питане за обръщане на волана на бора

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
demon350z
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 05 фев 2011 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот demon350z » Пон 31 мар 2014 23:17


здравейте колеги преди месец катастрофирах с колата и тя нестава за правене сеат леон 1.6 ср та въпросът ми е понеже ми предлагат бора 1.6 16 в на много добра цена но с десен волан интересуваме ще пасне ли цялото табло от леона в бората също така моята кормилни рейка и тем подобни дали ще паснат дали въобще е възможно да се обърне волана на бората с наличните части от леон




Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот Dagestan » Вто 01 апр 2014 7:20


За колко ти предлагат Бората? 2000лв.?
Ако е за толкова може и да си струва. Според мен би трябвало частите по управлението и механиката да паснат, но за таблото силно се съмнявам.
Ако Бората ти я дават за повече от 2000лв.(като дори и те са й много) не си струва. Запази си тези пари и дай Леона в някоя морга за 700-800лв. и си купи читава Бора или Толедо(с еднаквата предница като Леон) за около 3000лв. ще намериш нов внос и нито ще е обръщана деснячка, нито правена блъсната кола.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот xalerrelax » Вто 01 апр 2014 8:06


Dagestan написа:
купи читава Бора или Толедо(с еднаквата предница като Леон) за около 3000лв. ще намериш нов внос и нито ще е обръщана деснячка, нито правена блъсната кола.

За толкова пари ще е всичко друго , но не и читава.
Ето темата , малко е стара , но да разбереш става.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=111412&hilit=%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F
Отделно имаше тема на колега със снимки , как обръща дирекция на Бора.
Доста полезна и пълна....намери я.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот Dagestan » Вто 01 апр 2014 11:44


xalerrelax написа:
За толкова пари ще е всичко друго , но не и читава.


Щом казваш...
Да не обръщаме темата в спор, но с малко късмет и обикаляне стават нещата.
Това обръщане на деснячки е загуба на време и средства и накрая не е гарантирано, че ще имаш надеждна кола, в която да си сигурен, че няма да те остави на пътя.
Колкото до Леона и Бората - силно се съмнявам корите да паснат без преправяне, а и дали цветът ще може да съвпадне или поне да се комбинира някак, отделно как ще станат нещата с инсталацията не са никак ясни.
То, да се наемеш да обръщаш дирекцията на кола, като имаш същия модел с лява дирекция за части, си е чист хазарт, а в случая неизвестните са повече от ясните обстоятелства.


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот reingar-x » Чет 31 авг 2017 22:35


Здравейте знам,че темата е стара,но имам проблем и се нуждая от мнението ви.Имам vw bora 1,9 tdi 90кс.,купих я миналата година доволен съм,но автомобила е от Австрия и има ръжда която е прикрита и сега почна да избива.Имам питане,как стои въпроса с обръщането на волана,намерил съм една с десен волан запазена?Какво ще ми струва,при условие,че имам донор?Според мен или трябва да продам колата си и да набутам някой човек,нещо което не искам да правя.Или да купя англичанката,и да сменя волана да сложа моите номера и да си остане вечно моя?Друго решение е да търся майстори,които за оправят моето купе,като ефект дали ще има едва ли?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 31 авг 2017 23:09


Ако имаш двете коли, цената ще е само за труд на майстора. Въпросът е, дали на бората става лесно смяната на дирекцията или не? Ако трябва да се изрязват разни неща по щита, а съм сигурен, че ще трябва, трябва и да си сигурен, че майсторът е кадърен.
Аз бих си го направил сам, но ще отнеме много време


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот reingar-x » Пет 01 сеп 2017 16:59


Имам само едната кола,за другата искат 1300лв,никъде не прочетох дали се реже по купето,за това и попитах,каква е цялата процедура?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 01 сеп 2017 18:54


Реже се щита.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот lokva » Пет 01 сеп 2017 22:01


2-ра кола + труд ще излезе доста пари.
толкова ли е зле положението с ръждата?
приблизително цената на втората кола може да се пребоядиса сегашната
аз не бих се заел да сменям купето


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот Vlad777 » Пет 01 сеп 2017 22:16


Кой щит се реже? Цялата ламарина между купето и двигателя се държи на 15 болта. Взима се ламарината от ляв волан и се замества. Да имаш добор е добре, защото трябват рейка и сигурно и друго ще излезе.

По стрчение на обстоятелствата преди 2 седмици разглобих един Голф 4 изцяло, та много добре имах възможността да огледам кое как е.


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот reingar-x » Пет 01 сеп 2017 23:33


Ако това е вярно това,че се сваля ламарината и не се реже както и ако има готови дупки за педалите си мисля,че ще се справим с мои познати.А относно положението с ръждата,има я по мостовете и спирачните апарати,отзад където са гредите на багажника.Праговете също имат лошото е,че се появи след първата зима,кита се пропука където е правена.Ако тръгна да я правя ще трябва да дам над 1000лв. и не се знае колко ще е сполучливо?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 02 сеп 2017 13:26


Vlad777 написа:Кой щит се реже? Цялата ламарина между купето и двигателя се държи на 15 болта. Взима се ламарината от ляв волан и се замества. Да имаш добор е добре, защото трябват рейка и сигурно и друго ще излезе.


Рейката, за нея със сигурност маркучите от и към помпата са други, табло с всичкото под него, седалки, странични и средно огледало, сенници, фарове.Ел инсталацията ще трябва да се мести и още сигурно куп други работи. В смисъл, че става, но е много пипкава и голям обем работа


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот Vlad777 » Нед 03 сеп 2017 9:35


Със сигурност е пипкава, но не се реже със сигурност.

Седалките какво им е? Ако лявата има регулиране във височина - всичко си е ОК. Сенниците също. Ел. инсталацията може да не се закача - само грябва да се види и евентуално удължи някой кабел. Средното огледало май също няма нужда, защото си е в средата.

Арматурното табло задължително, парното не ми е ясно, но уредите в таблото могат да се преместят.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 03 сеп 2017 9:36


Пипа се и по отопление/климатична част.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: питане за обръщане на волана на бора

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 04 сеп 2017 20:04


Vlad777 написа:Със сигурност е пипкава, но не се реже със сигурност.

Седалките какво им е? Ако лявата има регулиране във височина - всичко си е ОК. Сенниците също. Ел. инсталацията може да не се закача - само грябва да се види и евентуално удължи някой кабел. Средното огледало май също няма нужда, защото си е в средата.

Арматурното табло задължително, парното не ми е ясно, но уредите в таблото могат да се преместят.

Понеже трябва да преместиш кутията на климатика от ляв в дясно, трябва да преместиш цялата бушониера, защото както си е там под волана, вече няма място за нея и трябва да се премести заедно с волана. От тук идват различни маркучи и тръби за климатика.
Щом може да се премести целия щит обаче, това е едно улеснение, че дупки за климатик, дупки за педали, дупки за кабели, няколко мъки по малко



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 74 госта