Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
14
5%
Continental
73
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
6%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
22
7%
Hankook
19
6%
Kleber
2
1%
Kumho
4
1%
Michelin
59
19%
Nexen
10
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
6
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
9%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 308
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Нед 06 май 2018 8:51


Заради дизайна на протектора е, всички не симетрично нарязани гуми изглеждат по-тесни от такива с успоредни канали. Това съм го забелязал и с по-стари модели Рейн експерт, Игъл Ф1, Спорт трак 3. :th_up




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Iezekil » Нед 06 май 2018 12:15


Да вземе една рулетка,тя ще си каже.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Sonny_89 » Нед 06 май 2018 21:38


hooligan_sk написа:Заради дизайна на протектора е, всички не симетрично нарязани гуми изглеждат по-тесни от такива с успоредни канали. Това съм го забелязал и с по-стари модели Рейн експерт, Игъл Ф1, Спорт трак 3. :th_up


И аз винаги съм си обяснявал тази "аномалия" точно с типа шарка...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Iezekil » Нед 06 май 2018 22:53


Е така ако е,при мен е точно обратното-успоредните канали ми седят тесни.


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Harrry » Пон 07 май 2018 9:32


Аз съм с Dunlop SP Bluresponse и смятам, че са едни от най-добрите, нямам абсолютно никакви забележки, но може би колегите са прави, че Мишлен са на върха. Колата я взех 2005 г. нов внос от Италия, от първи собственик, с едни Мишленки с ДОТ от 2000 година, и си караха перфектно на сухо и на дъжд, чак до 2010, когато ги продадох, и съм сигурен, че купувачът е бил също доволен...

Последна промяна от Harrry на Пон 07 май 2018 9:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Пон 07 май 2018 9:38


Представяме си доволен купувач на 10-годишни премиум гуми :bowdown


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Harrry » Пон 07 май 2018 9:42


stefan4o написа:Представяме си доволен купувач на 10-годишни премиум гуми :bowdown


Може да изглежда смешно, обаче фактът си е факт - много даян има в тия Мишлен. Съдя по резервната, която беше със същия ДОТ, наложи ми се да я сложа, дори повече от 10 г. ,гила си, и те така. Продадох ги заради принципа. Ако човекът ги кара кротко и разумно, няма да има ядове.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Пон 07 май 2018 11:47


Harrry написа:
Може да изглежда смешно, обаче фактът си е факт - много даян има в тия Мишлен. Съдя по резервната, която беше със същия ДОТ, наложи ми се да я сложа, дори повече от 10 г. ,гила си, и те така.

Колега, резервната гума се ползва един път на високосна година. Нея нито я пече слънцето, нито я вали дъжд... Нейните качества в доста голяма степен се запазват, въпреки, че е 10-годишна.

Harrry написа:Продадох ги заради принципа. Ако човекът ги кара кротко и разумно, няма да има ядове.

Относно карана 10 сезона гума - не бих могъл да кажа същото. Каучукът старее, напуква се (10-години търкаляна гума е напукана като на стар индианец петите). Структурата на гумата също малко или много се нарушава - дупки, резки спирания и т.н. Кроткото и разумното го знам, карал съм с крив Траял, дето като вдигнеш 80 и волана ти трепери яко. Да не караме с повече от 80, за да сме доволни от гумите ли? :a045 Не се заяждам, колега. Да не помислиш, че имам нещо лично против теб? Просто се чудя как си вярваш, нищо повече.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Stivi » Пон 07 май 2018 14:30


Излизаме извън темата,но когато се казва на колко години е една гума която е в добро състояние,е добре да се казва и колко километра е навъртяла защото е доста важно ! Иначе за статистиката на едната кола /която се кара малко/ имам две GoodYear Effigrip и две Kleber Dinaxer 3,първите са дот 2014 а Клебер-а 2011 /всички са купувани нови/ . Ако погледнеш протектора на марковите ще кажеш че та са от 2011 /че и по-стари/,напукан и липсващи парченца по периферията, а Клебера изглежда като двегодишна гума ,пък е каран 3 години за предни /тогава колата се караше повече/,после предни станаха Гудиърките а Клебера мина отзад тоест той има много повече минати колометри. Но не мисля че това се дължи на факта,че е "пластмасов" понеже за тези години не съм имал никакви проблеми с управлямост и спиране ! Така че според изминатите километри и вида на гумите може да се каже ,че десетгодишна гума си е напълно адекватна когато се кара спокойно и разумно !
P.S. естествено че не бих карал с такива гуми на другата кола ,която често се движи с 400-500кг товар с максимално разрешената скорост по магистралата :exclaim


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот ttip » Пон 07 май 2018 15:39


ТЪРСЯ добри чисто нови 195 65 15ки 100лв за брой, индекс А на мокро за Г6!

Наскоро фирмата взе чисто нов ЪП и дойде от София с HANKOOK :eek (Голф гледам заводски са с КОНТИ), зачудих се в София да не са трампили я Конти, я Дънлоп и да са сложили тия Ханкуци!? Как мислите?

Сега като търся из онлайн магазините, за 100лв намирам точно HANKOOK K125 и мисля да взимам, индекс А на мокро!
Някой има ли мнения за въпросната гума К125 ?
Някакво друго предложение, среден клас, бюджет 100лв?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Пон 07 май 2018 16:19


Ханкук не са лоша марка. Тези, които съм виждал тук НЕ са произведени в Корея. Ако гумаджията не ме е метнал преди години, като си вземах от него Ханкук, корейските са по-читави от унгарските. За тези пари ако ползваш отстъпка в някоя по-голяма верига може да си вземеш Континентал/Дънлоп/ГудИър в този размер. Сигурен ли си, че Голф Мк6 ТСИ може да се вмести в 15-цолови гуми :gruebel Не е ли с големи спирачни дискове тази кола?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Пон 07 май 2018 17:41


С 288мм е, аз си го карах винаги на 15ки. Смених няколко комплекта гуми, докато търсех едно тресене на висока скорост, само с Conti premium contact 5 се оправи. С тях беше и най-тиха и комфортна колата. :arrow


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот 110afn » Пон 07 май 2018 18:24


stefan4o написа:Ханкук не са лоша марка. Тези, които съм виждал тук НЕ са произведени в Корея. Ако гумаджията не ме е метнал преди години, като си вземах от него Ханкук, корейските са по-читави от унгарските. За тези пари ако ползваш отстъпка в някоя по-голяма верига може да си вземеш Континентал/Дънлоп/ГудИър в този размер. Сигурен ли си, че Голф Мк6 ТСИ може да се вмести в 15-цолови гуми :gruebel Не е ли с големи спирачни дискове тази кола?

Доста ФВ излизат от завода с унгарски Ханкук. Честно казано не знам корейските как са и по-добри ли са, но унгарските са супер. Тихи, меки, по 2-3 лета от 80 до 100 000 карат без проблем


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Stivi » Пон 07 май 2018 19:46


ttip написа:Сега като търся из онлайн магазините, за 100лв намирам точно HANKOOK K125 и мисля да взимам, индекс А на мокро!
Някой има ли мнения за въпросната гума К125 ?

За пръв път откакто карам кола /20г/ купувам нови гуми с миналогодишен ДОТ защото исках точно този модел /но в размер 205 55 16/ а се оказа че в страната няма налични с тазгодишен ДОТ,това трябва да значи че са добри :wink Имам вече около 2000км и не ....съжалявам изобщо за ДОТ-а icon_idea


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот group® » Вто 08 май 2018 8:18


Е как ще съжаляваш, като реално гаранцията от производителя стига до 8г. от датата на производство. До 3г. ги дават да седят в 'магазина' и после 5г. гаранция. Единствения проблем на ДОТ до 3г. е при препродажба.
Седейки в склад с фабричната защита нищо им няма.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта