отписване на автомобил в кат при продажба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mishonti » Пет 17 окт 2014 19:48


Е хубаво явно аз съм постоянно извън закона. Нито един път не са ме "нашивали".




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот stefan4o » Пет 17 окт 2014 19:50


Ами прочети закона и го разтълкувай. Моето тълкувание е такова. Ясно и точно е написано в цитирания от колегата член. Това, че на теб точно не ти се е случило или не си уцелил някой ядосан служител на КАТ, съвсем не значи, че правиш законно нещата.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот reroll » Съб 18 окт 2014 7:46


Mishonti написа:Този, който не е регистрирал колата си навреме - за него си има глоби. Ти като си ми продал колата и аз не съм я регистрирал на мое име в КАТ проблема си е само мой, ти вече си я продал, глобите няма да са за теб. :th_up Примерно говоря, но имам доста случаи, които не ми се обясняват сега, които потвърждават писаното ми, така че няма страшно. :)


Четем закона както дявола евангелие.В повечето случаи наистина не се налага,аз например бях продал 6 коли през годините и собствениците бяха добросъвестни и ги регистрираха.Със седмата обаче не стана точно така,още е с талони на мое име,въпреки договора.За новия собственик викаш са си глобите,но чак като го издирят,понеже колата може да е продадена междувременно на 2 или 3 нови собственика и да завърши житейският си път в някоя морга например.А докато издирват,първият издирен си ти,получаваш си твоя акт и почва издирване на следващия,за да си получи и той каквото е заслужил и т.н.
И от чист интерес,какви толко случаи имаш,които да потвърждават написаното?Или това се базира на "аз незнаех" или "щом Пешо мина между капките значи и аз ще успея".Понякога става така,докато някой не гризне дървото и почва да плаче по форумите кога било прието еди си какво и колко били лоши чичко полицаите - не че и те са цвете.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот VWGT » Съб 18 окт 2014 15:00


Аз също не съм отрегистрирал до сега кола в КАТ, но дори и да има глоба тя лесно ще пада по давност.
Това не е никакъв вх номер, а просто листче. Някой с такова картонче ако има време за губене да отиде да си я отпише втори път. Лесно ще се разбере дали поддържат регистър.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот reroll » Съб 18 окт 2014 17:26


Аман от знаещи професори - ти му показваш закона,казваш му какво в длъжен да направи,а то ти обяснява,как той е хитрец,а ти будала.Е затова сме така в тази страна,щото всички са големи хитреци и гледат как да заобиколят,вместо да спазват.А и на всичкото отгоре,очеизвадно нарушили правилата се опитват да ти кажат колко са прави. :eek :eek :eek :eek

П.С.А колкото до падането на глобата/очеизвадно,не да направим нещо за да не ни напишат,а да ни е все тая щото сме хитри и да гледаме как да падне ако ни глобят,нищо че сме виновни/ акта ще е от дата на която са ти го написали,за нарушение с давност 5 години,доколкото помня.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mishonti » Съб 18 окт 2014 18:18


Не знам откъде ги цитирате тия закони, аз досега не съм чул някой да си отрегистрира колата в КАТ. Глобите са пак казвам единствено за тези, които не си регистрират колата на време. Като продаваш - отписваш само от данъчното. Тва е, вие ходете и си отрегистрирвайте в КАТ.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот forski » Съб 18 окт 2014 18:26


reroll написа:Аман от знаещи професори - ти му показваш закона,казваш му какво в длъжен да направи,а то ти обяснява,как той е хитрец,а ти будала.


Къв е тоя закон бе колега, това пак е от ония закони къде някой си ги е измислял с гъзъ вместо с главата!
Това че КАТ и всички останали служби в БГ са още в 19-ти век и нямат никаква свързаност по-между си, а си комуникират още с фърчащи бележки издадени от разни дебели лелки, и вписани в тетрадка си е техен проблем!
Как ли пък няма да се засиля на 80км. в двете посоки, да си отписвам колата от КАТ Габрово, щото така пишело в закона, и да ми обесняваш че съм хитрец защото вместо да работя трябва да обикалям като магаре и да вися по-гишетата да си отпиша колата от КАТ с/у хвърчаща бележка :screwy
То е ебати филма в България да купиш или да продадеш кола...трябва да си пускам по-една седмица отпуск всеки път като тръгна да си сменям колата, че да се оправя с цялата малоумна бумащина :horror


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот anonym0us » Съб 18 окт 2014 19:59


Ай за КАТ, както и да е. Ама когато отписвах колата от данъчното, (тази която продадох) нали попълваш там една молба, където описваш колата, която си продал, и отмяташ, че е продадена и тем подобни нещица. И когато отидох да си дам молбата, тя жената закачи някакъв друг лист, със сериен номер, че е подадена молба за отписване от данъчното. И аз я помолих да ми даде и двата листа, да си ги сканирам със с. номер, да си ги имам. А тя знаете ли какво ми отговори : - "ЧЕ на тебе за кво ти е"? :screwy Когато и казах, че искам да си го имам, в случай, че ми пратят глоба, че не съм отписал колата, отговора беше по-трогателен от първия! - "Ние ако ти пратим глоба, че не е отписана, тая бележка няма да ти помогне, дори и да я снимаш"
Е кажете как да не я хвана за "Чорлето" и да я изкарам през гишето?! :banghead :screwy
Пък за КАТ, не ми се мисли, ако трябва да ходя, да отписвам кола, и да се редя по 2 дена на гишетата, както казва колегата forski! Няма да ми издържат нервите, на подигравките на киФлите, (без извинение) на гишето, и ще хвърчат поздрави!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот hooligan_sk » Съб 18 окт 2014 20:52


Изобщо системата ни е уникална... преди 3г получих снимка на една много бивша кола... Оказа се че аз освен че съм бил тъп да предам колата на джамбазина с пълномощно, той на свой ред я е "продал" също с пълномощно. 3 дни съм си играл на детектив из София докато намеря актуалния собственик. Тарикат който на всичко отгоре се нарича "юрист". :banghead


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот VWGT » Съб 18 окт 2014 20:57


forski написа:
reroll написа:Аман от знаещи професори - ти му показваш закона,казваш му какво в длъжен да направи,а то ти обяснява,как той е хитрец,а ти будала.


Рероле, форски ти го е споменал основното. Иначе законите са хубаво нещо, но следва да се спазват и ПРИЛАГАТ от всички. Както има задължения към гражданите, така има и задължения и срокове към администрацията. Ако тя не направи нищо, за да си защити интереса в рамките на закона, ми сори. КАТ има типичното поведение на скрит милиционер с палка в шубрака. Вместо да се активизира и следи за спазването на закона, той седи и чака ти да му кацнеш на гьоме, за да те глоби. Ми хубаво, ама ЗАКОН-а казва, че пък ако КАТ го мързи, след 2-3 години аз съм чист пред него. От гл.т. на закона всичко си е ток, от гл.т. на морала обаче не е. И няма как да е, щото морала има две страни, тоя на гражданина и тоя на институциите, и когато отношенията не са взаимни, уважението го няма. Та пак се връщам към казаното от Форски ... кво правят 10 години та да не могат да вържат 2-3 бази данни /освен, че харчат пари и ни правят на луди/

ПП/ Та това за бележката от КАТ няма как да го коментирам, то просто си е гавра.
В данъчното аз имах същата случка, само че на мен ми ксерокопираха (за тяхна сметка !!! след като настоях) декларацията с нещо като вх. номер на нея.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mihailov78 » Съб 18 окт 2014 21:44


VWGT написа:...Това не е никакъв вх номер, а просто листче. Някой с такова картонче ако има време за губене да отиде да си я отпише втори път. Лесно ще се разбере дали поддържат регистър...


Имат колега, електронен регистър. И това листче е просто номера под който е входирана в системата през деловодството. Минава около седмица преди да въведат данните в електронния регистър, след това всички в МВР в системата им излиза информацията за колата с това входящо номерче. Убедих се сам, защото като входирах в деловодството документи за кола ми дадоха едно такова номерче, и аз мислех че е някава бумащина. Да ама след месец на съвсем различно място в кат, през компютъра извадиха данните за колата, кога съм входирал и какво съм входирал и декларирал.. :a045


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот reroll » Съб 18 окт 2014 21:48


VWGT написа:кво правят 10 години та да не могат да вържат 2-3 бази данни /освен, че харчат пари и ни правят на луди/


Точно ето това правят и може би си има причина,знам ли.А това дали някой не спазва закони,дали някой чиновник/или както в примера някоя селЯчка/ гледа да не върши работа и му се разваля спокойствието като трябва,не е основание и ти да не го правиш.Виж оправдание човек ВИНАГИ ще си намери.Колкото до губене на време в деловодството - аз повече от 10 мин не загубих,въпреки муцката на каката тип "Изядох един лимон току що.Както ви каза колегата,има регистър.Останете си със здраве,въпроса за спазване на правилата е до самосъзнание и отговорност.

Последна промяна от reroll на Съб 18 окт 2014 21:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот push » Съб 18 окт 2014 21:49


Инфо от оня ден.. с 1 копие от ДПП на 15 гише в кат. :smile


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот Mishonti » Нед 19 окт 2014 7:30


hooligan_sk написа:Изобщо системата ни е уникална... преди 3г получих снимка на една много бивша кола... Оказа се че аз освен че съм бил тъп да предам колата на джамбазина с пълномощно, той на свой ред я е "продал" също с пълномощно. 3 дни съм си играл на детектив из София докато намеря актуалния собственик. Тарикат който на всичко отгоре се нарича "юрист". :banghead



В случая като е продадена колата с пълномощно е напълно нормално да ти се случи такова нещо. Но мине ли си нотариус, не трябва да се занимаваш с нищо повече.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: отписване на автомобил в кат при продажба

Мнениеот 110afn » Нед 19 окт 2014 8:08


Мишонти, ти си уникално дървен философ. ЗАДЪЛЖЕНИЕ НА ПРОДАВАЧА Е ДА СИ ОТПИШЕ КОЛАТА. Имал си късмет, че си продал кола в същия КАТ. Като си отпишеш в КАТ, новия собственик дори и да кара с талон на твое име ще търсят него. Тоя закон винаги го е имало, просто стана наложителен откакто има камери по пътищата. 14 календарни дни е срока в КАТ, в данъчното е 60 дни



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, emkopor, fur1ous и 57 госта