Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 30 яну 2018 0:10


Бай Иван написа:
Да ги видим след зима,две как ще се държат и тогава можем да заключим дали стават или не. Сега си е нова гума.
Прави ми впечатление, че са доста шумни спрямо TS830P и Alpin 4-ката.


За мен един от важните критерии е колко шум правят при движение. Жената има една Астра, купих и зимни гуми със 67 децибала! Бая си изръсих, ама жената си струва инвестицията. :mhihi




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Съб 10 фев 2018 21:30


Continental 850 - миналата зима карах с тях Ленд круизера и не стават. За джип нямаше 860. Не задържаха джипа дори на снежец. Странично натоварване и спиране кошмар. Абсолютно съпоставими с 3 пъти по-евтините Блек лайън китайки, които получих от предишния собственик. Не ги препоръчвам!
Cooper whethermaster - тази зима съм с тях и съм впечатлен. Доста по-агресивна шарка от континентал и е копачка. Държат се отлично на сухо и мокро. Единствен недостатък - малко по-шумни, но си заслужава надеждността!


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Snuupy » Съб 10 фев 2018 22:07


group® написа:Continental 850 - миналата зима карах с тях Ленд круизера и не стават. За джип нямаше 860. Не задържаха джипа дори на снежец. Странично натоварване и спиране кошмар. Абсолютно съпоставими с 3 пъти по-евтините Блек лайън китайки, които получих от предишния собственик. Не ги препоръчвам!
Cooper whethermaster - тази зима съм с тях и съм впечатлен. Доста по-агресивна шарка от континентал и е копачка. Държат се отлично на сухо и мокро. Единствен недостатък - малко по-шумни, но си заслужава надеждността!

Не съм съгласен, братле. Карам Continental TS850 4-та зима и държа да ти кажа, че спират, влизам в завоите като трамвай, както на мокро, така и на сняг... колата е Polo 6N2... но повече не бих си взел точно континентал, понеже размера ми е гаден и бройката за мен е 160лв, което ми е прекалено. Може би за следващата зима бих взел Kleber Krisalp HP3, доста почнаха да ги хвалят, а и преди години съм карал с втора ръка Kleber и бях доста доволен, като при тях цената е 104лв за брой.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 10 фев 2018 22:42


Нямате нищо общо.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот viksanlg » Съб 10 фев 2018 22:50


:th_up
Zdravko Zankov написа:Нямате нищо общо.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Пон 12 фев 2018 11:58


Snuupy написа:Не съм съгласен, братле. Карам Continental...


Забележката ти е умесна. За гуми трябва да се има предвид размерът. Една и съща шарка и смес се държи коренно различно в различни размери. Затова и тестовете се правят във всевъзможни комбинации.
В случая, при мен, 850 е трагична за 265/65/17.
Cooper ми харесва в 225/55/18.

п.с. ADAC за 1ви път ме подвеждат с тест на 850 при джип. Но и аз съм си виновен, защото самата марка Континентал си правят магистрални гуми, които не са подходящи за моите нужди.

Самата форма на протектора го показва:

Изображение

Ето и купър

Изображение


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Пон 12 фев 2018 12:26


Все пак допускаш ли, че може да си попаднал на особена ситуация и да си вадиш грешни изводи за гумата? Примерно на сухо шосе след току що завалял дъжд се получава доста хлъзгава настилка и почти всякакви гуми се пързалят.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Пон 12 фев 2018 13:11


Естествено, че го има субективния фактор. Принципно съм тествал 3 комплекта гуми на този джип. Всеки ден спускам и качвам сравнително стръмен път до къщата ми. Правя разлика между лед, киша, черен лед, мек сняг и други видове сняг. Отделно винаги, когато сменя гуми си правя тестове, за да знам с какво разполагам под колата.
Със сигурност на по-лек джип ще са по добре. Основната идея на постовете ми тук е да се обръща внимание на конкретната кола, къде и как ще се карат гумите, самия производител към кого е насочил продукта си. На снимките се вижда и от не специалист, че едните са насочени към комфорт при меки зими и обработени пътища. Другите имат и опция за шипове - няма какво да добавя.
А и трудно ще се намери човек, който е дал 1400лв за гуми и да признае, че е сгрешил :)


п.с. към гуми и мнения, теми за тях се отнасям много сериозно, защото това ни е единствения допир до пътя и всяка грешка при избора, може да ни излезе скъпо! Има хора, които леко хвърлят думите, но трябва да се има предвид, че някой ще чете и може да ни повярва.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот samo_pechka » Пон 12 фев 2018 15:11


group® написа:..

п.с. към гуми и мнения, теми за тях се отнасям много сериозно, ...

По Wrangler Duratrac се загледах миналата година , досега ползвах определен модел на Бриджстоун за дъртия си кафез, но зимата ( миналата 2016/17 ) си беше доста истинска и не останах много доволен от тях, лятото и по мокри и сухи пътища са чудни , в гората и кал - средна убост. Зимата като 20016/17- зле , разбира се ако бяха нови , сигурно щяха да ссе представят по-добре, но вече не искам да потретям пак с тях .
Чета за Дуратрак-а, хубави думи предимно, нямам възможност финансова да купувам два комплекта гуми и съм се спрял като избор за "всички" терени и условия на тях . Ще сбъркам ли?


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот D1D00 » Пон 12 фев 2018 19:11


Аз карам от 2 зимни сезона с kelly '14-ски с нов DOT на четирите колела, и съм много доволен. За цената са си качествени гуми, държат те здраво на пътя!


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот keymaker » Пон 12 фев 2018 20:13


Не, че нямам гуми в гаража ама от келешлък до момента карам Т4 -ката не е синхро с бриджстоун дуелер А/Т 195/80 -15 до момента освен на черен лед сериозно пързаляне не е имало.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Пон 12 фев 2018 22:00


samo_pechka написа:... Ще сбъркам ли?

Минал съм през тези дилеми и страсти:
А/Т гума, колкото и да е добра е за 2 зими, ако се кара целогодишно. Ако започнеш със зима, може и 3, но вече драстично се влошава. Всъщност след 1вата зима и лято вече тръгва надолу. Това е общо за АТ гумите.
Дуратрак имах на Вранглера 2 зими. Видимо не са се втвърдили. Принципно съм много доволен, но за такива гуми имам опит със само 2 модела - дуратрак и грабер AT 2 (да не се бъркат с АТ - АТ2 са с шарка като Гудрич АТ ). Грабера по-бързо се влоши зимно време. Иначе е доста хубава гума. Дуратрака води, но и цената му е по-висока. Не съм пробвам Гудрич АТ КО2, които също са доста хвалени гуми.
Та аз лично бих пробвал тях (КО2), но би било експеримент, понеже стария Гудрич се втвърдяваше много бързо.

Погледнато така с Дуратрака ще имаш най-голям шанс за по-дълго каране.
Лично аз си минах на 2 комплекта, но и нуждите са ми по специфични.
Хубаво е да кажеш и на каква кола и как се кара?


П.с. сори ако ми е неясен отговорът, но набързо от телефона... Ако има нещо, ще дописвам после ;)


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот ma_in » Чет 15 фев 2018 11:44


Зимата почти свърши и тази я изкарах с нови GoodYear UG9, 15 инча, на Б5 4х4. На тази кола мога да сравня само с предните, с които беше вкарана колата - някакви зимни Pirelli дот14. С пирелитата съм се въртял и хлъзгал навсякъде. Гуудиър за цялата зима се държаха доста уверено. Карал съм ги по баирите на Княжево, до Петрохан и Боровец в голям сняг и всеки ден из София. На изкчване и слизане не е хлъзгала, по завои също, ако не се правя на пилот и спирането също е безпроблемно. Избрах тези спрямо Continental, защото бяха малко по-евтини и в АДАК ги даваха на едно ниво и не съжалявам.
Continental зимни съм имал на Б2-ката (предни). Такова удоволствие с тази кола не съм имал. Без хидравлика колата се управляваше с 1 пръст. На мокро и заснежено спираше брутално, както и по завои не ме е хлъзгала никога. Единствено на лед имах известни проблеми при потегляне, но шарката си им е такава. За сравнение с Дебица Фриго (преди да ги прецакат) тръгваше по-лесно на лед. Сега определено ще си взема Continental - летни за Б5-цата.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот samo_pechka » Чет 15 фев 2018 17:16


group® написа: ..Хубаво е да кажеш и на каква кола и как се кара?


Благодаря за мнението, ще погледна и другите , които спомена , джипката е Cherokee XJ , 50 на 50 асфалт/гора и зима ако я има :) , малко груба експлоатация .


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Xaxy » Чет 22 фев 2018 15:02


От две години съм с Мишелин Алпин 5, никакви проблеми по баирите до Пампорово и обратно, не се хлъзгат добро сцепление имат като цяло съм доволен.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта