Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот joro_kem » Нед 19 яну 2014 9:18


В голф 5 тди 90 коня? Поръчков сигурно?
п.п. никога не е късно човек да научи нещо :bowdown - наистина има TDI PD 90 коня на голф 5 :redface

Последна промяна от joro_kem на Нед 19 яну 2014 15:09, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот Dagestan » Нед 19 яну 2014 9:30


Голф 5 има 1.9TDi 90к.с., а при БМВ Х5 е53 няма 3л дизел с 230к.с. има 184 и 218к.с.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот bayspiro » Нед 19 яну 2014 9:46


Пежо 604 2,3 ТД, 80г. Купих го от Белгия 90г. Беше на 197К км и остана в родата до към 2002 - взе го някакъв софиянец за работна. Невероятна возия и екстри за времето си -серво на волана, централно залючване, опция за климатик / нямаше го компресора/...........
Прикачени файлове
images[9].jpg
images[9].jpg (11.95 KиБ) Видяна 3344 пъти


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот apa6o » Нед 19 яну 2014 9:58


По въпроса за BMW-тата - аз пък съм се возил в едно подобно животно, само дето 4,6 V8...
Е няма такъв звяр. Нищо, че тежи над 2 тона, всъщност буквално лети :th_up
Има и друга добра страна - не е моя, щото поддръжката би ми струвала доходите за годината :no


Потребителски аватар
vezo
Мнения: 61
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 14:46
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1043cm3 AEV 1996
Местоположение: София

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот vezo » Нед 19 яну 2014 10:02


joro_kem написа:В голф 5 тди 90 коня? Поръчков сигурно?

FLY, купен от Порше Изток през 2007г


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот muns61 » Нед 19 яну 2014 10:10


Темата е за ПРИЯТНА ИЗНЕНАДА, демек, колата е показала нещо, което не си очаквал. Не става дума за кола, от която си доволен.
Инак Х-5 може да ме изненада приятно само, ако иде до магазина за бира. Всичко друго е очаквано от тази машина.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот НарКол » Нед 19 яну 2014 11:57


1. VW Transporter 3 - мека возия и невероятни спирачки
2. Nisan Almera ( набор 90 и някоя) - след като се возих на две алмери, разбрах че имам каруца (което горе-долу ме устройва тъй като съм я взел с цел да нося багаж)

За сметка на това мога да кажа, че съм доста разочарован от моето Поло Класик 1,6, '97. :beat_butt2 Ето какво какво съм сменил по него за последните 3 години: ремъци и ролки, съединител, амортисьори предни задни, ауспух (изгнил след 16 употреба), ламбда сонда, тройник, свещи, кабели, тампони на двигателя, тампони на носачите, един шарнир, вентилатор охлаждане, пластмасов панел на таблото (пукнат), жило ръчна спирачка, цилиндърче барабани (блокираше и единия барабан грееше), барабани, дискове (и тях ги смених, че бяха свършили), гарнитура на капака на клапаните, термостат, бензинопровод (нацепен) и още някои дреболии... В момента и кантарчето на задните спирачки ми е за смяна, както и водачите на шофьорското стъкло. :stumm

Ама толкова средства съм набутал в нея вече, няма сметка да я продавам за без пари. Да се надяваме, че след като са сменени един куп части ще работи още много години докато не се изхабят и те. :bishop

Последна промяна от НарКол на Нед 19 яну 2014 22:16, променено общо 1 път.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот bayspiro » Нед 19 яну 2014 13:39


muns61 написа:Темата е за ПРИЯТНА ИЗНЕНАДА, демек, колата е показала нещо, което не си очаквал. Не става дума за кола, от която си доволен.
Инак Х-5 може да ме изненада приятно само, ако иде до магазина за бира. Всичко друго е очаквано от тази машина.


Каква по-приятна изненада от това да си мислиш, че си купуваш 10 годишна барака, а тя удари в земята много по-нови и по-скъпи коли.В сравнение с нея настоящата ми кола Пасат В5 1,6 е направо каруца. Между другото,чух,че шопа я е реставрирал и я кара като ретро автомобил.
И добрата изненада беше, че за тези години, през които я карахме 2 семейства правихме само 1 тампон на хидравликата, заден носач,счупен зорлем от нас, и един фар -пак наше дело. Навъртяхме над 500 К км - накрая се скъса жилото на километража ама не го правихме..


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 19 яну 2014 17:18


Dagestan написа:Голф 5 има 1.9TDi 90к.с., а при БМВ Х5 е53 няма 3л дизел с 230к.с. има 184 и 218к.с.
бензин е бмв то. Не е дизел


Потребителски аватар
iso83
Мнения: 44
Регистриран на: Вто 26 юли 2005 10:42
Автомобил: Tuareg 5.0 V10
Двигател:
Местоположение: Велинград

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот iso83 » Нед 19 яну 2014 21:21


опел омега Б 2003 година ,това беше единствената кола която съм карал и не чух нито един излишен звук ,скърцане тропане и каквото и де е било ,това на черен път дето и с УАЗ ще се замислиш дали да минеш ,няма такъв кораб ,със супер елементарна поддръжка в сравнение с другите в класа и годините


Потребителски аватар
stefko1992
Мнения: 38
Регистриран на: Вто 17 сеп 2013 12:56
Автомобил: vw polo 9n
Двигател: SDI 64 hp
Местоположение: стара загора

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот stefko1992 » Нед 19 яну 2014 22:17


Най приятната кола която съм карал е моето поло в момента 9n sdi спира уникално добре,много лека хидравлика,скоростите също влизат много леко.Другите коли в семейството са форд фиеста 1997,опел астра G 1998,и сузуки витара 1990 но според мен полото е най-хубаво от всичките и ги превъзхожда по доста критерии.:th_up :love.vwclub Единствено незнам дали е здраво колкото витарата,защото е понесла доста мъки но ги поема без особени проблеми :mrgreen


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 20 яну 2014 3:07


Преди около 2 години се возих в един ситроен пикасо- от тия дето са като яйца. беше лятото около 3 следобед и аз влизам в колата - тя като парник за домати вътре апък аз потен като Веско Маринов в разгара си на концерта...та седнах на пасажерската седалка и ми се запалиха веднага бузите и салкъма както винаги лятото :mhihi авера пали пуска климата и вика споко тука имам обдухване на седалките.... пусна го и усещам под г*за си как става хладно и някак изсъхна седалката след 7 8 минути.Много се изкефих на тая екстра маи беше слагано допълнително ама незнам... тогава пътувахме от софия към кърджали - то са около 3 часа път и с това нещо включено няма пот няма нищо.... на полото имам клима лятото като я пусна на път е хладно ама се спарва седалката - пък на ситроена е разкош да пътуваш така... супер яка екстра е това ама се зачудих тия аромати от между мене и седалката къде отиват :mhihi щото не усетих тва смуче ли или духа.... :icon_lol ..... ама сега се закрастих и лятото като си взема полото и си върна баварчето май ще пробвам да нправя нещо такова на полото ако е възможно щото тая седалка- там чекмедже, ръчки чавки..... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот relaxxx » Пон 20 яну 2014 22:43


На жената колата, Опел Корса Ц, това животно за 3+ години.. не е дало грам фира, само градско, тръгни спри в София, направо съм запленен... ама няма нищо което да е дало фира.. някво желязо се оказа този така известек екотек... Спира като змей, пали от раз, не лопа гори малко.. не знам кво му има...иначе много коли са ме изненадвали приятно.. :), за съжаление VW не е сред тях.. късмет може би.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот lion_heart002 » Пон 20 яну 2014 22:58


Голф 5 2.0 SDI 75 коня,служебен е и вече е на близо 1 000 000 км,няма никакви проблеми... :bowdown


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Автомобилът от който сте останали приятно изненадани

Мнениеот automan » Вто 21 яну 2014 9:32


ягуар х-тайп. . много комфорт изключителна мека возия!с 180 по магистралата ниакъв шум.никаква умора при по дълъг път!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта