Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Iezekil » Сря 08 ное 2017 8:15


И шарката.




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот forski » Сря 08 ное 2017 9:58


Както и от професионалните мнения на специалистите из форумите :biggrin


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Сря 08 ное 2017 11:26


stefan4o написа:Голяма част от хората си избират гумите според цената.

По какво друго да ги избират? Всеки иска най-доброто според бюджета си. Ако смяташ, че има скъпи гадни гуми и евтини хубави - дай примери.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот gugun4u » Сря 08 ное 2017 17:13


Svetlix написа:Не държа на изчерпателност, но горе-долу ще придобиете представа за това как спират зимните гуми в различните условия.

Натисни ме нежно!

Само където по частта със стари нови, има доста тестове показващи обратното, а в публикацията няма тест потвърждаващ тезата на автора. Липсват и марки като Хенкук, Нокиан и Вредщайн. В теста напрактика няма и наистина бюджетна гума, въпреки че автора говори за бюджетни гуми. Ако Клебер - а е бюджетна, какво е Тигъра? Като цяло неразбирам къде автора е тествал гумите в БГ и как, това е друга тема. откъм таблици кое как се държи и детайли - в tyrereviews.uk има доста подробни данни.

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2 ... e-Test.htm


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Mario951 » Сря 08 ное 2017 22:05


Изображение


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот ttip » Сря 22 ное 2017 23:42


При зимни гуми един и същ модел, ниският скоростен индекс, прави ли едната гума по мека от тази с висок? Каква е разликата в сместа на гумата с нисък и висок скоростен индекс ?

Взех 4 195 65 15 Тс860, подариха ми лед фенер Осрам без батерии. Тс860 е много мека, спира отлично на дъжд. Колата седи доста залепена за пътя. Времето вече не за летни, до вчера с КонтиЕкоКонтакт 3 много се хлъзгах и возията беше една твърда...


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот viksanlg » Чет 23 ное 2017 8:03


Не би трябвало да има разлика в смесите по мое мнение разбира се, а само в самата оплетка на стоманените нишки, както и променено то ламелно разстояние на самата шарка, но сместа като такава би било редно да е единствено тя запазена.
П. П. Коментирам за една марка гуми от една и съща гама с различен скоростен индекс


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Чет 23 ное 2017 9:12


Тези с по-високите скоростни индекси са с подсилени странични бордове. По-високите индекси като Y например са си доста твърдички отстрани, което разбира се, оказва влияние и на комфорта малко или много. Иначе между H и T разликата не е толкова фрапираща, понеже съм поръчвал летни гуми еднакви модели и почти еднакви размери за мен и за мой приятел и ги сравнявахме, неговите бяха с Т-индекс, моите с Н.
Днес снабдих пасатора на нашите с 4 броя Viking WinTech. Съвсем нов модел са гумите мисля от тази година. На служебните коли имаме две с Hankook IceptRS на пипане са ми доста странно твърди - имам усещането, че вместо каучук са слагали само силика в тези гуми. Дано не съм подвел някой в предишните си постове в темата. Отказах се тотално от марката. Реших да пропусна офертата, която получих за 75лв. бройката и предпочетох по-малко известната и по-скромна марка Викинг (произведени са в Чехия), които са на тази цена също,ще ги търкалят два сезона, по-натам ще го мислим пак. Дано само да не ми "шокат канчето", че съм им избрал по-евтина гума и да не й намерят кусури :wink
Изображение
Пресни, пресни, дето казват някои колеги ДОТ17 :11


Потребителски аватар
Firestarter
Мнения: 402
Регистриран на: Нед 06 юли 2008 12:38
Автомобил: Голф 3
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Firestarter » Сря 29 ное 2017 19:57


Мишлен X-Ice Xi3, изключително сцепление на сняг и лед, на дъжд се пързалят малко.Като се има предвид факта, че са предназначени за тежки зимни условия, им давам оценка 10/10!

Последна промяна от Firestarter на Чет 28 дек 2017 12:24, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
atanasovbg
Мнения: 72
Регистриран на: Сря 20 сеп 2017 9:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот atanasovbg » Сря 29 ное 2017 20:18


Аз съм с клебера и да ви кажа сега в снега и леда нямам проблем. Доволен съм от избора си :)


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот powerade » Сря 29 ное 2017 20:48


stefan4o написа:Тези с по-високите скоростни индекси са с подсилени странични бордове. По-високите индекси като Y например са си доста твърдички отстрани, което разбира се, оказва влияние и на комфорта малко или много. Иначе между H и T разликата не е толкова фрапираща, понеже съм поръчвал летни гуми еднакви модели и почти еднакви размери за мен и за мой приятел и ги сравнявахме, неговите бяха с Т-индекс, моите с Н.
Днес снабдих пасатора на нашите с 4 броя Viking WinTech. Съвсем нов модел са гумите мисля от тази година. На служебните коли имаме две с Hankook IceptRS на пипане са ми доста странно твърди - имам усещането, че вместо каучук са слагали само силика в тези гуми. Дано не съм подвел някой в предишните си постове в темата. Отказах се тотално от марката. Реших да пропусна офертата, която получих за 75лв. бройката и предпочетох по-малко известната и по-скромна марка Викинг (произведени са в Чехия), които са на тази цена също,ще ги търкалят два сезона, по-натам ще го мислим пак. Дано само да не ми "шокат канчето", че съм им избрал по-евтина гума и да не й намерят кусури :wink
Изображение
Пресни, пресни, дето казват някои колеги ДОТ17 :11


Аааа открил си близнака на Gislaved Eurofrost 6 :) Дано да е добра
0-eurofrost 6.jpg

Иначе по темата за запазване на качествата руските гуми Кама 505 Irbis определено ме изненадват пореден сезон. Явно са си наблъскали каучук, тежки и здрави, мек каучук почти като от първия ден преди 5 години(и грайфер около и над 5 мм), на сняг и нечистено страхотни, на мокро леко отстъпват, ама иначе как носят на дупкииии ;) Карани все отпред


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Сря 29 ное 2017 21:08


Ха, верно :mhihi Кой от кого е крал а? :11 Е, колко ще е добра - времето ще покаже. След два сезона ще идат на пазара за втора ръка и после пак нови и така. Аз си карам с Алпин А3 и не ги давам за нищо на света :icon_lol


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Чет 30 ное 2017 17:38


И 2та бранда са част от Континентал, така че надали има кражба. :mhihi


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот i.stojanov » Чет 30 ное 2017 18:05


Да дам все пак отзив за 195/65/15 Continental TS860. Карат се на Голф 5 1.9.
Общо впечатление: чудесни!
Сняг: спиране, тръгване и стабилност - 5
Киша: спиране и тръгване - 4, стабилност - 5
Сухо: 4
Мокро: 5

Наистина очаквах по-лошо представяне, защото ан друга кол карам TS850, но или новият модел е по-добър в калествено отношение, или Голфа натиска повече гумата от Октавията комби.
Препоръчвам!


Impress_me
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 22 авг 2017 15:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Impress_me » Пет 01 дек 2017 15:43


Вече един месец на Тигуанчето с Конти TS850P 235/55/17 103V XL. Много доволно се вържи.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 777, smurf и 55 госта