отписване на автомобил в кат при продажба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mishonti » Нед 19 окт 2014 8:34


Добре! Айде кажете ми ся някой от вас работи ли в КАТ че да ми твърди такова нещо или просто си пишете ей така? Аз като не знам не пиша или питам, щом си твърдя нещо значи знам със сигурност. Няма да пиша повече в тая тема, тука всичките много знаете, не се заяждам, живи и здрави




Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот 110afn » Нед 19 окт 2014 9:05


По-назад един колега ти е цитирал закона, ти казваш "Не знам откъде ги цитирате тия закони, аз досега не съм чул някой да си отрегистрира колата в КАТ". После казваш, че като не знаеш питаш. Гледам, че питаш ,но не вярваш.
Проблема си е лично твой. Жив и здрав и ти да си


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот stefan4o » Нед 19 окт 2014 9:30


Темата като цяло наистина е показателна защо в тая държава сме на тоя хал :mhihi Докато има хора, дето си мислят, че са минали между капките някак и твърдят гордо, че спазват закона ще сме така :mhihi


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот reroll » Нед 19 окт 2014 13:52


Mishonti написа:Добре! Айде кажете ми ся някой от вас работи ли в КАТ че да ми твърди такова нещо или просто си пишете ей така? Аз като не знам не пиша или питам, щом си твърдя нещо значи знам със сигурност. Няма да пиша повече в тая тема, тука всичките много знаете, не се заяждам, живи и здрави


Тоя закон е от ония закон,по който ти пишат актове и който трябва да си чел за да вземеш книжка.Май май си дал агне - ходи си го земи и си върни книжката.И понеже питаш конкретно за нещо,сигурности и т.н. ДА,не работя в Кат,но не обичам и определено се заяждам с фуражка,която ми вика,дори и на пътя,а в момента даже и в съда.И ДА,след случая,когато не можах да кажа нищо на въпреки на овикалият ме,проверих пак закона,даже и с 2ма,които работят в КАТ се консултирах.Ти май идея си нямаш какво точно е закон,какво наредба,какво правилник и т.н.И вместо да цапаш с дървените си съвети,благодарение на които някой без късмет ще го отнесе,спри да пишеш и си плати 50лв консултация с юрист.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот forski » Нед 19 окт 2014 17:48


stefan4o написа:Темата като цяло наистина е показателна защо в тая държава сме на тоя хал :mhihi Докато има хора, дето си мислят, че са минали между капките някак и твърдят гордо, че спазват закона ще сме така :mhihi


Аз все си мислех че сме на тоя хал защото за всичко си мълчим като бити г*зове, и позволяване на разни книжни плъхове и държавни институции на наша издръжка да ни правят на идиоти, а то било защото не си отписваме колите от КАТ :no
Колега...
отивам да си купувам колата от Пловдив, пускам си ден от службата (нормално, делник е) сутринта съм на оглед, около 10:30 - 10:40 тръгваме от Асеновградско шосе съм КАТ Пловдив за транзитни номера, с идеята да ги хванем преди обедната почивка (сряда е) пристигаме към 11:20, народ от цяла България всички чакат да си вземат номерата и да си тръгнат...
Да ама не, с отиването дочухме че в 12:00 затваряли заради профилактика на системите и щели да работят чак на следващия ден (СРЯДА Е) всички стояхме и се чудехме...аджеба тея нормални ли са???
Ами в 12:00 си тряснаха кипенците и си тръгнаха, а ние всички стояхме като насрани и се чудехме какво да правим до утре сутринта, както и да е, на следващата сутрин (четвъртак) цялата тумба с народ от сряда пак бяхме увиснали в циганската маала пред гишетата на КАТ да си чакаме номерата, и в ранния следобед си тръгнах към Севлиево :11
Съответно не можах да хвана работното време на КАТ Габрово и се наложи да си пускам трети ден отпуск за да си регистрирам колата на местна почва, и те така, след три дена премеждия успях да си купя и регистрирам кола...

Брат... да ти пикам и на законите, и на КАТ, и на всичките глупави и малоумни разпоредби в нашата мила родина :biggrin
Аз три дена не мога да я купя, а ти ме караш след като веднъж съм се отървал от нея, да обикалям още три дена и да я отписвам от къде ли не, айде нема нужда...за това сме на тоя хал, заради такива като мене :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот stefan4o » Нед 19 окт 2014 18:47


forski написа:
stefan4o написа:Темата като цяло наистина е показателна защо в тая държава сме на тоя хал :mhihi Докато има хора, дето си мислят, че са минали между капките някак и твърдят гордо, че спазват закона ще сме така :mhihi


Аз все си мислех че сме на тоя хал защото за всичко си мълчим като бити г*зове, и позволяване на разни книжни плъхове и държавни институции на наша издръжка да ни правят на идиоти, а то било защото не си отписваме колите от КАТ :no

Неуместно се шегуваш, предполагам за моя сметка. Ако приемаш нещата толкоз буквално и не се замисляш изобщо над това, което написах, по-добре да не продължаваме да водим дискусия. Според мен за положението, в което се намираме сме виновни само и единствено НИЕ. Манталитетът да си винаги "на далавера", да "минеш между капките" и т.н. ни води до това, което сме в момента.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот forski » Нед 19 окт 2014 19:29


Нямам такъв манталитет да съм винаги на далавера, плащам си всичко към всеки в срок, ти ми казваш как трябва да се уважават институциите и закона, аз ти давам пример как въпреки моето желание да съм изряден, в КАТ ме правят на маймуна и три дена не мога да се разплатя с тях и да си узаконя колата!
Ти като искаш им играй по-свирката и нощувай по-гишетата, аз не искам, нямам нищо против да си плащам задълженията и да се отписвам и записвам където е нужно, да го измислят и направят така че да ми е удобно и да не се налага да си пускам по-три дена отпуск, и ще се отписвам и записвам всеки ден ако искат.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mishonti » Нед 19 окт 2014 19:32


Аз си държа на тезата, не щото минавам "между капките", а щото имам проверена и сигурна информация. Няма нужда да споменавам тука кой от семейството ми кво работи. Ама не, тук много знаещите във форума, дето не излизат от него, знаят само да дават акъли във всяка тема, я сигурни, я не.. И някакъв си никой да се опитва да ми се прави на интересен аз как съм си бил изкарал книжката. :screwy То всяка тема във всеки форум е така, само професори във всичко. :wink


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mihailov78 » Нед 19 окт 2014 20:09


Mishonti написа:..То всяка тема във всеки форум е така, само професори във всичко... :wink


Човек, не е нужно да са професори тези колеги които ти написаха верни неща. Законите в Република България са еднакви за всички, и всички са длъжни да ги спазват. Ако не ти харесват събери подписка, внеси я в Народното събрание и ако има достатъчно желаещи и воля закона ще се промени. Друг вариант е да отидеш в друга държава където ти харесват законите. Че има нередни неща - има, но тва не значи че трябва да не ги спазваме щом са закон. Върховенството на закона е над всеки един гражданин на Републиката. Ако не се спазва това правило виж Африка или близкия Изток, там е мястото където всеки си прави сам закона на племенен съвет.


:a045


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот reroll » Нед 19 окт 2014 20:22


Предполагам мен визираш с това някакъв си никой,та да ти кажа аз:хич не ми пука кой къде от твоето семейство работи,защото явно си неграмотен и не можеш да четеш.Цитира ти се няколко пъти какво пише в закона,но ти май верно незнаеш какво е закон.Кое точно тълкувание на въпросният член ти дава основание,да обясняваш ДА НЕ СЕ СПАЗВА ЗАКОНА,т.е.да се нарушава.

Mishonti написа:Аз си държа на тезата, не щото минавам "между капките", а щото имам проверена и сигурна информация.
Значи твоите роднини могат заедно с теб да не спазват закона,щото явно сте нещо повече от балъците,които го спазват.

Mishonti написа: Ама не, тук много знаещите във форума, дето не излизат от него, знаят само да дават акъли във всяка тема, я сигурни, я не..


А дали са несигурни,я кажи ти можеш ли да четеш - ако можеш грабвай ЗДвП,вътре има много интересни неща,явно ще са новост за теб.Или като те спрат се обаждаш по gsm на някой от семейството ти,няма нужда да споменаваш кой,да те оправи - щото той закона не трябва да се спазва.

Mishonti написа:То всяка тема във всеки форум е така, само професори във всичко. :wink


Бате,чесно,точно ти ли реши да го надраскаш това.Смешничко някак седи,ама аз понеже съм някъв си никой не се впечатлявай много много.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mishonti » Нед 19 окт 2014 20:32


"Не знам" се пише така, а не слято, както и "ЧесТно". Някак смешничко стои да ми слагаш етикет неграмотен. :mhihi

Сори, аз съм човек, който е мега връзкар, минава между капките, все е в някаква далавера, гледам да прецакам балъците - за това живея. Надявам се вече да се поуспокоите след тези мои признания. Лека вечер.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот forski » Нед 19 окт 2014 20:41


В крайна сметка дават ли ти някакъв документ с/у копието от договора за това че колата ти е отписана от великата система на КАТ или не, и ако не дават нищо с което да докажеш че колата ти е отписана, какъв е смисъла да си губиш времето с тях?
Има ли до сега някой санкциониран за това че не си е отписал колата от КАТ след продажда, аз поне за такъв не съм чувал!


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот reroll » Нед 19 окт 2014 21:10


Да,дава се.Аз щях да съм санкциониран,но в този момент се занимаваха с някакъв с инвалидна кола с 10 пълномощни и 2 ел.акта за по над 30 км/ч,аз затова минах "между капките",имах късмет.Не щото съм връзкар.
Мишонски,чудно ми е от Мишо или от Мишка идва,та казах ти,аз съм някакъв никакъв,не се вЧепетлявай от нещо нередно в правописа - уж си грамотен,а не можеш да прочетеш 1 член от закон,камо ли цялата бумащина от над 200 заедно с алинеите към всеки.Поне прочети най-важните,а когато не си наясно с нещо го провери,преосмисли и тогава говори/пиши.

П.С.то и "щото" не е правилно,но и ти го ползваш.Карай да върви дървени философе.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот stefan4o » Нед 19 окт 2014 21:13


Сигурно татко му е полицай на човека. Те се оправят с по едно телефонно обаждане, тях не можем да ги мислим. Важното е, хората, които четат темата да разберат, че дори за такива неща могат да те актуват :c020


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот push » Нед 19 окт 2014 21:55


Аз написах малко по-нагоре ама.. поне в София е на 15-то гише, за другите градове незнам.Даже и нотариуса пусна по едно копие повече от ДПП и рече с тва отиваш на 15-то гише и я отписваш.

А за тия с вътрешната информация ми е ясно.. КАТ е толкова долна институция, че няма накъде повече! :icon_lol

Преди неколко години 2/3 за смяна на собственост се ходеше преди каналите, сега е направо вътре където се чака за талоните.Постоянно нещо се променя, няма кого да попиташ и всичките ядат лимони за закуска/обяд и вечеря.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта