Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот fly_free » Вто 07 май 2019 23:27


Ето една тема от един приятелски форум ,където става дума за пренос на материал от накладката към диска.
https://www.offroad-bulgaria.com/showth ... p?t=202827
темата там е моя ,колата е моя. да не я преразказвам тук.




Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот OvivO » Пет 10 май 2019 17:02


трябва да ги снимам моите как изглеждат. Чудя се как да изчистя материала от накладките, който едва се забелязва, но ми се струва, че е подобен случай, но в по-лека форма. При теб е било брутално.
Нямах проблем до скоро, но явно се случи нещо март/април - някоя локва ли не знам. Иначе дискове и накладки - нямат и година и не са никак лоши (на хартия :biggrin )


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот Stivi » Съб 11 май 2019 19:40


Цитат от темата в offroad форума който ми напука плочките :mhihi
Колата е с ЕСП и задните накладки работят почти на всеки завой.

Ебахти и рали пилота я кара тази кола та на всеки завой се включва ESP-то ,или ебаси колко е зле тази кола та го прави това ! Аз за 80 000км,общо 5-6 пъти зимно време съм виждал да присветне лампата за тази система icon_idea Друг е въпроса защо аджеба ESP-то на тази кола ползва само задните спирачки ???


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот ktamen » Съб 11 май 2019 23:44


Колкото повече колите се правят да могат да се карат от маймуняци, толкова повече нараства броят на маймуняците зад волана.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот fly_free » Нед 12 май 2019 0:23


Есп е система за безопасност и тя няма сигнализация,кога работи. Ако ти светва то това е аср. Най просто есп ти следи скоростта и тангенциалното ускорение и стиска накладките на някое или няколко от колелетата.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот Stivi » Нед 12 май 2019 9:47


Ама много ли си сигурен че свети ASR, а когато се задейства ESP няма индикация ?? Според обясненията за различните лампички по таблото на Auto Bild баш си свети !
Прикачени файлове
Opera Моментна снимка_2019-05-12_104549_autobild.bg.png
Opera Моментна снимка_2019-05-12_104549_autobild.bg.png (55.21 KиБ) Видяна 2792 пъти


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот OvivO » Пон 13 май 2019 8:38


така изглеждат моите дискове, нямат дори ръб, нови дискове и накладки, но има лек филм от накладките...поне така ми изглежда на мен.
ATE Power Disk и ATE Ceramic серията, които не цапат джантите, иначе не са керамични наистина.
IMG_6924.JPG
IMG_6924.JPG (119.97 KиБ) Видяна 2728 пъти

IMG_6925.JPG
IMG_6925.JPG (112.34 KиБ) Видяна 2728 пъти


audi__a4
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 03 ное 2009 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: G.O.

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот audi__a4 » Пон 25 ное 2019 14:08


Чета,чета ..... Но някой може ли да обясни как така сменям дискове и накладки предни и задни с прехвалените TRW заради износване и проблемите
с вибрации само при спиране се явяват след около 1000 км и стават все повече, та чак страховити.
Като слагат в завода дискове и накладки да не би някой да ги наработва та след това да ги продават?
За мен всичко, което се купува е много боклук и от време на време някой вади късмет или има редовни и нередовни(не спазващи технологията) производители.
Който извади късмет добре, но за такива като мен ......


Потребителски аватар
boar
Мнения: 314
Регистриран на: Чет 08 яну 2009 9:25
Автомобил: Golf III
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: Пловдив

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот boar » Пон 25 ное 2019 14:51


И аз съм на мнение,че TRW са пълен ташак. Сложих предни на МК3 и след няма и 300-400 км.тресе все едно дисковете са зиг заг. При първа възможност в кофата ги мятам!


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот joro_kem » Пон 25 ное 2019 16:09


аз пък монтирах 4 диска и два комплекта накладки на TRW на шкода октавия 1 преди 10000 км или 4 месеца като време. никакви оплаквания нямам, колата спира перфектно засега.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот hooligan_sk » Пон 25 ное 2019 16:47


Проблема с кривенето на дискове на 99% е или в колата или в калпав монтаж или в 2те. :th_up


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот IvanMan » Пон 25 ное 2019 17:15


Подкрепям!


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот Piqndurnik » Пон 25 ное 2019 17:18


Може и да са били ментета. Единствените ми проблеми с дискове на TRW, са били, че са се износвали с една идея по-бързо.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот Водния дух1 » Пон 25 ное 2019 18:19


audi__a4 написа:Чета,чета ..... Но някой може ли да обясни как така сменям дискове и накладки предни и задни с прехвалените TRW заради износване и проблемите
с вибрации само при спиране се явяват след около 1000 км и стават все повече, та чак страховити.
Като слагат в завода дискове и накладки да не би някой да ги наработва та след това да ги продават?
За мен всичко, което се купува е много боклук и от време на време някой вади късмет или има редовни и нередовни(не спазващи технологията) производители.
Който извади късмет добре, но за такива като мен ......

Колега,преди време писах какво патих и аз с нови дискове (не помня марката) . При мен след около 500км започнаха вибрациите.Свалих ги и ги занесох на стругар. Той ги остърга при основата -там където лягат на главината. Спомена ми ,че сегашните дискове били ''сурови''- не знам какво означава това,но след намесата му нямах повече проблеми.


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: Митът за 'кривите' дискове!!!!!

Мнениеот goro21 » Нед 08 дек 2019 18:28


МОЛЯ някой които е по запознат с пазарите на части в Германия КЪде там в коя верига магазини(физически, а може и онлайн) мога да си купя истински дискове и накладки. Имам човек в района на франкфурт на майн, но той неразбира от тези неща -та да го пратя да ми вземе .
Аз като купих мойта кола си имаше почти нови накладки ТРВ( вероятно сменяни в италия -а може и джамбазина тук да ги е сменил ама не приличаха на току що сменени) стях съм вече 80 000км и 6 г. Дисковете ми са на 19.5мм дебелина като нови са били на 22мм и пише че минимума на износване е 19мм. Ръждивички са предполагам са оригиналните(не ми приличаха н нови преди ъг а тогава колата беше 12г). Учиди ме колко добре спира колата още като я взех и погледнах каква марка са наклдките (тогава още си личеше ТРВ) и си викаммще сложа същите ама дали ще са със същото качество. И съм пред дилема какво и от къде да купя.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта