Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот dlug » Пон 31 мар 2014 7:42


Изредените пасти общо-взето не са кой знае колко подходящи за машинно пастиране. От достъпните аз лично препоръчвам пастите на 3М. Има ги в специализираните автобояджийски магазини. Взимаш трети, втори, първи номер (по около 100гр. би трябвало да стигнат), пастираш последователно с тях и те така. В тези магазини има и кечета/гъби за полирмашини.
Лично аз не разбрах 3000 са минималните обороти на машината? Ако няма по-ниски трябва да внимаваш повече и да не задържаш много време на едно място




NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот NoFeArr » Пон 31 мар 2014 8:34


Да 3000 са минималните обороти. Проблема е,че в града ми няма автобояджийски магазин, и затова няма от къде да взема 3М наливно, а от интернет цяла опаковка не ми се взима.

edit:
Намерих в един сайт пасти на 3М по 200 мл. мога ли да ползвам само номер 2 и номер 3 ? За номер 2 има два вида гъби бяла и оранжева, коя да взема? За номер 3 има само черна гъба така, че там е ясно.
До колкото разбирам тези 3000 оборота са малко множко, та как да процедирам, да работя на по-голяма площ примерно цял преден капак, за да има малко повече време да изстива детайла, и с по-бързо движение на машината да не се застоява на едно място ? И по ръбовете и по по-заоблените части (горната част на предните калници, границата между вратите и тавана, границата между багажник и калници...)на ръка, за да не претъркам боята ? Всички насоки,подробности и препоръки са добре дошли и от голяма полза. Благодаря предварително.


Потребителски аватар
breakforce
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 03 окт 2010 9:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот breakforce » Сря 16 апр 2014 9:14


За драскотини на колата какво може да ми препоръчате става въпрос за такъв цвят на автомобила, също така да попитам дали ще има проблеми с пастата която ми препоръчате за лека ръжда ако има по купето ?

Изображение


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Pet_rov » Сря 16 апр 2014 14:22


Не прочетох цялата тема, но мисля, че оборотите за пастиране не трябва да надвишават 600 - 800 оборота/мин. В противен случай рискувате да си "подпалите" боята. При нанасянето на пастата за пастиране, предварително може да се облепят пластмасовите детайли, гумички, уплътнители, защото набие ли се пастата там, после няма чистене. И да, задължително ръбовете на детайлите се притъркват на ръка, иначе лъсва ламарината отдолу. :beer


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот веселин » Вто 20 май 2014 0:05


Здравейте фенове на лъскавите автомобили !!! :bowdown
Отдавна не съм писал , което не означава че съм зарязал "занаята "
WS възстановиха Platinum - но утре ще ви кажа дали е добър толкова колкото онзи , който ползвах преди доста години
В момента Фабията е в отлична кондиция благодарение на kiki s - та е безпредметно да тествам върху нея
Утре мисля да започна един автомобил , който от 2005 не е третиран с каквито и да е пасти - и се сещате на какво прилича :twisted
та очаквайте впечатления - иначе ето това е комплекта

ще гледам да направя снимки с телефона - за да има преди и след


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот веселин » Вто 20 май 2014 12:06


Така .... стария Платинум беше по-добър ....имаше микроабразив и махаше леките деруги - тези по 9 годишна кола не можа да заличи - така че ако някой реши да действа с новия Платинум - предварително трябва да третира с абразив
иначе съхне бързо и дава супер блясък ... може би трябва да ударя още един слой за да подобря резултата
ще пробвам и ще пиша


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот snuupy93 » Пон 02 юни 2014 23:18


Колеги интересува ме коя turtle wax ще помогне при боя, която има "мъгла" от боя, при боядисване на друг детайл, тоест да изчисти тая мъгла за да се покаже лака отдолу, става въпрос за бяла моя.. гледах в практикер, има най-различни, полиращи пасти на turtle wax, като имаше и специално бяла... цялата идея е колата да няма мъглявини, да лъсне...

П.П. - Става въпрос за акрилна боя....


res5ect
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот res5ect » Пет 06 юни 2014 21:48


утре съм решил да пастирам с костенурката

коя от двете кърпи са използвам?

тази от ляво е мека - изкуствена, тази от дясно е твърда - памук??? и защо да използвам препоръчаната?

Изображение


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот mitko85 » Пет 06 юни 2014 21:55


Твърдата е за нанасянето, меката е за "избърсването", или полирането...
Така като гледам май ще работиш с машинка тип волан.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Bai Sando » Пет 06 юни 2014 22:00


snuupy93 написа:Колеги интересува ме коя turtle wax ще помогне при боя, която има "мъгла" от боя, при боядисване на друг детайл, тоест да изчисти тая мъгла за да се покаже лака отдолу, става въпрос за бяла моя.. гледах в практикер, има най-различни, полиращи пасти на turtle wax, като имаше и специално бяла... цялата идея е колата да няма мъглявини, да лъсне...

П.П. - Става въпрос за акрилна боя....

Вземаш от най-близкия бояджийски магазин 100 грама от сивата фина паста на 3М и с нея минаваш мъглата.
Няма да си познаеш колата после :th_up


res5ect
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот res5ect » Пет 06 юни 2014 22:02


да, купих си car jack pm120 за 39 лв. и утре ще нанасям :love.vwclub

нужно ли е при нанасянето да изпозлвам волана????


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот mitko85 » Пет 06 юни 2014 22:22


Да, и при нанасянето, и после. Иначе гъбата за нанасяне нямаше да е с форма за поставяне на "волана".


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот snuupy93 » Пон 09 юни 2014 22:12


Bai Sando написа:
snuupy93 написа:Колеги интересува ме коя turtle wax ще помогне при боя, която има "мъгла" от боя, при боядисване на друг детайл, тоест да изчисти тая мъгла за да се покаже лака отдолу, става въпрос за бяла моя.. гледах в практикер, има най-различни, полиращи пасти на turtle wax, като имаше и специално бяла... цялата идея е колата да няма мъглявини, да лъсне...

П.П. - Става въпрос за акрилна боя....

Вземаш от най-близкия бояджийски магазин 100 грама от сивата фина паста на 3М и с нея минаваш мъглата.
Няма да си познаеш колата после :th_up

Ние я изводнихме цялата и после взехме, че минахме с turtle wax зелената, ама ваксата, не баш пастата, имаше ефект, но не какъвто ми се искаше. Пастата беше в кръгла кутийка, а днес видях баш полир пастата в зелена, но бутилчица, пише, че след нея е хубаво да се мине с търтъл вакса, след около 2 седмици... Та въпроса ми е, ще има ли ефект с полир пастата, тъй като колата ми в момента на места не е баш лъскава, както си трябва, има какво да се желае демек... пробвахме с 3м втора ръка... търкане, търкане и няма падане.... ефекта не беше някакъв "уау".


Потребителски аватар
tndrrr
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 26 май 2014 12:16
Автомобил: VW Golf IV 2000
Двигател: 1.9 TDI AGR

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот tndrrr » Нед 15 юни 2014 19:56


Здравейте!
Първо искам да кажа, че съм нов в "занаята" и никога досега не съм полирал/пастирал.
ТОВА е колата. Тъмно син металик. Колата е пребоядисвана в близките година-две, но доста некачествено...(така я купих). На места има отичане на боя, а на една част от колата, боята стои мъглява.
Идеята ми е, ако мога да премахна тази "мъгла" и след това да придам блясък на колата (полиране).
Какво бихте ме посъветвали да направя? Първо да пастирам колата (ако може да ми препоръчате каква паста да използвам) и после да я полирам с вакса (също, ако може да ми препоръчате и вакса)?
Та в крайна сметка, ако може да ми препоръчате паста, вакса и какви гъби/кърпи да използвам за пастирането и полирането.
Благодаря предварително! :beer


Потребителски аватар
breakforce
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 03 окт 2010 9:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот breakforce » Вто 05 авг 2014 8:01


Може ли да ми кажете има ли паста която да предпазва боята на автомобила от драскане, примерно от храсти покрай пътя, пръчки и т.н.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта