Какво се иска при смяна на двигател ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
wolf79
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот wolf79 » Вто 30 юли 2013 21:24


Какво трябва да се направи при подмяна на двигател (сменям целия двигател щот моя замина). Ако някой може да опише процедурата. Предполагам че колата трява да се пререгистрира в кат (смяна на големия талон )
Моля който го е правил или има информация какво се прави да драсне два реда.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот instantaccess » Вто 30 юли 2013 22:03


Ако сменяваш двигателя със същия тип двигател просто трябва да се мине през кат, да носиш документи за новия мотор и те да проверят дали номерата съответстват. Ако всичко е наред ти правят нов голям талон и си ти.
Ако сменяваш с друг тип мотор става сложно и доколкото знам трябва да се чака проверка от Технотест.

Аз лично съм правил само първия вариант и премина по начина, по който го описах.


DarkOneBg
Мнения: 243
Регистриран на: Чет 26 фев 2009 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот DarkOneBg » Сря 31 юли 2013 3:19


Това което знам аз от наблюдения:
1. Закупуване на желания двигател + документи.
2. При положение, че е същият намираш свестен майстор да ти го качи и да накичи цялата електроника.
2.1. Добре е да му направиш и една обстойна ревизия преди да го качиш, за да си решиш бъдещи проблеми.
2.2. Ако не е същият, пак намираш свестен майстор, който да измисли как да го навре в коша правилно.
3. При вече работещ мотор отиваш в кат на технотест. До колкото знам, независимо, че е същият мотор, пак се минава теста. Там са едни чички (поне в София преди 2-3 години), за които устройството и механиката на Лада са върхово постижение в автомобилостроенето, така че да си знаеш какво те очаква.
3.1. При положение, че сменяш 1З с 1З т.3. Би трябвало да се оправиш.
3.2. При положение, че смяташ 1З с АФН например филма е голям, освен, че ти трябват документи и всичко останало, трябва да сменяш и цялата спирачна система + окачването, за да отговаря на стоковия стандарт на колата от която си взел мотора. Гледащ примерно за Г3 кои мотори излизат серийно производство за бензин/дизел (ДОБРЕ Е, ако караш бензинова кола например да търсиш бензинов двигател и така.) Да сложиш в Г3 двигател от Г4 за скептиците от технотеста е еквивалетно на това човек да стъпи на Марс утре (технически не е така обаче :mhihi). Може и да успееш да си изкараш редовни документи, но не е сигурно в кое необозримо бъдеще ще се случи това.
4.!!! - Ако си решил да не минаваш през кат и лудостта наречена технотест - следваш т.1 - без частта с документите(по-желание разбира се не пречи да си ги имаш и да не регистрираш мотора, поне евентуално при фал, няма да те обвинят в кражба) и т.2. Тогава според органите отговарящи за реда по пътните участъци в страната ти си един рецидивист еквивалентен на масов убиец. Нищо, че по всяка вероятност колата ти ще е в пъти по-изправна от техните таратайки.

П.С. - Много рядко, да не кажа си е чист прецедент някой да изгърми, за това, че е минал на малко по-мощен мотор и не го е регистрирал. КАТаджийте никога не те карат да отваряш капака, за да сверяват какво пише в талона и какво на двигателя. Все пак е добре да си спазиш законовите процедури, независимо, че са абсурдни.

П.С.2 - Извинявам се, че се отнесох, дано съм бил полезен. Карах го по спомени от преди две години. Мисля, че въпреки това бях максимално точен :))

Поздрави :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот kris11 » Сря 31 юли 2013 9:18


най- лесно е , ако в талона не фигурира номер на двигател.


Потребителски аватар
ceco_sv
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 25 ное 2012 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот ceco_sv » Чет 16 яну 2014 10:11


Здравейте. Реших да сменям двигател и аз .. та темата ми се струва подходяща за един мой въпрос. В момента съм АБС, ще минавам на АФН евентуално. Колата не е на мое име, и предплагам, няма да е възможно да й извадя нов талон /да унищожа стария/. Ако "ъпгрейда" беше бензинов, въобще нямаше да се занимавам, ама така някак си няма да мине номера ,като ме спрът,да дрънчи на дизел, а.да пише "бензин" :D ..


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот nero » Чет 16 яну 2014 10:13


ceco_sv написа:Здравейте. Реших да сменям двигател и аз .. та темата ми се струва подходяща за един мой въпрос. В момента съм АБС, ще минавам на АФН евентуално. Колата не е на мое име, и предплагам, няма да е възможно да й извадя нов талон /да унищожа стария/. Ако "ъпгрейда" беше бензинов, въобще нямаше да се занимавам, ама така някак си няма да мине номера ,като ме спрът,да дрънчи на дизел, а.да пише "бензин" :D ..


Технотест


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот instantaccess » Чет 16 яну 2014 10:53


Продай тази и си купи готов афн. По-евтино ще е със сигурност и ще са по-малко нерви и ядове.
Преминаването през Декра(бивш Технотест) не става толкова лесно - трябва да имаш всички документи за собственост на колата и на мотора, договор за покупко-продажба на мотора и около 600лв. и мноооого време.


Потребителски аватар
ceco_sv
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 25 ное 2012 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот ceco_sv » Чет 16 яну 2014 12:35


ясно. Просто колата не е на мое име, собствениците са в чужбина, лятото я боядисвах, правих и си мислех, че е добра опция смяната на двг.
Благодаря.


Потребителски аватар
CryptLord
Мнения: 162
Регистриран на: Съб 23 апр 2011 20:48
Автомобил:
Двигател: AAZ

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот CryptLord » Съб 21 апр 2018 9:09


Добър ден. Ще използвам тази тема за да ви попитам един въпрос. Може ли да се сложи 1.9 ТД ааз от Голф 3, на Голф 4 1.9 ТДИ 1З. Знам че всичко е възможно дори и жена да роди дете от собствения си мъж, знам че въпросите в интернет са повече относно по-малък към по-голям мотор и затова исках да попитам. Благодаря.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот stefan4o » Съб 21 апр 2018 14:25


Май имаше изискване двигателят да не е по-стар от заводския


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот Iezekil » Съб 21 апр 2018 15:11


Няма такова изискване.Към по-голям мотор се минава техно,към по-малък не е проблем.
Техно тест няма във всеки град,да знаете.В Шумен се нарича ТИАТ и обслужва област Добрич и Варна включително,за другаде не знам.Не е лошо да се пита там какви са процедурите,изискванията и % успеваемост+разходи за тези,които мислят за по-мощни интервенции.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот samo_pechka » Съб 21 апр 2018 21:17


CryptLord написа:Добър ден. Ще използвам тази тема за да ви попитам един въпрос. Може ли да се сложи 1.9 ТД ааз от Голф 3, на Голф 4 1.9 ТДИ 1З. Знам че всичко е възможно дори и жена да роди дете от собствения си мъж, знам че въпросите в интернет са повече относно по-малък към по-голям мотор и затова исках да попитам. Благодаря.

Че то 1Z няма на Г4 ... Не е съвсем лесно пригаждането. Виж ако беше за Г3-да, там е лесно ( дори може да се измисли нещо , без да се налага промяна мотор, ползва се стария блок и от AAZ се ползват буталата,главата, турбото и ГНП-ето . Блока си остава 1Z с оригиналния си номер). Не знам каква е целта, сподели ако можеш.


Потребителски аватар
CryptLord
Мнения: 162
Регистриран на: Съб 23 апр 2011 20:48
Автомобил:
Двигател: AAZ

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот CryptLord » Съб 21 апр 2018 22:13


С удоволствие бих споделил. Ами имам голф 3 с ААЗ. Двигателя е много добър, (няма да изпадам в подробности, знаем го ААЗтът), обаче купето издиша. Раждата го е обхванала яко. Та се чудех, ако купя голф 4, само купето или с "изморен" дизелов двигател, да разкарам двигателя на четворката и да сложа моя, предлагам с кутията, жило за газта, обогатителя, таблото то ще трябва да се сменя, инсталацията да се преправя. Незнам как ще стане връзка между СК и колелата. Резервоар помпата. Общо взето чакайки отговора от вас, мислех по въпроса и си е доста работа. По добре с парите да ремонтирам купето.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот Iezekil » Нед 22 апр 2018 5:53


То само купе няма как да купиш.Или купуваш друга тройка и си прехвърляш твоя мотор,или си взимаш четворка и караш,а твоята бракуваш.Тези са опциите за друга кола.


pietrokaja
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 14 мар 2018 20:25
Автомобил: Opel
Двигател: Z 17 DT
Местоположение: Сливен

Re: Какво се иска при смяна на двигател ?

Мнениеот pietrokaja » Нед 22 апр 2018 13:08


Подкрепям lezekil.
Преди около 4-5 години искахме да прехвърлим един двигател от Пежо на Ситроен.Като двигателя си беше същият KDY 1,4 бензин(кубатура,кончета)всичко еднакво.Отидохме в сервиза на Ситроен да питаме колко ще ни струва цялата тази интервенция,а приемчика с който разговаряхме ни обясни следното:
-коша на мотора е различен в двете купета
-скоростната кутия няма да се напасне хубаво,от там на всеки 3до5хил.км. ще чупи полуоски.И ние се отказахме.
На базата на тази информация,аз не виждам как ще прехвърлиш ДВГ от тройка в купе на четворка.
Ако все пак стане,пиши в темата сервиза имястото където са извършили услугата :beer



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта