отписване на автомобил в кат при продажба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlado1111
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 01 авг 2011 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Vlado1111 » Пет 17 окт 2014 12:47


Добре forski,но в талона на колата са твоите имена и адрес. Ще се получи така-получаваш съобщение за глоба,отиваш в КАТ с договора и ти казват "Ти защо не си го представил в срок,айде сега плащай глоба.." :death




Потребителски аватар
Vlado1111
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 01 авг 2011 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Vlado1111 » Пет 17 окт 2014 15:14


Това е входящия номер. Действително отговаря на номера на автомобила,но това не пречи да бъде редовен.
№.pdf
(58.26 KиБ) Свален 188 пъти


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот myrshavija » Пет 17 окт 2014 15:23


Видя ли книгата, в която записа вида и номера на документа, който предоставяш? Обзалагам се, че не. :)
Това не е входящ номер. За съжаление.


Потребителски аватар
Vlado1111
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 01 авг 2011 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Vlado1111 » Пет 17 окт 2014 15:33


Колега,ходил съм достатъчно по институции и знам какво е входящ номер. Доколкото помня нямаше физическа възможност да се види книгата / ако има такава /,може и да ги въвеждат на компютър. Но не вярвам просто така да раздават хартийки.
И според теб какво точно е "входящ номер" ?


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот myrshavija » Пет 17 окт 2014 15:51


Номерът от книгата, в която се вписват входираните документи. Аз ходих преди година, пратиха ме да си говоря с "началника", защото не можела да ми даде нищо по-хубаво от показаното от теб листче, което не е входящ номер. Иди и искай да видиш книгата, в която в вписано, че си представил договор с едикойси номер и дата!
Ако срещу това листче не стои архив от документи, то можеш да си отпечаташ същото и да твърдиш, че си представил договора в КАТ.


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот passat123 » Пет 17 окт 2014 16:18


Толкова четох закона ...
И не успях да намеря точния ред който е описан кога е влезнал във сила
закона за отписване на мпс от кат


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот siso_k » Пет 17 окт 2014 16:57


:rolleyes :gruebel Ако това питаш ето:


Обн. ДВ. бр.20 от 5 Март 1999г.
Чл. 145. (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя.
(2) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в двуседмичен срок да предостави на службата за регистрация по местоживеене копие от договора за придобитата собственост с данните на праводателя.
(3) Разпоредбата на ал. 1 не се прилага по отношение на праводателя, когато отчуждаването е извършено чрез публична продажба.

изм. ДВ. бр.88 от 10 Октомври 2008г.
Чл. 145. (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя.
(2) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в двуседмичен срок да предостави на службата за регистрация по местоживеене копие от договора за придобитата собственост с данните на праводателя.
(3) Разпоредбата на ал. 1 не се прилага по отношение на праводателя, когато отчуждаването е извършено чрез публична продажба.
(4) (Нова - ДВ, бр. 88 от 2008 г.) Копие от договора за прехвърлената/придобитата собственост с данните на лицата по ал. 1 и 2 може да бъде предоставено от всяко от лицата по електронен път като сканирано изображение във формат, определен с наредбата по чл. 12, ал. 4 от Закона за електронното управление.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот reroll » Пет 17 окт 2014 17:07


Г-н пасата мислите,че говоря наизуст ли?Входящ номер на документа се дава/КАТ София/ и бъдете сигурни,че ако ми дойде акт и го приложа към жалба в съд ще се намери и копието,което съм внесъл в деловодството.И като за финал:ДА,ИМАТ ПРАВО И АКО ПОЛУЧИТЕ ЕЛ.АКТ/ФИШ И ПОКАЖЕТЕ ДОГОВОРА ЗА ПОКУПКО-ПРОДАЖБА 100% ЩЕ СИ ПОЛУЧИТЕ ГЛОБАТА ЗА ГОРЕИЗПИСАНОТО.И ако се съмнявате дали за това съм убеден -ДА,процедурата по отпадане на акта,т.е.основанието да не търсят вас е договора в комплект с акта,че сте нарушили чл.145.Дано сега ви е станало ясно.

П.С.Към колегата мършавия - аз си видях къде е вписано и моят не е номера на колата,а входящ номер на документ.


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот passat123 » Пет 17 окт 2014 18:11


Тези дни ще отида да ги отпиша взех сега да се притеснявам
колко ще ни е акта , или акотовете за двете коли .


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот anonym0us » Пет 17 окт 2014 18:21


Колегите казаха по напред в тема, че трябва да се иде, не по-късно от 1 месец. Ако си закъснял повече, моя съвет е да не ходиш, ще те жЕгнат, и за двете и дефакто все едно пак прехвърляш кола.
Аз няма и да ходя. Каквото сабя покаже. Не стига, че плащаш за прехвърляне, ами трябва и да ходиш да отписваш от КАТ. Трябва да се научат да имат връзка с норариусите и да се спасяват. Или въобще да ги маха тия прехвърляния при нотариусите, ама то закона докато влезе :screwy Ще чакам, да видим дали ще пратят глоба :gruebel


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот passat123 » Пет 17 окт 2014 18:30


anonym0us написа:Колегите казаха по напред в тема, че трябва да се иде, не по-късно от 1 месец. Ако си закъснял повече, моя съвет е да не ходиш, ще те жЕгнат, и за двете и дефакто все едно пак прехвърляш кола.
Аз няма и да ходя. Каквото сабя покаже. Не стига, че плащаш за прехвърляне, ами трябва и да ходиш да отписваш от КАТ. Трябва да се научат да имат връзка с норариусите и да се спасяват. Или въобще да ги маха тия прехвърляния при нотариусите, ама то закона докато влезе :screwy Ще чакам, да видим дали ще пратят глоба :gruebel


Да ти кажа всеки ме съветва това . Да не ходя но аз се притеснявам


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mishonti » Пет 17 окт 2014 19:23


Тва според мен няма такова нещо за отписването .. Няма никва логика, в семейството толкова коли минаха, нито една не сме я отрегистрирали в КАТ.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот anonym0us » Пет 17 окт 2014 19:27


Ем ако предишните собственици (които са купили колата от теб) са си я регистрирали в КАТ, не е нужно да я отписваш в КАТ. Защото тя вече се води на друго име. Докато при моя казус, колата е продадена в моята община в един град, и ако новия собственик не я регистрира и си я кара на мое име, всички глоби се пишат на мое име, което не би трябвало да е така. Според мен, трябва да се слагат глоби на тези които не си регистрират колите на време. А аз договора за покупко продажба си го пазя. Но да не се налага да се занимавам с държавни служители, от тях по скиснали няма на земята :no


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mishonti » Пет 17 окт 2014 19:37


Този, който не е регистрирал колата си навреме - за него си има глоби. Ти като си ми продал колата и аз не съм я регистрирал на мое име в КАТ проблема си е само мой, ти вече си я продал, глобите няма да са за теб. :th_up Примерно говоря, но имам доста случаи, които не ми се обясняват сега, които потвърждават писаното ми, така че няма страшно. :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот stefan4o » Пет 17 окт 2014 19:44


Според теб щом има член в закона, който задължава И ДВЕТЕ ЛИЦА, ще те питат ли дали трябва или направо ще ти нашият глобата? Много сте интересни като вземете да тълкувате закона, както ви изнася :bowdown



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bread1978 и 66 госта