Автостъкла!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автостъкла!

Мнениеот Vlad777 » Сря 30 юли 2014 8:45


Моето стъкло преди да се счупи имаше доста микроскопични следи от камъчета и когато слънцето грееше срещу мен, това се забелязваше и дразнеше. Предлагаха ми втора употреба за 80 лв., но реших да дам още толкова и да си монтирам чисто ново стъкло, което е идеално. Все пак не се сменя всеки ден.




color
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 7:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автостъкла!

Мнениеот color » Сря 30 юли 2014 16:55


Колеги знаете ли предното стъкло на Поло 6Н 1996г. дали е лепено или се държи само на уплътнението?


Потребителски аватар
vezo
Мнения: 61
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 14:46
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1043cm3 AEV 1996
Местоположение: София

Re: Автостъкла!

Мнениеот vezo » Пет 01 авг 2014 20:12


Лепено е


mbogdanov2
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 11 май 2017 16:13
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател:

Re: Автостъкла!

Мнениеот mbogdanov2 » Чет 11 май 2017 18:19


radi_nrj написа:И 2-те ми коли са с Guardian (европейското) от Кобра и не е това, което очаквах. На еднава вече е на точки цялото и има лека шупла.


Малко, да възродя темата, че тия дни бая рових и четох и все стари теми и мнения... След няколко препоръки отидох в Кобрата на Първа Българска. Бях там в 8, че да мина бързо и след това да ходя на работа. Също ми сложиха Guardian (само дето им се спеше малко и аха аха вече да лепнат и единия пич видя, че на стикера пише GOLF :mhihi ), за 1 час го сложиха и поседях 1 час на слънце после. Чисто работеха, нямаше стъкла (извадиха го цяло), обясниха ми да не ходя на автомивка 1 седмица. Стъкло, монтаж, силикон, уплътнение + 3 стикера за 180 лв. Стъклото изглежда добре, няма сини ленти, само леко по-тъмно сива май в горната част. Но това което колегата е писал, малко ме притесни...


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Автостъкла!

Мнениеот vandu » Сря 01 дек 2021 15:00


Може ли прясно мнение за китайските стъкла от кобра?
Европейско имат чак в другия край на София, а в мустанг ми искат 270 за предно стъкло на голф 4.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автостъкла!

Мнениеот silent » Чет 02 дек 2021 20:40


Слагал съм китайски на двата пасата....стъкло кат стъкло...не се втелвай хеле за толкова дърта кошница...


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автостъкла!

Мнениеот PzKpfW » Пет 03 дек 2021 0:20


Миналата година сменях предното стъкло на моето Пежо 307 и избрах най-евтиното китайско. Поръчах си монтаж на място и дойдоха едни двама, дето все едно са излезли току що от централния софийски затвор. Смениха го за под 20 минути. Стъклото е прекрасно, няма изкривявания на образа, няма и течове. В горния край има затъмнена ивица, което е добре, макар че в началото не го харесвах. При шофиране нощно време виждам ЗНАЧИТЕЛНО по-добре в сравнение с оригиналното предно стъкло на Голфа, което след 11 години и 270000км е силно надрано от чистачките, камъчета и песъчинки. Даже обмислям и него да го оборудвам с ново стъкло.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автостъкла!

Мнениеот w_smith » Пет 03 дек 2021 9:25


Аз си поръчах стъкло от Аутокели. Дойде Splintex напълно еднакво с оригиналното (маркировки и тн) с две малки разлики. Оригиналното беше без зелена лента и на новото няма ембелемата на Шкода. Общо взето каквото ще взема от Еуратек, но на по-ниска цена. Ползвах мобилен монтаж пред блока, към който нямам забележки (автостъкла Тани). Монтажът беше 60 лв. Много съм доволен и от стъклото и от монтажа.


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автостъкла!

Мнениеот javor_bg » Чет 13 юли 2023 9:25


Здравейте ! Предлагат ми стъкло с марка "BSG". Имате ли впечатления ? Благодаря !



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 230 госта