Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
draganeski
Мнения: 685
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 16:30
Автомобил: Mk3 GTI
Двигател: ABF

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот draganeski » Съб 02 ное 2013 15:33


С пастите на 3М номер 2 и 3 и за завършек с костенурката се получи ето това:

ТАКА БЕШЕ ПРЕДИ:

Изображение

СЕГА:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




draganeski
Мнения: 685
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 16:30
Автомобил: Mk3 GTI
Двигател: ABF

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот draganeski » Нед 03 ное 2013 15:47


Снимки на още 2 детайла + стоповете...
Пасти: 3М №2 и №3 + Turtle Wax

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И разликата в предния капак от преди и сега:

Изображение


Потребителски аватар
bodil4o
Мнения: 434
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот bodil4o » Нед 03 ное 2013 17:44


Уау :bowdown :bowdown


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Bobi85 » Нед 03 ное 2013 18:08


Това на ръка ли го постигна? Трябваше да използваш по-качествена вакса или сийлънт. Ефектът на търтъла се губи след около 3 седмици.


draganeski
Мнения: 685
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 16:30
Автомобил: Mk3 GTI
Двигател: ABF

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот draganeski » Нед 03 ное 2013 19:41


С машина я полирвах. И след като я минах с пастите на 3М преди да я запепатам с Turtle Wax ефекта беше абсолютно същия, просто ей така реших да сложа костенурката накрая. Просто само с търтъла нищо нямаше да се оправи. И да - ако бях я минавал само с костенурката без пастите на 3М щеше да изчезне ефекта след 2-3 седмици, че и по-рано (дори ефекта нямаше да е такъв). Просто няма база за сравнение между 3М и Turtle. Колата беше много зле, за това се наложи да ползвам другите пасти, но просто няма тема "Ефекта на 3М" и за това реших да сложа снимките тук :) :bowdown


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Bobi85 » Нед 03 ное 2013 19:54


Поначало сравнение на 3М с Търтъл е безсмислено, понеже едните са полиращи пасти, а търтъла е ВАКСА, тоест тя не полира, а дава гланц и служи за запечатка на полираните елементи. Само с търтъла и три дни да търкаш, няма да постигнеш никакъв ефект. Точно поради причина ти казах, че е хубаво да запечаташ резултата, който си постигнал с някаква качествена вакса - истинска карнауба или хибрид. На нашия пазар няма голям избор, но ако си готов да отделиш около 30-40 лв, драсни едно лично и ще ти кажа какво да вземеш. После ти сам ще ми благодариш в темата :)


draganeski
Мнения: 685
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 16:30
Автомобил: Mk3 GTI
Двигател: ABF

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот draganeski » Нед 03 ное 2013 20:05


Аз съм се снабдил вече с вакса карнауба. Все пак мерси :th_up


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Bobi85 » Вто 10 дек 2013 22:08


Това изпадна на далавера. Ще пиша, когато го пробвам.
Изображение


Потребителски аватар
TDI-RS
Мнения: 675
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 18:21
Автомобил: RS TDI
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот TDI-RS » Съб 11 яну 2014 18:26


Малко днес си поиграх с ваксата:

Polish-2.JPG


Потребителски аватар
freemax
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 18 май 2011 15:41
Автомобил: Vw Bora 4motion
Двигател: AGR 1999
Местоположение: Gorna Oryahovica

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот freemax » Чет 06 мар 2014 19:58


Ефектът от Чешка полирпаста (понеже е бяла на цвят, след използването и установих колко много "язви" имам по тавана и бронята) и не се отразява добре на черните пластмаси :)
Изображение
Това е минавано с Търтъл (за тъмно сини коли) и язвите от бели станаха сини (визуално е по-приемливо) :)
С мазалото на разходка, за забавление :)
Изображение
Сравнение между 2-та продукта - Търтъл колор като го привърша няма да го вземам отново :),а бялата паста ще я ползвам където няма язви за да не личи.


res5ect
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот res5ect » Пет 07 мар 2014 14:50


Тест на Turtle Wax Magic Color Green

Изображение

Технология на Turtle WAX, или как да полираме правилно:


1) като за начало, трябва да разберете каква паста ви трябва. Ако колата е с идеална боя, ще свърши работа TURTLE WAX ORIGINAL, ако по боята има забележки и драскотини *малки, се препоръчва TURTLE WAX COLOR MAGIC
2) Запасете се с памучна кърпа, полирането се извършва на ръка, 300 мл. стандартна тубичка *magic color върши работа за целият автомобил.
3) Работи се на детайли, намазвате вратата, оставяте да съхне докато намазвате другата врата
4) Избърсването на изсъхналата паста е и самото полиране, колкото по дълго избърсвате в кръгови движения, толкова по-добър ще бъде ефекта.

Да се избягва работа на пряка слънчева светлина
Да се избягва работа на гореща ламарина
Да се работи само на суха ламарина
Ламарината трябва да е идеално почистена преди да започнете процедурата.

в ОМВ, други бензиностанции и други магазини можете да намерите ваксата на добра цена.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Exell » Съб 22 мар 2014 19:50


Днес отново потърках "бойлера" с Formulata!
Един съвет , гледайте , когато купувате паста , защото днес в бензиностанцията имаше 2 туби с формула , едната със срок на годност до 12.2012г. , другата /с различна картинка/ до 12.2015г.
И така , както всяка година си тръкнах местата ,с повече драскотини /врати , около дръжките , калници , капаци ../ и след това започнах с восъка.

* снимка 1 е преди , снимка 2 след търкането с паста на MOTIP за драскотини.
* снимки 3 и 4 са след мазането с восъка :)

Изображение
Изображение


Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Vlad777 » Съб 29 мар 2014 21:48


Днес гледах Turtle Wax, че има 3 вида. Ако някой има наблюдения да каже кой от трите вида е най-подходящ за светло сив металик:

1. Turtle Wax Original
turtle-wax-original-hard-shell-shine.jpg
Turtle Wax Original


2. Turtle Wax Metallic
turtle-wax-metallic-car-wax.jpg
Turtle Wax Metallic


3. Turtle Wax Color Magic (Silver) - от този вид има няколко различни цвята - в случая съм снимал сребърния
turtle-wax-color-magic-silver.jpg
Turtle Wax Color Magic Silver


Каква е разликата?


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот NoFeArr » Нед 30 мар 2014 1:08


Здравейте! Решил съм да пастирам колата, не е от семейството на VW, но понеже от тази тема за пастиране прочетох най-много и най-полезна информация, искам да задам няколко въпроса, ако може да ми помогнете.
Колата е тъмно сив металик (http://www.shop-gebrauchte-autoteile.de/artikel/bilder/shop/8a8088200c24e09d010c8be6c3d10756/144419.jpg),това е цвета.

Първо за машинката, 3000 оборота и 1200вата дали ще са добре, или ще са много тези обороти ?

Сега за препаратите. Има си забележки по боята не е като да няма, до колкото разбрах от тази тема "MOTIP Super Cleaner" ( http://praktiker-online.bg/product/89460/vazstanovyavashta-tsveta-polirpasta-motip-seria-super-cleaner.html ),върши работа за заличаване на драскотини,може и друга да препоръчате.Става ли тази паста за машинно пастиране или е само за ръчно ?
Вакса,отново от тази тема разбрах,че има най-голям ефект от "зелената паста на trutle wax" и от пастата в жълтите шишенца "Formula 1", коя от двете да ползвам? До колкото разбрах те могат да се нанасят и ръчно и с машина.

Гъби и кечета, мисля да правя процедурата с ъглошлайф с регулиране на оборотите, та ако може да ми кажете от къде мога да си взема гъби и кечета, и какво по-точно ми трябва за тези две пасти ?

Нанасянето на пастите, как да процедирам, нанасям ръчно върху детайла, с гъбичката и след това с гъбата/кечето и машината, или слагам паста върху кечето на машината и директно върху детайла ? Кечето/гъбата на машината трябва ли да са навлажнени или трябва да са сухи ?
За пастата за драскотините, на машината и директно върху детайла, или първо се разнася по детайла? И машината с гъба или с кече трябва да е ?
За ваксата до колкото разбрах, нанася се върху детайла и след като "матира" (поизсъхне) се минава с машината детайла, а машината при тази процедура е с кече или гъба?

Въпросите станаха доста, но искам да зная повечето неща преди да започна. Надявам се някой да ми отговори, благодаря предварително.


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот NoFeArr » Нед 30 мар 2014 22:57


Никой ли не желае да помогне с малко информация ?
Може би проблема е в това, че изписах много и няма желаещи да го прочетат, та да го напиша по-синтезирано.
Колата е тъмно сив металик
3000 оборота и 1200вата дали ще са добре, или ще са много тези обороти ?
Паста за драскотини "MOTIP Super Cleaner" или друга ще ми препоръчате за машинно ?
Вакса, "зелената паста на trutle wax" или "Formula 1", или друга, за машинно ?

От къде мога да си взема гъби и кечета(за ъглошлайф), и какво по-точно ми трябва за тези две пасти ?
Как се нанасят самите пасти ? И кечето/гъбата суха ли трябва да е или трябва да се навлажни преди да се ползва ?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 206 госта