Какво мислите за гуми NEXEN

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Вто 01 ное 2016 12:52


DundyTheCroc написа:Взех си точно този размер от Диана,.

Не знам дали аз съм нетърпелив,но вчера преди обяд направих поръчка с уточнение за произход и ДОТ,но засега няма нито мейл нито обаждане за потвърждение,или да кажат че нямат такива каквито искам ! Телефоните на онлайн магазина дават свободно /може да обядват :wink / ,засега по точка комуникативност им пиша кръгла двойка :thumb_down




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Spas » Вто 01 ное 2016 14:16


Заети са, мнОгО. Отиди на място, кажи размер, дават ти оферта веднага, отиваш до склада, гледат ДОТ-а и си решаваш на място. Поне аз така направих. Отвън беше мазало .....


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот escrime » Вто 01 ное 2016 16:27


Аз карам с NEXEN N8000 вече два летни сезона в размер 205/40/17.
Гумите ме изненадаха.
При тази ниска цена очаквах да са компромис и се бях подготвил да ги махам бързо. Всъщност са абсолютно прилични... да не кажа много добри. Доволен съм от сцеплението им както на сухо, така и на мокро/лигаво време. Освен това за 2 години нямат изкривявания и балони (въпреки ниския профил) и се балансират без проблеми.

Понеже аз лично съм съвсем доволен, наскоро обухме на баща ми колата в NEXEN WinGuard Sport размер 225/55/17.
Ще имам възможност да я покарам след 2 дни, но поне той казва, че са комфортни и поведението е добро.
Няма сняг, за да дам повече отзиви.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот DundyTheCroc » Сря 02 ное 2016 8:14


Пред блока спира една лагуна с NEXEN N8000, от любопитство ги пипнах как са, беше няколко градуса над нулата и мокро, стоят учудващо меки и ръката сякаш лепне дори за мократа гума.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Сря 02 ное 2016 11:26


Вчера случайно се озовах в Бургас и рекох да мина да проверя на място в Диана въпреки че не носех пари в мен. Казах че се колебая между Nexen и Gislaved и мацката веднага отсъди в полза на вторите. Само че при цена онлайн 100лв ми каза 105 с монтажа,казвам че не искам монтаж /с тия монтьори дето гледат да отхвърлят бройки/,ами това била цената и нямало как да се намали. Пожелах и лек ден и после си намерих в OLX-а Nexen с желаните параметри за 90лв с доставката,така мен Диана тотално ме загубиха като клиент /не че някога съм им бил/ :mhihi Тази година пазарувам по етикети /според представянето на мокро/ ,а не по марки за разнообразие - Nokian WR D4 за отпред с показатели C/A и споменатите NEXEN WINGUARD WH2 за отзад с показатели E/B ,Gislaved-а е с F/C
P.S Който търси нови гуми освен в известните интернет магазини не е зле да погледне и в "продавалника" ,оказва се че там може да попаднеш на доста добри оферти /например Kumho WP51 за 93лв с доставката,при най-ниска цена намерена в магазините 101,50лв пак с доставка от Диана....ако благоволят да ви я изпратят :thumb_down / icon_idea

Последна промяна от Stivi на Сря 02 ное 2016 11:37, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Spas » Сря 02 ное 2016 11:27


Аз купих моята кола миналата година с NEXEN N8000. Нищо не знаех за тях и бях намерил други вече и щях да ги мятам. Нооо се позачетох, говорих с мои хора и ме разубедиха. И добре, че го направиха...гумата е забележителна, стои идеално, леко шумна за лятна, но въпреки всичко е добра. 245/40/17 :th_up


Потребителски аватар
nuri_3556
Мнения: 790
Регистриран на: Сря 14 юли 2010 15:43
Автомобил: Golf 3+golf 4
Двигател: AEK 1995+AGU 250+
Местоположение: Устина
Контакти:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот nuri_3556 » Сря 02 ное 2016 11:31


Служебния бус карам с nexen,к колко дупки и бордюри се качи с товар и нищо им няма


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Danny boy » Чет 03 ное 2016 6:46


На сухо стават.На сняг и мокро пълна трагедия.
Говоря за зимни нексен.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот DundyTheCroc » Пет 04 ное 2016 8:34


Danny boy написа:На сухо стават.На сняг и мокро пълна трагедия.
Говоря за зимни нексен.

За кой модел иде реч и това лични впечатления ли са?
За мокро наистина не ги дават много добре по тестовете, но на сняг съм ги виждал на първо място по теглителна сила.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Danny boy » Пет 04 ное 2016 23:54


Ами лични впечатления са.Nexen wingard някакви нови уж.Може би съм крайно критичен ,щото ги срявнявам с континентала който имах преди това - Ts 850 бaлкан разлика.
В сняг и киша миналата година на тръни,няма такава пързалка ,идеше ми да ги изхфърля.205/55/16 на пасат б5.5 131 дизел.С тях взех колата,иначе грайфер да те убие 7мм.
Страх ме е да мърдам по планински пейзажи,с контито нямаше такива драми.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Съб 05 ное 2016 0:10


Winguard обаче има различни модели,актуалните са WH2 и шарката им няма нищо общо с тези който са без означението WH2 icon_idea Примерно тези и трите все са Winguard но има доста разлика,нали !
Изображение Изображение Изображение


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Danny boy » Съб 05 ное 2016 7:52


Третата гума от горе на долу е моята.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Съб 05 ное 2016 11:11


Предположих че за да си чак толкова недоволен едва ли е актуалния модел,а той е този,с доста по-агресивна шарка icon_idea Ето още един тест на зимни гуми /немско автосписание/ http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AZ-Winter-Tyre-Test.htm където присъства гумата,на 10-то място от 14 участващи е,но всички преди нея са с минимум 50% по-скъпи /по цени в БГ/ така че за толкова пари става :wink
Изображение


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Съб 05 ное 2016 18:35


Stivi написа:Тази година пазарувам по етикети /според представянето на мокро/ ,а не по марки за разнообразие

Една "дрееебна" подробност за европейските етикети която щеше да е добре да знам по-рано icon_idea ,снимката е от списание АвтоБилд със тест на зимни гуми. На кой да вярва вече човек,на производителя ли,на тестовете ли /където всички казват че класацията е според плащането/ или на съседа от горния етаж който се кълне че "това е ебаси яката гума..." :gruebel
Изображение


Потребителски аватар
sith
Мнения: 111
Регистриран на: Пон 12 яну 2009 11:47
Автомобил: Audi A3 + Peugeot 206
Двигател: ASZ + RHY
Местоположение: Петрич

Мнение за гуми

Мнениеот sith » Нед 05 мар 2017 20:00


Какво ви е мнението за гуми NEXEN N BLUE HD PLUS.? Трябват ми гуми с размер 195/55/15 до 100лв./бр. и се спрях на тези, защото другите в този ценови диапазон са от рода на RIKEN, TAURUS, HIFLY, PETLAS..



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта