Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Petrolhead » Съб 14 дек 2013 14:18


прав си колега, няма кой да изкаже компетентно мнение.
хората, които могат да го направят или ги няма или не им се занимава.
защото за да имаш мнение по даден въпрос трябва да си осведомен по него. това включва не само каране на дадена кола, ами и четене на специализирана литература, интерес в областта на автомобилите и тн.

единствената причина да пусна тази тема е че попаднах на интересни клипчета за технологиите вложени в този автомобил. тези технологии не се срещат при другите и според мен е интересно защо една малка фирма успява да се противопостави на големите.

и тук изглежда бъркам, на почти никой не му е интересно как се развиват автомобилите.
много по-интересно е всеки да каже какво му е на сърцето, нищо че няма нищо общо с темата.

аз нямам мнение, не искам да се съгласявате с мен, искам да научим нещо ново и различно.
тъй като на мен лично ми е интересно да чета за автомобилите и технологиите вложени в тях, имам нуждата все пак да ги обсъдя със живи хора, които също се интересуват от такива неща.

1 пример, технология за която чух също покрай агера. знаете ли, че те имат преработен двигател, които работи без валове. клапаните се управляват индивидуално с акутатори. само това новоъведение може да направи двигателя с 30% по-малък и по-лек, като същевременно драстично увеличи неговата ефективност. не е като да обсъждаме алуминиеви лайсни и ръждиви прагове, но на мен това ми е по-интересно




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот silent » Съб 14 дек 2013 14:46


истината е че всички или в основната си част едва връзваме двата края и се радваме на лъскавата лайсна за старата си кола която не можем да сменим с нова.... която е и единственото което можем да си позвволим....ние можем само да мечатаем за нова кола като нашите да кажем за 20-30-50 хиляди лв. ....битието ни до там позволява да се простират мечтите ни....ако същите тези хора които живеят и се трудят тук упражняват професиите си на запад от нас то имайки това за което ние мечатем могат да помечтаят за една суперкола(която и за тях не е достъпна но доста по близко) да се интересуват от технологиите от новостите....прочети темите в които се обсъжда новия голф новия пасат как там се разнищват новинките споделят впечталения и вилнеят страсти....просто сме назад в развитието някъде близо до маймуните в еволюцията... :biggrin


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Petrolhead » Съб 14 дек 2013 14:55


значи ли това, че според теб беден е равнозначно на прост като гъбена чорба?


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот myrshavija » Съб 14 дек 2013 14:58


Явно по-бедните нямат право(или пък капацитет) да обсъждат суперавтомобилите, а само не толкова бедните, за които същите тези суперавтомобили са също толкова недостъпни ... ама пък живеят по-на запад от първите ... :screwy
И тая тема в кереча. :banghead


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот silent » Съб 14 дек 2013 15:10


Petrolhead написа:значи ли това, че според теб беден е равнозначно на прост като гъбена чорба?

Не не значи ...обеснява защо хората ги вълнува повече лайстната а не новата технология в супер колата ...по същия начин по който мен ме интересува месечния цикъл на жена ми а не на Анджелина Джоли....
myrshavija написа:Явно по-бедните нямат право(или пък капацитет) да обсъждат суперавтомобилите, а само не толкова бедните, за които същите тези суперавтомобили са също толкова недостъпни ... ама пък живеят по-на запад от първите ... :screwy
И тая тема в кереча. :banghead

Проблема на автора на темата е че бедните имат право да коментират суперавтомобила и технологиите с които раполага и които любезно е им е предоставил а те пък не проявяват кой знае какъв интерес...и си говорят странични неща мислейки за лайстните си ....пък това него не го интересува и даже дразни защото не искат да коментират автомобила по същество....хубаво е колега преди да пишеш да вникнеш в написаното събуждайки мозъчните си клетки...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот icoico » Съб 14 дек 2013 15:26


Petrolhead написа:...1 пример, технология за която чух също покрай агера. знаете ли, че те имат преработен двигател, които работи без валове. клапаните се управляват индивидуално с акутатори. само това новоъведение може да направи двигателя с 30% по-малък и по-лек, като същевременно драстично увеличи неговата ефективност. не е като да обсъждаме алуминиеви лайсни и ръждиви прагове, но на мен това ми е по-интересно




Стига и тази технология да не отиде във вечните ловни полета при ванкеловия двигател... :rolleyes


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот bobocamaro » Съб 14 дек 2013 16:08


Petrolhead написа: искам да научим нещо ново и различно.
тъй като на мен лично ми е интересно да чета за автомобилите и технологиите вложени в тях


Темата за мен е интересна, но е крайно неуместна за авто форум.
Другия път опитай с помпи за претакане на кисело зеле, имам една две идеи.


Потребителски аватар
don hose
Мнения: 568
Регистриран на: Сря 28 юни 2006 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот don hose » Вто 07 яну 2014 11:36


Интересен и безсмислен спор.Бугати е кола замислена в средата на 90те.Времето за проектиране и реализиране на скоростната кутия е 7 години. Двигателят е хипер сложен инжинерен шедьовъвр без истинска рентабилност.Това е кола изградена около двигател, а шведската машина е спортно шаси на което му трябва подходящ двигател.
През втората световна война двигателите на свирепите немски танкове Тигър са били
правени от Майбах.Този двигател е бил 12 цилиндра и е давал невероятно предимство пред останлите, но когато се повреди е бил непригоден за ремонт при полеви условия.
Неписано правило било поне 3бр. Т34 срещу един Тигър. Добре, това значили, че няма да искаш да управляваш Тигър:)Разбира се все някога ще бъде свален, но на каква цена!


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 17 апр 2018 21:50


За изтриване, според колегата е на грешно място!


Май намерих темата, дето мога да споделя какво срещнах миналата седмица?

Лотус, спортна кола, много ниска, ако седна ще си надигам инстинктивно задните части! Паркирано е пред филиал на Порше около Щурград.
Прикачени файлове
IMAG0310.jpg
IMAG0311.jpg
IMAG0313.jpg
IMAG0314_BURST002_COVER.jpg
IMAG0316.jpg

Последна промяна от Курт Деликуртев на Пон 23 апр 2018 19:25, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот Курт Деликуртев » Съб 21 апр 2018 22:45


За изтриване, според колегата е на грешно място!
Прикачени файлове
IMAG0451_2048x1158.jpg
IMAG0452_2048x1158.jpg

Последна промяна от Курт Деликуртев на Пон 23 апр 2018 19:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Koenigsegg Agera R - най-дуракоустойчивия автомобил?

Мнениеот group® » Нед 22 апр 2018 2:13


И тези кочини, какво общо имат с темата? :eek :mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 31 госта