Какво мислите за гуми NEXEN

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
sith
Мнения: 111
Регистриран на: Пон 12 яну 2009 11:47
Автомобил: Audi A3 + Peugeot 206
Двигател: ASZ + RHY
Местоположение: Петрич

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот sith » Чет 13 апр 2017 10:46


Аз от 1 месец съм с такива NEXEN N BLUE HD PLUS, но 195/55/15 и съм доволен, това което казва @Smeagol е така, но не е болка за умиране




Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот genevaboy2 » Вто 10 окт 2017 11:38


Коллеги,

За летните Nexen ми стана ясно че са добри за цената си, останах доволен от моите, но както някой писа по горе,
каналите са големички и събират камъчета ... :Mr Green Fun :mrgreen :Mr Green Fun

Дойде време да се замисля и за зимни гуми, че мойте Uniroyal-ки са от 2010та, имат още грайфер, но са стари ... карам малко,
но все пак ...

Някой да е карал със зимни Нексен ?

Разглеждам като вариант Nexen Winguard Sport, размер 235/45/17 , прeдложението е в този онлайн магазин за мойте географски ширини :

https://www.pneu-guru.ch/cgi-bin/rshop. ... 10092613:s


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Вто 10 окт 2017 12:36


Ако един сезон с нови NEXEN но за ЗАДНИ може се брои за каране значи стават :) В смисъл ,че не съм рисков шофьор ,и не съм всеки ден по пътищата,но задницата не е тръгвала да изпреварва предницата в завоите ,което значи че са си свършили работата :th_up Друг е въпроса ,че шарката на моите е съвсем различна ,което прави мнението ми полезно за марката,но не и за модела който си харесал !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот VWGT » Вто 17 окт 2017 15:47


един приятел си кара зимата х5цата с този модел (само за СПОРТ не съм сигурен) и казва че е доволен.
знам, защото и аз заглеждам NEXEN-а попринцип


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот genevaboy2 » Чет 16 ное 2017 23:20


Както писах и в моята тема, от днес съм с нови зимни гуми Nexen Win Guard Sport, размер 235/45/17, правени в Корея (надявам се не северна :h020 :h020 ), "топли от фурната" с ДОТ 1917:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Старата Uniroyal-ка и новият Nexen:
Изображение


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот cekoman » Пет 17 ное 2017 13:32


Карам с Nexen ,даже ги взех втора употреба,но почти нови и нямам проблеми!Дачиите излизат от завода с такива!Гумите са корейски!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот stefan4o » Пет 17 ное 2017 13:34


Какво от това, че Дачиите излизат от завода с Нексен? :gruebel


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот cekoman » Пет 17 ное 2017 18:15


Ами знам ли,не мисля че един производител на автомобили ще сложи най-големите галоши на чисто нова кола от завода!Не казвам ,че са супер гуми,но все по често се употребяват!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот stefan4o » Пет 17 ное 2017 19:49


Боже, ама ти сериозно ли, Цеко? :banghead


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот hooligan_sk » Пет 17 ное 2017 20:48


На определени пазари, някой от моделите на Порше също се обуват в Нексен.


Потребителски аватар
birdman 07
Мнения: 44
Регистриран на: Пон 30 юли 2012 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот birdman 07 » Съб 18 ное 2017 6:47


Карам с летните Н'фера нам си кво си и съм доволен !
Не са шумни, не правят планинг, кръгли са, черни - кво повече :Mr Green Fun


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот stefan4o » Съб 18 ное 2017 6:57


hooligan_sk написа:На определени пазари, някой от моделите на Порше също се обуват в Нексен.

Нашите служебни Дачии дойдоха някои с Гуд Иър, други с Конти. Дачия си е Дачия, Порше си е Порше, Нексен си е Нексен, Конти си е Конти. Нека не смесваме нещата. За да спестят пари някои автопроизводители могат да заложат на ЛингЛонг... Нали се сещаме, че не е същото да обуеш 10 000 или 50 000 коли с гуми от по 50 Евро или да заложиш на такива от по 30-35. Аритметика за хора с основно образование :th_up
Понеже имам време и желание ще изпадна в малко оффтопик. Преди време в нета имаше една тема в Ситроен-форума, където един потребител си купил чистак нов Ситроен с Мишлен гуми... но с дот отпреди 5 години. Даже беше писал до централата на Мишлен и оттам му бяха върнали писмо, че няма проблем гумите да са на 5 години ако са съхранявани правилно. Вземайки предвид мнението, което съм цитирал става ясно, че автопроизводителите действително си пресмятат доста добре нещата. При снабдяването/логистиката с части от поддоставчици, като например гумите предполагам печелят най-ниските оферти и най-малко калпавите гуми. Отделно на пазари като нашия цените на новите коли са по-ниски от същите тези нови коли в Западна Европа, това го твърдя съвсем отговорно, понеже съм сравнявал ценови листи на Мерцедес на ниво дилър (имах навремето познати в представителството в Стара Загора и често им гостувах), при другите марки не е по-различно положението. Ако трябва да бъда подробен Мерцедесите през годините около 2000 идваха в шоурумите с Пирелли, виждал съм няколко, всички бяха с тази марка гуми. В тоя ред на мисли, ако бай ти Ганя си купи джипка Порше защо да не му нахлузят един Нексен, то и без това гледам доста голяма част от луксозните возила си ги търкалят с евтини или направо изтрити от каране гуми. Има хора, които просто им все тая дали гумите на колата им ще са Тигър, Нексен, Ханкук или Континентал, важното е да е нова :th_up
Това обаче никак не променя фактите, че лидерите на пазара си остават такива, средния клас си е среден клас, евтинджосите си остават и те там. Порше си остава Порше без значение дали е обуто с Нексен или Континентал, а Континентал си остава Континентал без значение дали е нахлузен на стара Джета като моята, нова Дачия или на ново Порше.
Идеята на този ферман, дето го написах беше, че Нексен далеч не са лоши гуми, сигурно си ги бива, никога не съм карал с тази марка. Но да се дават примери с това, че се слагал от еди си коя марка от завода не мисля, че носи някаква информация относно качествата на гумата. Аз например по-напред споделих за Мерцедес и Пирелли - която марка при никакви обстоятелства няма да сложа на колата си :mhihi
При по-големите размери 18+ инча разликата в цената на Нексен и Конти, Ги, Мишлен си е направо двойна, доколкото съм виждал в ценовите листи. Така че подобен избор си е съвсем логичен и вероятно финансово обоснован предвид качествата на гума среден клас и такава висок клас.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1507
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Кайзен » Съб 18 ное 2017 9:50


Linglong Tire passes Volkswagen OEM audit
Thursday 13th October 2016

On 10 and 11 October, a team from Volkswagen Group evaluated Shandong Linglong Tire co. Ltd.’s suitability as an original equipment supplier. The Chinese tyre maker reports that it has passed this audit, and in doing so comes one step closer to having its tyres fitted on Volkswagen vehicles manufactured in China. At present, no tyres produced by domestic Chinese tyre makers come with Volkswagen cars as original equipment.

“The passing of this audit demonstrates that Linglong Tire has become the official supplier of Volkswagen, with the technical level, manufacturing and management level conforming with purchase standards and technical requirements of Volkswagen Group,” wrote Linglong Tire in a statement.

The manufacturer states that its tyres will appear on vehicles produced by Volkswagen “in the near future,” however it didn’t specify which Group brand or vehicle models will be fitted with its products.

Вече всички могат да "налазват" ЛингЛонг. Volkswagen Group ги монтира в завода. :h020


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот plamen-roni » Съб 18 ное 2017 10:03


Две лета карам с Нексен ! Да ти кажа не съм имал никакви проблеми и съм доволен .


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за гуми NEXEN

Мнениеот Stivi » Съб 18 ное 2017 10:11


Кайзен написа:Вече всички могат да "налазват" ЛингЛонг. Volkswagen Group ги монтира в завода. :h020

Е сега като си купиш нов ваген,освен другите разходи ще трябва да сменяваш и 4 гуми :mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan, smurf и 64 госта