Регистрация на двигател в кат

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
dare_devill
Мнения: 178
Регистриран на: Съб 02 окт 2010 18:47
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: ASZ
Местоположение: lozen

Регистрация на двигател в кат

Мнениеот dare_devill » Съб 09 ное 2013 16:22


Здравейте колеги да попитам трябва да си регистрирам двигателя в кат но като документи имам договор за покупко-
продажба и малкия талон на колата донор. Интересното в случая е че в малкия талон пише номера на мотора (до сега не съм виждал малък талон с номер на двигател). Ако има някой запознат с процедурата и дали ще стане с тези документи моля да даде съвет. :beer




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот dobrin » Пон 11 ное 2013 9:41


Най-вероятно ще ти искат големия талон, поне копие. До скоро искаха на него да пише, че автомобилът, от който вземаш двигателя, е бракуван. Естествено, това не е съвсем коректно, защото може автомобилът донор просто да е с нов двигател също, като в този случай най-вероятно ще искат доказателства за това.
С две думи, ще ти се наложи да отидеш да питаш, за да си сигурен какво ще ти искат, но ако носиш горното, което ти написах, би трябвало да свършиш работа.


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот ShoGo_GTI » Пон 18 ное 2013 18:25


Аз искам да попитам друго, понеже искам да купувам двигател от колега от форума обаче държа да имам документ за двигателя (няма да го регистрирам за сега, само да си вържа гащите дето се вика), обаче по това което ми казва колегата колата е внесена от друга страна и след това е разглобена на части без да се регистрира тук и има документите за колата от съответната страна от където е внесена.
Как става процедурата в този случай?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот dobrin » Пон 18 ное 2013 22:13


Много вероятно е да ти поискат чуждия талон с регистрацията от там, от където идва автомобила. Ако е бил бракуван и няма талон, могат да ти искат фактурата, с която е купен в съответната страна или договор, ако има такъв, и след това твоя договор с продавача тук в БГ.


Потребителски аватар
avanzato
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 20:34
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател: AAM
Местоположение: Стара Загора

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот avanzato » Пон 06 яну 2014 21:00


Здравейте колеги,ще ползвам темата на колегата за което се извинявам но да не отварям нова,Значи моя случай е следния,преди 3 години се наложи да подменям блока на двигателя.И се намери донор който е бракуван и отчислен от кат.Блокът е подменен но,дойде с друг номер съответно ,имам големият талон от донорът който е перфориран от кат,Та какво мога да направя в случая,защото искам да продам автомобила но,ако автомобила отиде в кат за регистрация в друга област от кат ще гледат номера на двигателя от този на донора и няма да съвпадат с този на талона.Вариантите?

Благоря предварително....


Потребителски аватар
dare_devill
Мнения: 178
Регистриран на: Съб 02 окт 2010 18:47
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: ASZ
Местоположение: lozen

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот dare_devill » Пон 06 яну 2014 22:34


Щом имаш голям талон на донора отиваш в кат и си сменяш талона и те ще ти го напишат новия код на блока в твоя нов талон и си готов


Потребителски аватар
avanzato
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 20:34
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател: AAM
Местоположение: Стара Загора

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот avanzato » Вто 07 яну 2014 17:58


Днес ходих до кат с двата талона,пичовете на канала които са им обясних,гледаха двата талона и ми викат на единия талон е 55киловата пък на другия 66 няма да стане...отиди да питаш в една от стаите,Викам Ок.Влизам в тая стая обяснявам на ново как са нещата,и ми се казва че трябва на мина TUV в представителството на тойота и ако мина,тогава да се върна при тях за подмяна на талона(не знам толкова ли е сложно да преиздадът един нов талон с новия номер на двигателя,нито има промени по колата,нито мощността е друга,сменен е блок на ААМ и е сложен такъв от АБС,но те са еднакви)..Та искам да питам колегите който са подменяли моторите си,как са узаконява това нещо,това ли са процедурите които трябва да се следват?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот Bai Sando » Вто 07 яну 2014 18:22


Тоя преглед ще ти излезне златен :wink
Ако решиш да я продаваш си я продаваш с пълномощно и си я карат с тези номера докато не я хвърлят за желязо и това е.
А ако ти се дават към 400 лв за технотест и за две хартийки с печати...


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот lokva » Вто 07 яну 2014 18:24


Проблема идва оттова че номера е на по голям мотор от вашия. А това се води конструктивна промяна. Един приятел направи смяна на целият двигател но в КАТ нямаше проблеми. Понеже същият мотор се монтираше в този модел фабрично и не го накараха да прави технотест.
ползвай жокер. обаждане на познат полицай.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 08 яну 2014 7:56


Наскоро бяхме изправени пред подобен случай.
За друга немска марка става на въпрос.
Човек от КАТ ми каза-Търсиш двигател със същия буквен код,иначе Технотест.
В твоят случай е трябвало да търсиш дъно от АБС мотор,нищо,че ААМ е пак 1.8.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот ktamen » Сря 11 ное 2015 20:29


Утре ще купувам един голф двойка. Един от вариантите, които обмислям е да му използвам само двигателя и да си го сложа в сегашния голф. Как става узоконяването, какви документи ще ми трябват. И двата двигателя са 1,6, но новия двигател май е с 5 коня повече.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот dobrin » Съб 14 ное 2015 16:04


Ти прочете ли темата по-горе или видя само заглавието?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот ktamen » Съб 14 ное 2015 22:20


dobrin написа:Най-вероятно

dobrin написа:Много вероятно

dobrin написа:Ти прочете ли темата по-горе или видя само заглавието?

Прочетох я, но цитираните ти думички, не звучат особено категорично. Примера на колегата с 66те киловата показва значително по-ясно как стоят нещата, но и той не е от вчера, затова реших да попитам отново, надявах се да пише някой, който е минавал по този път съвсем скоро. Понеже никой не писа, аз се отказах да прехвърлям двигателя.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот dobrin » Съб 14 ное 2015 22:23


За мен "най-вероятно" означава: с голяма доза сигурност, изключваща малкия процент, който се определя от неточното, неясно и нееднакво прилагане на закона в различните области, райони, градове и дори стаи на една и съща държавна институция. :wink Като цяло са длъжни да искат въпросните документи. Освен това, в двата случая, в които съм подготвял документи за мои приятели са им искали посочените такива.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Регистрация на двигател в кат

Мнениеот ktamen » Нед 15 ное 2015 0:27


Повече ме интересуваше дали разликата в карбураторите на иначе двата напълно еднакви двигатели ще е проблем.
Вече си имам 3 голфа и цяла торба с малки и големи талони, ама 5те хартиени коня отбелязани на единия от талоните ме отказаха.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 259 госта