ADAC или AVD застраховка ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот AugustinerFan » Пон 28 дек 2015 11:21


malcho_m написа:ADAC искат ли адресна регистрация в Германия?
Ако нямам и искам от БГ да стана член, може ли да се получи?


Искат адресна регистрация,мисля че не можеш да станеш член от БГ.Искат и немска банкова сметка. Парите които давам за членски внос на ADAC и FC Bayern München ги давам с кеф всяка година,за всичко друго ме боли сърцето :banghead




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1507
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот Кайзен » Пон 28 дек 2015 22:30


СБА е партньорът на ADAC за България
https://www.adac.de/reise_freizeit/stad ... px?Land=14
ADAC-Partnerclub
Union des Automobilistes Bulgares (UAB)
Square "Positano" No. 3
1000 Sofia
Bulgarien
Tel.: +359 2 935 79 35
Fax: +359 2 981 61 51
sba@uab.org
http://www.uab.org


Би било много жалко ако член на ADAC получава по-добро обслужване, от член на СБА.


malcho_m
Мнения: 133
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 15:12
Автомобил: Passat B8 TDI
Двигател: DFG 2018
Местоположение: Стара Загора / София

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот malcho_m » Сря 30 дек 2015 12:18


ADAC покриват хотели, хеликоптери, медицински разходи и други.
СБА съдействат да ти намерят хотел, но мисля не ти поемат разходите за него

Алианц България -
-автоасистънс за БГ е пълен шит - викат ти само пътната помощ да те издърпа до сервиз и има някакви лимити на километрите
-автоасистънс за чужбина - прилича на този на ADAC и си заслужава - ремонт на място, хотел при нужда, медицински разходи и други
и си вързан само на единия автомобил.
на ADAC мисля е който автомобил управляваш.

ADAC ако ставаше и без адресна регистрация в Германия щеше да е супер


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот icoico » Сря 30 дек 2015 14:24


malcho_m написа:ADAC покриват хотели, хеликоптери, медицински разходи и други...


Покриват,но не безлимитно. Автоасистънс, например, до 300 евро. И мисля, че при два случая в рамките на една година могат да ти спрат "Плюс"- членството, тоест международното покритие.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот joro_kem » Сря 30 дек 2015 16:28


Мой приятел закъса в Загреб и му платиха горивото за моята кола, с която отидох да прибера цялото им семийство от Пловдив, както и нощувките на всички ни в хотел там. След няколко дни му докараха и колата с репатрак (след като в доверен сервиз установиха, че за ремонта трябват части от щатите). Това с ADAC застраховка.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1507
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот Кайзен » Сря 30 дек 2015 17:47


Може ли да кажеш каква е тази ADAC застраховка?

При нормално пребиваване и живот в България ми се струва, че няма огромен смисъл в членството при ADAC. Така или иначе в случай на нужда физически ще се отзоват СБА.
При пътуване в чужбина - допълнителна застарховка, напр. застраховка "Автоасистанс в чужбина" към Алианц.


Потребителски аватар
minkov89
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 10 ное 2012 8:37
Автомобил: Octavia
Двигател: TDI
Местоположение: Перник

Членство в ADAC?

Мнениеот minkov89 » Чет 03 мар 2016 13:27


Колеги, от известно време съм в Германия. Искам да си направя членски внос ADAC Plus, ходих да питам и една неориентирана служителка ми каза, че единствено репатрират колата до първия възможен сервиз и това е. Аз питах няма ли разлика между ADAC и ADAC Plus, но служителката каза, че това е положението. До вкъши или до сервиз по желание НЕ репатрират. Дали е вярно това? В сайта на ADAC съм чел, че до 250км извозват по твое желание, но ми е трудно да споря и да и обясня добре на немски. Предстои ми пътуване до България и ми се щеше да се подсигуря. Моля, ако някой знае, да помогне. Благодаря.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот Piqndurnik » Чет 03 мар 2016 16:58




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот icoico » Пет 04 мар 2016 12:22


Един детайл, който много хора пропускат: по договор членството в ADAC се подновява всяка година автоматично, освен ако не изпратите писмено заявление за прекратяване. Съответно в случай, че заявлението не е изпратено един месец преди изтичане на годината, също така автоматично дължите таксата за следващата година. :rolleyes


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот AugustinerFan » Съб 05 мар 2016 9:39


Да, трябва да се пусне кюндигунг между не по-рано от 90ти ден и не по-късно от 30ти ден от изтичане на застраховката.

minkov89 написа:Колеги, от известно време съм в Германия. Искам да си направя членски внос ADAC Plus, ходих да питам и една неориентирана служителка ми каза, че единствено репатрират колата до първия възможен сервиз и това е. Аз питах няма ли разлика между ADAC и ADAC Plus, но служителката каза, че това е положението. До вкъши или до сервиз по желание НЕ репатрират. Дали е вярно това? В сайта на ADAC съм чел, че до 250км извозват по твое желание, но ми е трудно да споря и да и обясня добре на немски. Предстои ми пътуване до България и ми се щеше да се подсигуря. Моля, ако някой знае, да помогне. Благодаря.


Прибирал съм кола от Бад Райхенхал до Мюнхен (около 150 км.) и ми я стовариха пред нас. Имал съм случай на спукана гума пред нас и вместо да ми сложи фитил в гумата искаше да качва колата да я кара в сервиз за да я сменят.Миналото лято съм ги викал 3 пъти да ми дават ток и 4 пъти да отварят колта заради заключен ключ вътре. Препоръчвам на всички живеещи в Германия АДАЦ Плюс - 109 Евро на година за двама човека или 84 Евро за един.

Малко инфо:Репатриране на автомобил на разстояние от 8 км. с АДАЦ без застрахока преди няколко години ми струваше 240 Евро - ако искаш :h020


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот nanobanano » Съб 05 мар 2016 10:44


А освен този членски внос нормална гражданска изисква ли се в Германия?


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот AugustinerFan » Съб 05 мар 2016 13:02


Членският внос не е задължителен, както и АДАЦ не е единственният клуб. "Гражданска отговорност" обаче е задължителна и дефакто това е регистрационния номер.Ако е с временни номера - застраховка се плаща само за периода в който са валидни номерата. Един съвет от мен: Ако регистрирате кола за пръв път в Германия и не сте в системата си изкарайте документ от вашият застраховател в България че нямате ПТП в последните 5 години, сваля цената на годишната застраховка почти на половина(не важи за временни номера). Трябва и да го преведете на немски разбира се,при заклет преводач.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ADAC или AVD застраховка ?

Мнениеот icoico » Съб 05 мар 2016 13:57


minkov89 написа:... една неориентирана служителка ми каза, че единствено репатрират колата до първия възможен сервиз и това е. Аз питах няма ли разлика между ADAC и ADAC Plus, но служителката каза, че това е положението....


AugustinerFan написа:...Прибирал съм кола от Бад Райхенхал до Мюнхен (около 150 км.) и ми я стовариха пред нас. ...


Двата случая попадат в различни Leistungen. Първият- Pannen- und Unfallhilfe, вторият- Fahrzeug-Ruecktransport. Разликата е описана в линка по- горе. Не бързай да обвиняваш служителката в неориентираност...макар, че някои от тях са наистина неориентирани. :mhihi


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Членство в ADAC?

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 11 апр 2018 0:12


minkov89 написа:В сайта на ADAC съм чел, че до 250км извозват по твое желание, но ми е трудно да споря и да и обясня добре на немски.


Член съм на ADAC (Плюс със златна карта) от много години, ще ти отговоря на въпроса с примери.

Закъсвам с фирмения микробус до Мюнхен, скъса се веригата на мотора. Обаждам се на централата, до 1 час ме взеха с репатрация и ме закараха до пункт в покрайнините на Мюнхен. Там ми дадоха лека кола да се прибера в Щутгарт, а същевременно ме записаха да ми докарат буса. След 1 седмица бусът ми го стовариха в определен от мен сервиз. И всичко е в цената на членския внос.

Закъсвал съм в Италия, бяхме 2 души, дойде италиански репатратор, закараха ни до халето му. После той ни качи в лека кола и тръгнахме да търсим хотел. На 5-6 хотел имаше свободни места, на другата сутрин след закуската ни взе, когато отидохме до халето му извикана от него фирма вече сменяше малкият ангренажен ремък до помпата (ЛТ 2Т).

Платих около 200 марки за ремонта, останалото влиза в членския внос, само се подписваш за да удостовериш извършените дейности.

За репатрация трябва допълнителна задравна застраховка, която струва малко над 10 евро годишно. Примерно ако се разболея в България и трябва спешно преместване със самолет в Германия за операция, цената е в членския внос.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 777, smurf и 58 госта