Данъци - EURO 3,4,5,6

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот moimoimoi » Пон 10 мар 2014 15:03


току що получих съобщение от общината с което ме уведомяват колко данъци дължа.
страното е че нямам увеличение макар едната кола да е записана 66киловата и с катализатор и без евро стандарт.




Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот santo_trafficante » Вто 11 мар 2014 13:50


Ако се надявате на отстъпка от общината за това че автомобила ви е със евро стандарт 3,4,5 или 6. Значи сте в дълбока заблуда:) Тази отстъпка в данъка важи САМО за автомобили до 100 к.с. Чудя се защо биха тупана по телевизя и д.р. като реални нищо не се е променило?


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот Теодор » Вто 11 мар 2014 14:20


Как да не се е променило бе Роска :mrgreen Вдигнал ти се е данъка с 50% ако не ти е вписано еврото в талона :mhihi


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот ALESYZ » Вто 18 мар 2014 10:42


santo_trafficante написа:Ако се надявате на отстъпка от общината за това че автомобила ви е със евро стандарт 3,4,5 или 6. Значи сте в дълбока заблуда:) Тази отстъпка в данъка важи САМО за автомобили до 100 к.с. Чудя се защо биха тупана по телевизя и д.р. като реални нищо не се е променило?


Самата истина. Нашите общини не се интересуват от екологичните изисквания по отношение на автомобилите. И за к'ъв чеп някой си Ханс си е играл да монтира в моята кола DPF, след като тя стандартно даже не излиза с такъв? Човек мислил за екология, а нашите тупани мислят как да ти вземат парите за тоя дето духа. Надам се догодина като стане на 14 г. да падне данъка, на нищо друго.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот santo_trafficante » Вто 18 мар 2014 10:59


За автомобил 2010 год. ме отупаха 500 кинта :mhihi Питам го тоя там:какъв ми е стимула да купувам по нова кола и да ме щавите повече от тези със старите :mhihi
Отговора беше: щом си купувате нови коли заначи имате пари за данъци :mhihi


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот ALESYZ » Вто 18 мар 2014 11:52


2001 г - 332 лв., а улиците покрай моя блок само, са в ужасно състояние от години наред, да не отивам по нататък. Нови улици правиха, със стърчащи или вдълбани шахти, нямам думи просто. Асфалта на вълни, уж нов. Ако имаше правосъдие в тази държава, бих осъдил общината за тези пари. В съседно Търговище, разлика в данъка със 100 лв. :eek .

P.S. Tоя отговор и аз съм го чувал, всички са си плюли в устите...


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот StrEagle » Нед 23 мар 2014 18:42


2013 - 37,74
2014 - 45,29
разл - 07,55
без отстъпката за ранно плащане
за смяна на талона в кат, на евро нормата, трябва ли да присъства човека, на който е талона?


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот yoan4o » Сря 16 апр 2014 22:35


Пичове хубаво си говорите ама да ви дам малко пресно инфо.... :mhihi

Почвам от тука. Малко лирично отклонение да се потвърди теорията в какъв абсурд живеем. :stumm
На мое име имах до скоро 4 коли, 3бр. до 74кВ. и 1бр. над 74кВ.
Тия бунаци от КАТ при регистрацията са вписали само на една от тях ЕВРО стандарта, ха познайте на коя........ :mhihi , мда правилно си мислите, на тая дето е над 74кВ., т.е. греда!

Та по същество. В петък на 11 Април сменям собствеността на настоящата ежедневка с Договор за покупко-продажба, че досега не я бях прехвърлил да си е на мое име. Тук ви информирам, че става въпрос за Голф 5 1,9 ТДИ 90к.с., Май 2007г. купуван чисто нов от Порше т.е. първа регистрация от нова в БГ. Съответно като е била чисто нова и си е дошла с всички необходими документи от вносителя ако някой ми отговори защо в талона на V9 има само звездички ще почерпя.

Е, няма нужда, ще ви спестя кинти, :mhihi не ми отговаряйте, отговора е ясен на всички, щото в КАТ са БУНАЦИ.

Та, отивам аз да сменям талона, и питам лелката на гишето. Уважаема, що така не вземеш да ми напишеш в заявлението за новия талон ЕВРО нормата.
НЕ СТАВА. Трябва да се минават каналите. Е, сигурен съм, че при подходящо обаждане може и без каналите и само да се довпише нормата. Отказах да се разправям.

Е да, ама преди да отида в КАТ бях в общината на стария собственик да платя данъка, че да я прехвърля нотариално.
О, изненада. :eek Данъка с 8лв. повече, отколкото предната година. Понеже познавам там една от инспекторките я хващам на къс пас. Вика, ами тя като е декларирана е писана само с катализатор, т.е. вече ползва 40% отстъпка, при досегашни 50%. За да се запази отстъпка от 50% трябва да се представи сертификат от Порше.
Всичко супер, обаче утре трябва да ходя да регистрирам колата в мойта си община.
Сега възможностите са две.
Или си взимам сертификат от Порше за ЕВРО 4 и го давам него за 50% отстъпка или трябва бележка от сервиз, че има катализатор за 40% отстъпка.
И двете май се плащат,а?
Някой знае ли нещо по въпроса кое колко струва?


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот santo_trafficante » Чет 17 апр 2014 7:29


Аз съм минавал със док. от ГТП че има катализатор. Без да плащам :mhihi


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот yoan4o » Чет 17 апр 2014 9:01


Всички са нещастници, това е положението.

Оня ден минах ГТП и ги питах тия в пункта дали може да ми удостоверят по някакъв начин наличието на катализатор.
Отговора беше НЕ. :stumm

Досега два пъти ми се е налагало да вадя различни удостоверения от Порше БГ, не от дилърите и бяха безплатни.
Одеве им се обаждам и ми казаха, че специално за това удостоверение за пред данъчните трябва да отида при някой от дилърите и хоп срещу 30лв. съм готов. :mhihi

Отивам сега да им тегля една и на тия от данъчното и на Порше и те така. :censored2

Едит: Въпреки това се оказа, че има и друг вариант. Ем Комплект 33 издава бележка за наличен катализатор срещу 5лв.
Тук вече всеки си преценява как му е по-изгодно - да ползва 40% отстъпка срещу 5лв. или 50% срещу 30лв.
При мен разликата между 40% и 50% отстъпка се равнява на 6лв. на година, т.е. ще "избия" удостоверението след 5г. :mhihi Въпреки, че не смятам тая кола да я карам толкова време ще им дам на тия 30лв. понеже все пак ви казах, че всички са нещастници и очаквам догодина примерно да променят още нещо и удостоверението все пак да ми свърши повече работа.
Яд ме е само, че заради това че скапаната лелка в КАТ не си е свършила работата при първоначалната регистрация сега трябва да плащам аз, вместо да купя нещо на детето за тия 30лв., примерно. Нещастници. :no


Бандит
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 27 апр 2013 18:22
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2.0 ABF 97
Местоположение: Ямбол

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот Бандит » Чет 17 апр 2014 9:41


Първо темата е прекрасна и идва в точния момент за мен.И аз на скоро си проверявах за данъка на колата, и о чудо +23 лева отгоре от миналогодишния.Цъкам разни отметки ала бала и стигнах до заключение че с катализатор или без все тая един и същ е данъка.Става въпрос за Голф 3 97 година 150 к.с.Та въпроса ми за сега е тоя евро стандарт как се определя (година,кубици ...) и моят какъв ще е.Благодаря за отговора.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот gamble » Чет 17 апр 2014 15:12


Е па не четеш ли ? Над 100 коня си... Никой не те пита дали замърсяваш или не. Хората дет са с DPF също не им помага. Пак плащат повече.


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот nanobanano » Нед 28 дек 2014 23:56


Колата има вписано евро4 в големия талон.При регистрация в общината пак ли ще ми трябва бележка за работещ катализатор?


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот StrEagle » Пон 29 дек 2014 4:52


yoan4o написа:Всички са нещастници, това е положението.

Оня ден минах ГТП и ги питах тия в пункта дали може да ми удостоверят по някакъв начин наличието на катализатор.
Отговора беше НЕ. :stumm

Досега два пъти ми се е налагало да вадя различни удостоверения от Порше БГ, не от дилърите и бяха безплатни.
Одеве им се обаждам и ми казаха, че специално за това удостоверение за пред данъчните трябва да отида при някой от дилърите и хоп срещу 30лв. съм готов. :mhihi

Отивам сега да им тегля една и на тия от данъчното и на Порше и те така. :censored2

Едит: Въпреки това се оказа, че има и друг вариант. Ем Комплект 33 издава бележка за наличен катализатор срещу 5лв.
Тук вече всеки си преценява как му е по-изгодно - да ползва 40% отстъпка срещу 5лв. или 50% срещу 30лв.
При мен разликата между 40% и 50% отстъпка се равнява на 6лв. на година, т.е. ще "избия" удостоверението след 5г. :mhihi Въпреки, че не смятам тая кола да я карам толкова време ще им дам на тия 30лв. понеже все пак ви казах, че всички са нещастници и очаквам догодина примерно да променят още нещо и удостоверението все пак да ми свърши повече работа.
Яд ме е само, че заради това че скапаната лелка в КАТ не си е свършила работата при първоначалната регистрация сега трябва да плащам аз, вместо да купя нещо на детето за тия 30лв., примерно. Нещастници. :no


Бях писал в темата:
Моята кола също купувана 2007 от Сакар (вече Порше) с точните 74kW :mhihi
При пререгистрация в КАТ поисках да ми пишат евро нормата - казаха не става. Аз обаче съм тъп и упорит - "Как не става? Защо не става? Кой трябва да го направи ако не вие? Колата е купувана и с първа регистрация в България!.." и т.н. малко зор дадох
Отговориха ми: "Ще потърсим досието на колата, но може вече да го няма.."
След ~30мин - о чудо! Досието си е там, пише си - катализатор + ЕВРО4 = вписано в талона.
И с новия талон бързо в общината - нова бланка за корекция - всичко точно! :c020

допълнение: в талона не пише дали сте с катализатор и в данъчното не ми изискаха да го доказвам - може би от евро нормата се подразбира


Потребителски аватар
MilenaGaneva
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 07 ное 2018 20:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Данъци - EURO 3,4,5,6

Мнениеот MilenaGaneva » Сря 07 ное 2018 20:57


превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл. и съответстващи на екологичните категории „Евро 3" и „Евро 4" - данъкът се заплаща с 50 на сто намаление;
От сайта на министерство на финансите



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта