Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Mario951 » Вто 21 яну 2014 21:16


Maybach S62, отзад са возих с 200 чувах как ми расте косата :mhihi То хубаво ама нали идеята е да кажем коли от който сме изненадани и не сме очаквали да се представят по начина по който са се представили а не Х6 и Ягуар да четем колко са добри :biggrin




Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот plameney » Вто 21 яну 2014 23:26


Пасат Б3 мотор 2е.Преди него карах Ситроен Ксантия 2.1 hdi и си мислех,че това е най-великата кола.Един приятел ми даде да врътна кръгче с въпросния Пасат.На километража пишеше нещо от сорта на 355 000 км.Току що идваше от Германия.Кола на 17 години а возеше и изглеждаше уникално.Ами купих я....Ситроена миналото лято замина за скрап.


sevisevi16
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 22 сеп 2011 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот sevisevi16 » Пет 24 яну 2014 19:06


БМВ Х5 3.0 дизел 214 коня на братовчеда , няма такава гъзария! :beer и с този подгрев на седалките нямам думи..


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот toshara » Пон 27 яну 2014 19:07


sevisevi16 написа:БМВ Х5 3.0 дизел 214 коня на братовчеда , няма такава гъзария! :beer и с този подгрев на седалките нямам думи..

To и моя Голф 2 има подгрев на седалките :icon_lol
По темата - Фиат Пунто 1 - като визия и возия не ми харесва,но се оказа доста здрав.Кара го роднина всеки ден до работа и обратно и е чук


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот stefan4o » Пон 27 яну 2014 19:36


Не зная как е при другите дизелови коли, но при Дачия Логан 1.5 ДЦИ има една доста интересна "екстра", която ме впечатли. Когато се тръгне без газ автомобилът поддържа 1000 оборота без да се натиска педалът на газта (на ПХ са около 700, когато не се движи), върви нормално и изкачва дори сравнително сериозни наклони без да се пипа газта изобщо. Помага изключително много зимата, когато наклонът е заледен, а гумите не са първа хубост - катери доста приятно баирчетата :mhihi


sevisevi16
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 22 сеп 2011 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот sevisevi16 » Пон 27 яну 2014 19:37


toshara написа:
sevisevi16 написа:БМВ Х5 3.0 дизел 214 коня на братовчеда , няма такава гъзария! :beer и с този подгрев на седалките нямам думи..

To и моя Голф 2 има подгрев на седалките :icon_lol
По темата - Фиат Пунто 1 - като визия и возия не ми харесва,но се оказа доста здрав.Кара го роднина всеки ден до работа и обратно и е чук

Е колега, ако сравняваш Х5-цата със твоя голф 2-ка просто не знам .. :screwy :eek


dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот dedicha » Пон 27 яну 2014 19:41


automan написа:ягуар х-тайп. . много комфорт изключителна мека возия!с 180 по магистралата ниакъв шум.никаква умора при по дълъг път!

Това едва ли е изненада :icon_lol
Аз бях много изненадан то фиат пунто 96г, 55 коня. Карах няколко години, не смених нищо, разхода убийствено нисък, адски добре се държи на сняг заради тесните гуми, иначе вози ужасно, особено по дупките и неравностите, над 140 става нестабилна, но всичко това се компенсира от нулвви разходи за поддръжка и много нисък разход. Страхотна кола , качваш се и караш. И никъде, където беше чукнато, не хвана ръжда.
За голф 2 няма да говоря, то си е класика. :mhihi


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот samo_pechka » Пон 27 яну 2014 21:41


Моята първа кола , Поло 86ц 1050кубика- 86-та година ,купена от нас 92-ра, продадена 98-ма , днес я мернах за пореден път в града - още върви :eek егати колата умиране няма , последно разбрах ,че била с ново "сърце", стария мотор бил поради мн баламска причина прегрят - спукан от старост воден радиатор , но тенекията ...такава тенекия вече няма , една дупка не видях , предполагам донякъде и от самата боя- тип металик ...обхвана ме носталгията по миналото време и младите ми години ..сещам се във връзка с тази кола за един ремонт ( всъщност-първия ми по нея :smile ) смяна на маншон на външно каре, протече за два дни :screwy нито инструмент като хората имах, нито представа точно как се прави. Сега същата манипулация - я правя за половин час :mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Stivi » Пон 27 яну 2014 21:55


Fiat Uno 1.1 55 S първият ми "западен" автомобил на който се научих да карам ! Сега като се замисля това е била една много здрава машина ! Тогава не знаех какво е пета скорост и мислех че колата трябва да е засилена добре за я включиш затова тази кола винаги на четвърта беше до 110 км/ч преди да включа пета и после карах по магистралата /единствената тогава Правец-София/ поне със 140 защото съм "на пета" :mhihi Направо се учудвам как при тази експлоатация ми се струваше че е много икономична !


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот joro_kem » Вто 28 яну 2014 7:02


stefan4o написа:Не зная как е при другите дизелови коли, но при Дачия Логан 1.5 ДЦИ има една доста интересна "екстра", която ме впечатли....

и при VAG дизелите я има тая "екстра", ама не е много препоръчителна за използване :mhihi


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот dobrin » Вто 28 яну 2014 8:55


sevisevi16 написа:
toshara написа:
sevisevi16 написа:БМВ Х5 3.0 дизел 214 коня на братовчеда , няма такава гъзария! :beer и с този подгрев на седалките нямам думи..

To и моя Голф 2 има подгрев на седалките :icon_lol
По темата - Фиат Пунто 1 - като визия и возия не ми харесва,но се оказа доста здрав.Кара го роднина всеки ден до работа и обратно и е чук

Е колега, ако сравняваш Х5-цата със твоя голф 2-ка просто не знам .. :screwy :eek

Темата е от кой автомобил сте останали приятно изненадани. Цитирайки БМВ Х5 се очаква впечатленията да се приятни и доброто му представяне няма как да е изненада. Подгревът на седалките пък не е нещо кой знае какво за възхищение, поради което и най-вероятно колегата е писал, че и неговият Г2 има такава екстра.
Идеята на тези тема според мен е да останеш приятно изненадан от автомобил, от който не си очаквал нищо особено.
Няма как да остана приятно изненадан от Майбах или Бугати - там очакванията са винаги много високи. Същото важи и за цитираният Х5. Там изненадите могат да бъдат по-скоро неприятни.
Лично аз съм бил приятно изненадан от Peugeot 206 XS 2.0 HDI 90 к.с. Много пъргав и приятен за управление автомобил с нисък разход на гориво. Естествено, очаквано тесен, но не толкова, колкото първоначално предполагах.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот myrshavija » Вто 28 яну 2014 9:23


joro_kem написа:
stefan4o написа:Не зная как е при другите дизелови коли, но при Дачия Логан 1.5 ДЦИ има една доста интересна "екстра", която ме впечатли....

и при VAG дизелите я има тая "екстра", ама не е много препоръчителна за използване :mhihi
Защо?


Потребителски аватар
Teogop
Мнения: 82
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Teogop » Вто 28 яну 2014 9:59


Хюндай акцент


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот forski » Вто 28 яну 2014 10:10


Пежо Партнер 1.9D изненада ме с хубавите си спирачки и със това че предния капак сме го вдигали само за доливане на течност за чистачки, оказа се голямо куче тая баничарка!

п.п. А за въпросната "екстра" при дизеловите автомобили които тръгват без газ, мога да кажа че ми е много полезна зимата с един Крафтър дълга база и пикливото му задно предаване, особенно когато е празен :biggrin :mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Vlad777 » Вто 28 яну 2014 10:20


Най-приятно изненадан съм бил от едно Subaru Justy - ей такова:
Изображение

Бяхме на една хижа над Банско с него, където имаше поне 2 метра сняг. Пътят до хижата не се почистваше, а само минаваше рак-трака да го заглади. Още нямаше кабинковия лифт и имаше бариера на изхода от Банско нагоре. Какви ли не коли не успяваха да се качат, включително Grand Cherokee, а ние всеки ден се качвахме и слизахме 3-4 човека с това субару и то с пълна газ и дрифтове по завоите...

Ето за това място става въпрос: http://goo.gl/maps/XdZjg



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IcoMk3 и 126 госта