Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот radi_nrj » Пет 06 дек 2013 13:13


Аз понеже съм любител на шофьорлъка, а не спомагателните системи бих си взел нещо доста по-щуро като Noble M600 и екип на Alpinestars :biggrin




ivand911
Мнения: 131
Регистриран на: Чет 08 дек 2011 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот ivand911 » Пет 06 дек 2013 13:53


Без да си карал двете коли е глупаво да се казва тая кола е по-добра от другата. Сега си сравнявате Совалка със Съюз ТМ нещо си. И двете летят в космоса и толкова. Пък да казваш ,че Вейрона на можел да спира и да завива е смешно. Като не ги може тия неща да ми го засилят към Русе и да спрат да се тормозят с него.

Също така аз не видях демонстрация на 186 мили в час до нула без ръце в клипа? Той караше ,не мога да кажа дали беше със 186 мили в час, изглеждаше ми по-бавно. И кога точно спря до нула? Нямаше нищо такова. Пише там за 100 мили нещо си, а той говореше за Швеция 110 км/ч. Ами това въртене с волана при 110 км/ч много коли могат да го направят, дори и да не са супер коли. В нито един момент не видях някаква скорост никъде. Реално и не видях нещо което да затрудни Вейрона. А тоя дето толкова се впечатлява във видеото сигурно е американец дето се кефи на пикапи. Той ако седне във Вейрона , сигурно ще приказва после ,че другите коли не стават. Нормално, повозили са го човека,срещу малко реклама. Човешко е.

Последна промяна от ivand911 на Пет 06 дек 2013 15:31, променено общо 2 пъти.


Eunos
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 02 апр 2013 8:13
Автомобил: Mercedes 200E W124
Двигател: 2.0 16V M111.940

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Eunos » Пет 06 дек 2013 15:19


На Кьонигсег двигателя не беше ли с хидравлични клапани? Те май затова вадеха такива големи мощности от около 5л работен обем.
За този тип автомобили се мечтае, не се коментират недостатъци и пр. Ако един човек има достатъчно пари да си позволи притежаването на един от тях, то той би могъл да си позволи да притежава всичките. Надали има някой, който е спестил 1-2 милиона и ще тръгне да търси информация тестове и т.н. кой е по-по-най. На тези хора им е през кривия за тези неща, тези тестове са ние да си лаем и да ни текат лигите по колите.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Petrolhead » Пет 06 дек 2013 15:46


ivand911 написа:Без да си карал двете коли е глупаво да се казва тая кола е по-добра от другата. Сега си сравнявате Совалка със Съюз ТМ нещо си. И двете летят в космоса и толкова. Пък да казваш ,че Вейрона на можел да спира и да завива е смешно. Като не ги може тия неща да ми го засилят към Русе и да спрат да се тормозят с него.

Също така аз не видях демонстрация на 186 мили в час до нула без ръце в клипа? Той караше ,не мога да кажа дали беше със 186 мили в час, изглеждаше ми по-бавно. И кога точно спря до нула? Нямаше нищо такова. Пише там за 100 мили нещо си, а той говореше за Швеция 110 км/ч. Ами това въртене с волана при 110 км/ч много коли могат да го направят, дори и да не са супер коли. В нито един момент не видях някаква скорост никъде. Реално и не видях нещо което да затрудни Вейрона. А тоя дето толкова се впечатлява във видеото сигурно е американец дето се кефи на пикапи. Той ако седне във Вейрона , сигурно ще приказва после ,че другите коли не стават. Нормално, повозили са го човека,срещу малко реклама. Човешко е.


официалния тест пилот на Кьонигсег лъже в клипче с журналист на борда.
не кара със 186 мили, а най-много с 35 км/ч и не е без ръце, а подпира волана с коляно.

а журналиста всъщност е редактор на списание за трактори.

колега, изказваш се страшно неподготвено.

а относно клапаните и бъдещата липса на валове ще пиша по-късно днес.


ivand911
Мнения: 131
Регистриран на: Чет 08 дек 2011 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот ivand911 » Пет 06 дек 2013 16:01


Колега ти като си подготвен,знаеш ли как изглежда спиране от 186 м/ч до 0? Нямаше такова нещо в клипа. Като пишат нещо да го покажат без редактиране и рязане и т.н. Вейрона като вдига над 400 км/ч си има GPS дисплей със скоростта, няма скрито покрито. Всичко се вижда. Показания клип от теб са само празни приказки, без фактология. Факти, провери в тълковния речник какво означава.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Petrolhead » Пет 06 дек 2013 16:10


казах ти вече, всичко е нагласено.
прав си, разконспирира ги лъжливите шведи.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот IRRITATING » Пет 06 дек 2013 16:15


За толкова пари предполагам че всяка една сериозна марка ще произведе нещо с тези показатели :rolleyes


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот niks76 » Съб 07 дек 2013 0:20


по спомен двигателя на "агера" е на първообраз от фв груп icon_idea
двата автомобила за мен са на различен принцип и таргет и няма за какво да се сравняват;по важното е че вайрона е десетгодишна актуална кола.........


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Petrolhead » Съб 07 дек 2013 3:15


Ц, сегашния двигател си е техен.
Но първите им бяха на база на Форд


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Burner_inc » Чет 12 дек 2013 19:20


Агера е страхотен суперкар, Вейрон също, но защо да давате милиони, след като бегачката, която ги засрамва е на цена от само 30 000 лв. ?



Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Lenks » Съб 14 дек 2013 11:31


Burner_inc написа:Агера е страхотен суперкар, Вейрон също, но защо да давате милиони, след като бегачката, която ги засрамва е на цена от само 30 000 лв. ?



И?


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Burner_inc » Съб 14 дек 2013 11:55


Трудно ти е да прочетеш, какво съм написал ли?


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот myrshavija » Съб 14 дек 2013 12:01


Вроятно се затруднява не да го прочете, а да разбере какво искаш да кажеш - поне при мен е така.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Petrolhead » Съб 14 дек 2013 12:06


мАторя викаш ги бие всичките?
що ли се хабят, само за 30 000 могат да си вземат мАторетка и с останлите пари да си гледат кефа.

понякога се чудя има ли изобщо останали нормални хора в тоя форум.
аз се опитвам някаква дискусия да завържа, а се оказва че трябва да споря за класа в който е колата, с какво трябва и нетрябва да се сравнява, грозна ли е, лъжат ли производителите, защо форд мустанг даже не е на същата планета с агера и още безброй безумия.

моля заключвайте поне да се дразня. аз опитах


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот silent » Съб 14 дек 2013 14:01


аз мисля че се опитваш да налагаш своето мнение и се дразниш от това че не намираш съмишлениеци....
аз ще ти кажа моето мнение ....не ме впечатлява автомобила повече от всеки друг спортен автомобил който никога няма да мога да си позволя....а ако все пак се случи да мога да си го позволя някой ден то автомобила който харесваш няма да бъде моят избор....да не говорим че едва ли някой е карал супер спортен автомобил за да може да изкаже шо годе компетентно мнение за автомобил имащ поне бегла прилика с коментирания....всеки коментира преразказ по картинка при това чужд преразказ...не знам какво друго си очаквал да видиш в темата която си повдигнал...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 63 госта