Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 08 яну 2014 13:08


Става въпрос за онези марки и(или) модели към които всеки е имал някакво предубеждение,което след първите километри вече е тотално в изпаренията.

Споделете за вашите хубави надживени предрасъдъци


1.Рено Кангоо 2004-та-преди 2 години карах такова.Остава си автомобила с най-яките спирачки,който съм имал възможност да карам или да се возя.
Изкефи ме главно това.

2.Бмв Х3-нема толко нисък разход градско за Жипка 204коня-10 нафта насред Монтана




ayhan4ik
Мнения: 67
Регистриран на: Съб 20 окт 2012 13:11
Автомобил: Dacia Logan
Двигател: 1.4 2007
Местоположение: Burgas

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот ayhan4ik » Сря 08 яну 2014 13:15


Сеат Ибиза ABU 94-та. Карах я 6 години. Навъртяни 70 хил. км. По предницата веднъж смених само тампони, маншони и шарнири.
Не съм сменял нито веднъж амортисьори. За това товарене, направо си беше много здрава. Не знам дали се отнася за всички Ибизи, може аз да съм уцелил здрава. Накрая я продадох без никакво хлопане.


pepi2.3
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 28 май 2013 21:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот pepi2.3 » Сря 08 яну 2014 13:20


VW JETTA 2,87 набор 1.8 с теглич!!! Няма такава кола... :))) след време бих си позволил лукса да си купя пак и да я ремонтирам.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот radi_nrj » Сря 08 яну 2014 13:31


Opel Corsa B 93-та 1,2моно:

1. Безумно нисък разход - Качихме се до Боровец и се върнахме до София 3-ма с багаж и средния разход беше около 5/100
2. Приличен вървеж за тоя малък мотор. На път за морето без проблеми поддържаше 120км/ч (и това без капка масло в скоростите. После по трудния начин го разбрахме това за маслото ама на чужда кола неможеш да и знаеш всички кахъри)
3. Прилична шумоизолация - при 120км/ч можеше да проведеш нормален разговор без да повишаваш тон.
4. Много добре измислено парно - успява да вкарва свеж и хладен въздух без да го затопля. Нещо, което много други коли немогат и въпреки, че клапите са ви наред и сте завъртяли да ви духа студено въздуха от духалките излиза леко стоплен.

Последна промяна от radi_nrj на Сря 08 яну 2014 21:48, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот plamikcho » Сря 08 яну 2014 14:15


Ford Fiesta 1.1 mono 1995 , купена 2007, продадена 2009

Това беше първата кола на жена ми, взехме я като за учебна. Имах доста големи резерви към Форд 2-ра употреба, колегата ми точно по това време ми беше промил мозъка от истории за Форд и какви кенефи били. Колата се оказа супер здрава, и ламарините също :mhihi . Е, като за австрийка кола имаше проблеми с корозията отдолу, но в рамките на поносимото. Отвън нямаше никакви забележки, перфектен външен вид и червен цвят. Ако намеря снимки, ще кача.

Какво смених за 2 г.:

1. Кормилно каре - нормален дефект за този модел, 50 лв струваше ново, аз го смених.
2. Задни спирачки - накладки. Закарах на сервиз, че не ми се занимаваше с ръжди и спечени работи.
3. Алтернатор - носих го за рециклиране - нещо от сорта на 70 лв да сменят всичко повредено + лагери и 6 м гаранция
4. Стартер - пак така рециклиране, не си спомням сумата, под 100 лв беше
5. Май и задно гърне беше изгнило, не помня обаче колко струваше, малка сума беше.

Относно 3 и 4 - и двете бяха супер лесни за сваляне и ги носих за ремонт, сам ги монтирах/демонтирах.

Е, не всичко беше перфектно, колата беше леко пристрастена към масълцето и си поядваше по 0.5 - 1 л / 1000 км. Мислех да я карам да го оправят това, но не успях. Поне събираше малко масло и не беше капризна, квото сипеш. За 2 г. нищо не се случи с двигателя - все толкова масло ядеше и си вървеше. Разхода беше около 8-9/100 градско. Извън града е карана само 1 път, мисля че между 5 и 6 на 100 даде.

Причината да я продадем беше липсата на климатик. Преди 2 г. срещнах случайно човека, на който я продадох и ми каза, че още си я карат и са много доволни. За сравнение - следващата Опел Корса Ц 2001 беше по-зле, единия климатик само дето имаше хубав, абсолютно дърво се оказа. Никога вече ОРЕЛ :banghead .


Потребителски аватар
Juiced
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 8:51
Автомобил: Hyundai Terracan
Двигател: J3
Местоположение: Varna

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Juiced » Сря 08 яну 2014 16:52


radi_nrj написа:Opel Corsa B 93-та 1,2моно:

1. Безумно нисък разход - Качихме се до Боровец и се върнахме до София 3-ма с багаж и средния разход беше около 5/100
2. Приличен вървеж за тоя малък мотор. На път за морето без проблеми поддържаше 120км/ч (и това без капка масло в скоростите. После по трудния начин го разбрахме това за маслото ама на чужда кола неможеш да и знаеш всички кахъри)
3. Прилична шумоизолация - при 120км/ч можеше да провечеш нормален разговор без да повишаваш тон.
4. Много добре измислено парно - успява да вкарва свеж и хладен въздух без да го затопля. Нещо, което много други коли немогат и въпреки, че клапите са ви наред и сте завъртяли да видуха студено въздуха от духалките излиза леко стоплен.

Подкрепям напълно със забележката ,че тази кола едва си носи купето за това вървежа не и е силната черта.
ПП купето е много просторно


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот muns61 » Сря 08 яну 2014 17:06


Hyundai - Getz - 1.5 CRDi (82 Hp)- неубиваема зла гад, наблюдение над 3 служебни.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот joro_kem » Сря 08 яну 2014 18:22


пОловера на жена ми - 1992 / AAU / 45 к.с. - купен през 2005, изминати около 25 хиляди км. голям чук излезе. като го карам аз, ме майтапят, че съм забравил да си сваля раницата, ама колата няма вина за това :Mr Green Fun


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 08 яну 2014 18:28


Сеат Ибиза 84 набор мотор систем порше 1.2 Испанския терминатор! Карахме я 15 години, толкова товаране и толкова дупки е преживяла, даже последната дупка в една буря, цялата кола влеза в дупката и се разбиха тампоните на двигателя и кожуха на скоростите, и въпреки това ни прибра! По двигателя нищо не е пипано а ръждата не можа да я пребори въобще! Това за мен си е брат на Голф 1 :bowdown


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот forski » Сря 08 яну 2014 18:40


Най глупако-дарако-идиото и каквато още някой се сети устойчива кола, карана без масло, подлагана на всякакви гаври и изцепки и въпреки всичко издържа си остава Opel Astra 1.6 mono 92-ри набор :mhihi
Със желязно окачване и подръжка на Жигула, имах два такива и това е колата от която останах най приятно изненадан защото не я мислех и не ме набутваше с излишни пари и нерви :smile

п.п. Двата автомобила все още са в движение :smile


Потребителски аватар
boqn92
Мнения: 324
Регистриран на: Нед 12 фев 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот boqn92 » Сря 08 яну 2014 18:51


Най-добро впечатление ми направи Голф 5 1.9ТДИ 105кс 2004.08г взех я на 48 000+- за над 100 000+ навъртени километра проблем беше маховик и 2 тампона на предницата и то с доста зор и ръчкане счупени. :mhihi
>>
Като вървеж и нисък разход ми направи впечатление колата която в момента притежавам БМВ 330д 184кс за 50+ х км имах проблем с 1 дюза и гумено каре и само мръсна газ.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Dagestan » Сря 08 яну 2014 19:25


Преди доста години баща ми имаше служебна Октавия 1.9тди AGR 97-ма година. Нали знаете как се карат служебните коли, та същата изкара без ремонти по двигателя над 400 000км, като дори съединителя си беше оригиналния. Преди около половин година се появи в мобилето за около 2000лв. на 465 000км бях много изненадан да я видя.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот bmwww » Сря 08 яну 2014 19:57


Най-приятно съм изненадан от Леона 2006 год. Мразех всичко свързано с VW и си бех казал никога Голф или производните му ама за една година не съм пипнал нищо по моята кола освен оня ден дето долях 200мл. антифриз !


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот RadoShopa » Сря 08 яну 2014 20:28


muns61 написа:Hyundai - Getz - 1.5 CRDi (82 Hp)- неубиваема зла гад, наблюдение над 3 служебни.



Тбаси...взе ми думите от устата :th_up Да, за това става въпрос,вече имаме 2 броя в родата, доказа се като машина-размер,разход,вървеж,поддръжка....всичко е на ниво за класа автомобил :bowdown
Прикачени файлове
WP_20130810 5.jpg


Потребителски аватар
Robbin75
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 06 дек 2012 6:30
Автомобил: Passat b5 1.8 125 hp ADR
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Radnevo

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Robbin75 » Сря 08 яну 2014 21:24


Сеат Кордоба 1.8 моно 90 к.с. 1994г. на газ. За 7,5 години и навъртях 170 000... Добра мощност за това купе. 8.5 литра газ на 100 км. Карал съм я с масло 10х40 през цялото време и никога не съм доливал. Ремонти - 2 пъти смяна на свещи, веднъж кабели за свещи, датчик на Хол, палец и дистрибуторна капачка, амортесьори, накладки 2 пъти и веднъж предни дискове - това е. Още щях да си я карам, ако не беше един надрусан и пиян келеш който помля 3 коли на паркинга пред блока. Още ме е яд...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта