Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Stivi » Нед 18 ное 2018 20:58


Четвърто и десето място,като към четвъртото можем да добавим и шесто,което пък е направо с два ++ за "неизтъркваемост" :wink




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Нед 18 ное 2018 21:25


А зад тези +/0/- дали стои една и съща оценка? Не съм го чел в детайли, предполагам че има точкова система зад всеки знак и това е обобщение.


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот powerade » Нед 18 ное 2018 21:37


За мен е несериозно Нокиан и Семперит (който е почти едно към едно с Конти ТС850 - което пак беше номер 1 преди появата на новата) да са на такива позиции. Две марки с традиции в зимните гуми, то все едно да кажеш че Унирояла не могат да правят гуми за мокро (единствената марка с право да напише на гумите си The Rain Tyre).
И да не съм Офф - сложих беларуските гуми колата - докато им изпадат мустачките от грайферите шума беше като на извил лагер, после поутихнаха, макар че пак се чуват. Малко по-тежки, но пък толкова меко вози каруцата с тях - най-комфортните гуми досега. Иначе на мокрото горе долу добре, отвеждат водата много добре, спирането и тръгването са средна работа. На жълтите павета си боксуват. На сухо вчера успях да ги тествам, бива. Сега чакам да нахвърля снега и ще ги тествам преди да се е стопил.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Lupender » Нед 18 ное 2018 21:45


Не знам как правят ADAC и разни журналисти тестове, но аз преди малко тествах Клебер Крисалп 205/55/16 и Мишелин Крос сизън (всесезонни) 225/40/18 по улиците на Благоевград. Гумите нови, ДОТ от 2018. 16-ките на 120 коня дизел, ремапнат, 18-ките на 190 коня дизел - сток и двете коли на предно. Температурата 0 градуса, снегът кашкав и се топи, вали на пресекулки и вече по-вяло. В малките улички има повече каша, по главните булеварди - никак. С две думи - бая зор видях и с двата вида гуми да постигна някакво приплъзване - както при рязко ускорение, така и при интензивно спиране. Чак леко се изненадах. Ако не живеех със съзнанието, че правя тест и улиците не бяха така пусти, едва ли бих шофирал така екстремно. Вероятно условията не са достатъчно зимни и кашата не създава проблеми на гумите, даже не намерих разлика от нормална мокра настилка, освен фученето на кашата и локвите по подкалниците. Значи, на 0 градуса - никакви проблеми, както за всезонките, така и за зимните, дори при по-екстремно шофиране (рязко спиране, бързо ускорение, завиване директно на 2-ра д газ при излизане... такива работи). Ако утре има сняг, или пък заледи и паднат температурите ще тествам пак.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Нед 18 ное 2018 21:47


powerade написа:За мен е несериозно Нокиан и Семперит (който е почти едно към едно с Конти ТС850 - което пак беше номер 1 преди появата на новата) да са на такива позиции. Две марки с традиции в зимните гуми, то все едно да кажеш че Унирояла не могат да правят гуми за мокро (единствената марка с право да напише на гумите си The Rain Tyre).


Това е разликата между субективните мнения тук и обективните замервания в тестовете. :th_up


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот kris11 » Пон 19 ное 2018 10:06


beuchat написа:Клас B на мокро,именно и затова ги поръчах.В Ямбол зимата има предимно мъгла и е влажно.Смятам,че ще ми вършат работа.

Не знам къде го гледаш, ама румънците им дават клас С
https://www.barzgumve.com/product/Nexen ... 2/R-280867
а на с товарен индекс 95 класа е Е


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот beuchat » Пон 19 ное 2018 10:47


185/60/14 и 205/55/16 са си с клас B на мокро.Явно за 15ките има разлика :gruebel .


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот gergeto » Пон 19 ное 2018 18:11


За тази зима залагам на Goodyear Ultra Grip 9. Надявам се да оправдаят очакванията ми.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 19 ное 2018 19:13


Тук е показана крайното класиране с общи оценки, за да се ориентират лесно купувачите. Иначе зад всяка нула или плюс или 2 плюса си стоят числа, дадени от експертите на клуба. Тези изпитания се правят във Финландия, близо до полярния кръг.

Ето разбивката за Клебер Крисалп ХП3

https://www.adac.de/infotestrat/tests/r ... ordId=4010


goldy
Мнения: 77
Регистриран на: Съб 30 май 2009 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот goldy » Пон 19 ное 2018 20:43


Изображение


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Lupender » Пон 19 ное 2018 21:23


Значи, Клебер-а е №1 ако се добави и фактора цена.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Stivi » Пон 19 ное 2018 21:47


Основното е цената,ако струваше колкото ТОП 3 познай дали ще се купува толкова каквото и да пише в тестовете :a045


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот dermeister » Пон 19 ное 2018 22:32


Всеки да гледа отделните показатели и да преценява какви точно параметри са му важни и колко пари може да отдели. Аз например ще дам малко повече и ще взема Continental, защото не ме кефи, че Клебер-а е с по-ниска оценка на мокро, което е голяма част от карането ми през зимния сезон. Естествено тази зима като се окаже с постоянни преспи и реша да катеря планините, ще се окаже, че Клебер-а е бил по-добрият вариант. :icon_lol


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 19 ное 2018 23:15


Забелязахте ли разликата в цената?

В Германия са 77 евро (може би има и по-ниски цени), а в България 106 лева, което е около 55 евро.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Пон 19 ное 2018 23:53


В един от най-големите онлайн немски магазини са 65,44€ Клебера за 205/55/16Н. Тук ги взех по 91лв миналия месец, с дот август 2018. Тестове или не, цената е веднъж. По принцип са на втората ми кола, за нея обичам да ползвам части и консумативи, които са до някъде компромис с бранда, но не и значителен с качеството. Личните ми впечатления от последните дни за гумата са положителни - много тиха, нулеви вибрации по автомобила при по-висока скорост, изненадващо много грип при рязко потегляне на мокро и сухо. Експерименти в граничните зони спиране и завиване не съм правил, но резервите се усещат значителни.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта