Какво мислите за гуми NEXEN

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stif » Нед 23 мар 2014 13:21


Здравейте Колеги,
Прочетох всичко което намерих в интернет и форумите за гумите NEXEN.Отзивите са и в двете посоки с превес за положителните.Тъй като за година карам не повече от 10х, то и да взема гума от премиум марките/както до сега/ след 3-4 година при мен тя има още поне 2-3 години живот като грайфер,но като години е вече свършила.Затова мисля да се ориентирам към NEXEN N FERA SU4 225/55 R17 101W ,дават я като икономия на гориво и поведение на дъжд клас В, а като шум 71 дб, което ако е вярно хич не е зле!http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/69617
Ще попитам в горния сайт чие производство са корейски или китайски,което си има значение.
Моля ако някой има лични впечатления да сподели.
Благодаря!




Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Layer » Нед 23 мар 2014 13:26


Да ти кажа и аз като теб разсъждавах за втората кола и взех едни китайски SUNNY.
Е такова дърво няма и до къде, за едно лято станаха като гуми от фурмула 1.
Изтриха се до нула, останаха само 2 ленти посредата. :banghead :banghead
Нямам мнение за тези който питаш ,но като видях че са китайски и реших да ти споделя мнение за китайските гуми.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Aprilia » Нед 23 мар 2014 13:51


Корейски са и се правят в заводите на Ханкуук. Моето мнение че не са лоши, особено за толкова малък пробег. Имат обаче дървени модели, така че като купуваш прочети за конкретния модел да не удариш греда :th_up


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stif » Нед 23 мар 2014 17:42


Няма ли колега който да кара с NEXEN N FERA SU4? :question


Потребителски аватар
nvrmnd
Мнения: 95
Регистриран на: Нед 04 дек 2011 9:03
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI BLF
Местоположение: София/Пловдив

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот nvrmnd » Нед 23 мар 2014 21:26


Аз също изчетох абсолютно всичко в Интернет за NEXEN преди да се реша да си взема 4 броя летни ( n9000 ). Още повече, че от миналата година се появиха и в класацията на ADAC с n8000. За момента не съжалявам за избора си, да видим след някой друг сезон. Като се има впредвид, че са на 1/2 от цената на една хубава премиум гума, но не са дърво като китайските.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Вто 25 мар 2014 20:24


Странна ценова политика имат тия Nexen ? В масовия размер 195/65/15 са на една цена със марковите гуми а в цитирания тук размер са със 100 лв надолу - 280 за известна марка и 180 за Nexen :question


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Mihailov78 » Вто 25 мар 2014 20:44


Стават, търкалял съм и такива. Горе-долу са на нивото на Дебица-та според мен. Може би една идея са по-твърди от нея. Среден клас гуми.


gushev
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 06 фев 2014 0:14
Автомобил: VW Passat
Двигател: 1.9tdi 2003
Местоположение: Хасково

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот gushev » Чет 27 мар 2014 9:20


Бързо навлизат на пазара.Сега сложихме на служебните бусове такива и мисля че са ОК.Относно Sunny гумите мисля че са доста добри.Взех си ги 2012 септември и до сега съм минал повече от 20х само зимно каране.На ниво са си.Пробвал съм ги в доста сняг и си се държат прилично.А като цена (225/45/17) бяха 150 лева.Доста под другите ;)


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Layer » Чет 27 мар 2014 9:34


Викаш доста добри :mhihi , можеш ли да направиш близка снимка да се уверим колко са добри(нацъфкани).
Да си измислям ,да се хвана на доста добри ама нещо което съм имал. :Mr Green Fun
Айде мойте бяха летни, твоите са зимни, може зимните да са доста добри ,знам ли.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот silent » Чет 27 мар 2014 11:14


nvrmnd написа:Аз също изчетох абсолютно всичко в Интернет за NEXEN преди да се реша да си взема 4 броя летни ( n9000 ). Още повече, че от миналата година се появиха и в класацията на ADAC с n8000. За момента не съжалявам за избора си, да видим след някой друг сезон. Като се има впредвид, че са на 1/2 от цената на една хубава премиум гума, но не са дърво като китайските.

Нещо не виждам да са на половин цена.....на цената на среден клас гуми са -Фулда, Унироял..да ме извиняват ама на тези цени да си ги карат вносителите....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Чет 27 мар 2014 12:13


silent написа:
nvrmnd написа:Аз също изчетох абсолютно всичко в Интернет за NEXEN преди да се реша да си взема 4 броя летни ( n9000 ). Още повече, че от миналата година се появиха и в класацията на ADAC с n8000. За момента не съжалявам за избора си, да видим след някой друг сезон. Като се има впредвид, че са на 1/2 от цената на една хубава премиум гума, но не са дърво като китайските.

Нещо не виждам да са на половин цена.....на цената на среден клас гуми са -Фулда, Унироял..да ме извиняват ама на тези цени да си ги карат вносителите....


По-горе писах че зависи кой размер гледаш,при 17 цоловите разликата наистина е значителна ,ама за 15-ка да си взема тези вместо едни Goodyear EfficientGrip Performance при положение че са на една цена....трябва да съм на много силни лекарства :screwy


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stif » Чет 27 мар 2014 13:26


Има още нещо цената зависи и къде е произведена гумата.Nexen е корейска фирма,но има завод и в Китай.В повечето сайтове където питах предлагат китайския вариант и той е с по-ниска цена.Иначе прочетох не-лоши отзиви за Nexen http://www.tyretest.com/summercar_tyres/nexen/index.html Влиза и в 10-ката за летни гуми на ADAC за 2013 г. http://fakti.bg/avto/62903-klasacia-na-letnite-gumi-za-sezon-2013?page=2 Чудя се дали да рискувам,но не и с китайския вариант...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Нед 30 окт 2016 11:20


Малко археолог го раздавам че темата е от 2014,но някой ако е купувал скоро Nexen да е уцелвал корейско производство или всичко е Китай ?! Според етикета са едни от най-добрите гуми за около 100лв в търсения размер /205 55 16/ ,но това Made in China много ми бърка в здравето :cry Не започвайте с "в Китай се правят и качествени стоки...",това го знам ,питането ми е конкретно дали някой знае предлагат ли се у нас гуми от тази марка произведени в Корея ! Да звъня по телефоните или да питам с писма по сайтовете не е оферта,или не знаят,или не отговарят или....друго !


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот DundyTheCroc » Пон 31 окт 2016 10:11


Взех си точно този размер от Диана, правени са в Корея. Сложих ги уикенда, навъртях малко за тест, ако не друго поне тресене няма, возията е приятна, не са шумни. Повече отзиви като падне снега.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Пон 31 окт 2016 10:32


Благодаря за инфото,иначе за отзивите...там всичко е субективно така че няма голямо значение,за едни и същи гуми едни казват че са пълен боклук,други че са най-добрите които са имала icon_idea



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта