оферта. Виж, колко искат за тях тук. Не бих ги сложил в графа евтини
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 86299.html
$100, пределно ми е ясно, че няма сигурност в една 20+ годишна кола. Основната причина да не си купувам по-нов автомобил, е че не ме кефят, сигурно звучи странно, ама има и други подобни на мен хора тук.
Не се вживявам, ама не съм съгласен, че градското каране е причина човек да търси евтини гуми. Звучи ми леко абсурдно :screwy


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Кайзен » Сря 29 мар 2017 22:05


Просто цената в днешно време не играе никаква роля. Мога да покажа два абсолютно еднакви продукта, на които разликата е само в лазерно гравирана информация в края на поточната линия и опаковката след това, но разликата в крайната продажна цена е три пъти.

Сравнете шарката на Goodyear Efficientgrip Compact и Dunlop StreetResponse 2. Мисля, че със същата шарка имаше и Fulda или Debica. Все пак всичките са от една компания - Goodyear Dunlop Tires Germany GmbH.

Последна промяна от Кайзен на Сря 29 мар 2017 22:21, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
bayernfan
Мнения: 56
Регистриран на: Пет 13 авг 2010 0:10
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот bayernfan » Сря 29 мар 2017 22:10


Темата вече добива съвсем философска посока за нещата от живота, но все пак човек трябва и да е прагматичен. Пак казвам, ако бяхме милионери щяхме да караме само нови коли и да купуваме най-скъпите гуми. Факт е, че гумите са изключително важни, но по-голямата заплаха на пътя идва не от старите гуми, а от пияните шофьори, само/убииците изпреварващи в завой, състезателите и прочие. Защо трябва да се дават маса пари за гуми чиито върхови качества реално няма да се ползват? Или искате да кажете, че при градско каране по правилата са ти необходими само топ модели? Проблемът е, че повечето шофьори не се съобразяват със състоянието на колите си. Затова изправят завоите, затова удрят отзад в града. Ако хвърчиш по пътищата нито скъпи спирачки нито скъпи гуми ще те спасят. Всичко идва от задкормилното устройство.

И да се върнем на темата, четох ревюта в английския сайт, общо взето от средния клас Ханкук Вентус 3 К125 ако не се лъжа и Тойо Проксес са хвалени. Въпреки че съм доста скептично настроен към Унироял, за Рейн експерт хората казват, че на мокро е уникална, съпоставима с високия клас. Уви обаче и трите модела били по-шумни, което много ме кахъри.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот $100 » Сря 29 мар 2017 22:50


Аз взех Дънлоп миналата година. Минават за висок клас поне в моите представи, но цената беше съвсем прилична около 100лв за 195/65R15. Като шум се водят доста тихи. Казват, че бързо се изтъркват, но това би означавало, че са истински гуми, а не пластмаса. Като се изтрият ще му мисля. Унироял стават, но тия (RE3) са много асиметрични. Първия Рейнексперт бяха по-симетрични - карах 5-6г с такива.


Потребителски аватар
bayernfan
Мнения: 56
Регистриран на: Пет 13 авг 2010 0:10
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот bayernfan » Сря 29 мар 2017 23:01


Ако взимам "премиум" и аз сигурно Дънлоп ще взема. Малко по на оферта са от Конти, а би трябвало като качества да са идентични. До преди месец бяха на 95 лв в Диана, може би залежали от миналата година, сега пак са по 100. Гумата която повече не бих сложил е Мишлен. Цена-космос, качества под всякаква критика. При зимните и при спортните може и да е по-добре не знам, но при малките размери са трагедия.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот forski » Чет 30 мар 2017 7:32


Kaрал съм с Рейнспорт, и Рейнексперт на кола с не особенно добра шумоизолация и не мисля че гумите са шумни!
Аз съм много доволен от Унироял, за мен е много добро съотношение цена/качество.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Чет 30 мар 2017 7:40


При такава малка разлика в цената е малко вероятно гумите да са различни, по-скоро сега е времето, когато има пик на търсене на нови летни гуми. А това, че може да са залежали не виждам повод за притеснение. Континенталът, който взех е такъв (ДОТ15), за размер 185-60-14 го платих 83лв. с отстъпката. Другата алтернатива беше Викинг нов дот за 10лв по-евтино. Иначе питах в една малка гумаджийница и ми обявиха цена 100лв за Ханкук, явно разчитат на факта хората да не ползват нет и да не си сверяват часовниците.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот muns61 » Чет 30 мар 2017 8:22


$100 написа:Казват, че бързо се изтъркват, но това би означавало, че са истински гуми, а не пластмаса.

Истинският качествен каучук е доста износоустойчив, старите качествени гуми имаха доста по-голям пробег от сегашните качествени.


powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот powerade » Чет 30 мар 2017 9:25


muns61 написа:
$100 написа:Казват, че бързо се изтъркват, но това би означавало, че са истински гуми, а не пластмаса.

Истинският качествен каучук е доста износоустойчив, старите качествени гуми имаха доста по-голям пробег от сегашните качествени.


Да де ама тогава ги правеха от истински ЕСТЕСТВЕН каучук, износоустойчив и устойчив на времето и атмосферата. Виждал съм Файърстони отпреди 20+ (1995 година, още им помня дота) години, карани при това доста, меки и скърцащи по асфалта и без нито една цепка в тях от старост. Ама няма вече кой да слага естествен каучук, всичко е силикони и химия. Особено разочарован от Мишлен в малките размери, дето на 2-3 години се бяха напукали като на дърт индианец петите (оттогава насам никога не взимам гума заради името и, само средна и ниска цена - не от най-долните разбира се, но никога вече от скъпите)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Чет 30 мар 2017 10:18


За летен Michelin ли става дума или за зимен? Летни на тая марка не бих купил, за разлика от зимните, от които останах с доста хубави впечатления тази зима (имаше поле за изява и тестове) - визирам модела А3 (със стар ДОТ ги взех от М..... М... :Mr Green Fun ). Служебните ни Дачии преди няколко години ги докараха от магазина с нови ГИ, мисля моделът беше Ефф Грип - интересното беше, че на 2-рата или 3-тата година буквално бяха като нахапани и полуразпаднати, а марката си е име :gruebel


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот muns61 » Чет 30 мар 2017 10:22


Tакова нещо като най-добра гума няма. Всяка може да е добра предвид критериите на експлоатиращия. Когато активно ходех за риба, най-добрите за мен летни гуми бяха зимните :mrgreen :


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот forski » Чет 30 мар 2017 10:24


Aз в момента съм с летен Мишелин, и гумата е перфектна!


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот MMX » Чет 30 мар 2017 11:31


Интересно защо не се правят тестове на различните поколения на една и съща марка. Примерно UltraGrip7 спрямо 7+, 8, 9. Да не се окаже, че някоя по-стара разновидност е по-добра, но не се произвежда за да върви реклама на по-новата.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bbb12, jordan17772, joro_kem, mukot, stefan4o и 105 госта