Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот snuupy93 » Вто 05 авг 2014 9:08


Щит от Star Wars? Хаха, няма такава паста колега. Има пасти, които махат драскотините от боята, вече зависи да не е някоя до основа.... трудно ще бъде възстановена.




Потребителски аватар
breakforce
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 03 окт 2010 9:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот breakforce » Вто 05 авг 2014 10:29


Някъде бях чел че с Каст фолио или някаква Sonax Formula+ предпазвало до някаква степен, не знам колко е вярно обаче за това се реших да видя дали знаете вие нещо по въпроса.


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Bobi85 » Вто 05 авг 2014 22:29


Споменатите от теб продукти са т.нар. "coatings". Доста са скъпи и не всеки може да ги нанесе както трябва на колата, изискват специално внимание и условия.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот hitman0013 » Чет 07 авг 2014 13:49


Или по-скоро WS2000 дето не се предлага от 15 години. Даже и то не е с такъв ефект- по-скоро беше лесна и практична паста за ръчно нанасяне и малко по-траен ефект.


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот ivo_vn » Вто 02 сеп 2014 18:57


Здравейте, колеги!
Какво мислите за тази вакса на "Mafra"? :gruebel
http://www.aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=381&rec_type=product
Търся само блясък, пък тази май като гледам не е абразивна..
Също така съм си харесал няколко продукта за табло,гуми и избелелите пластмаси по броните.
http://www.aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=339&rec_type=product
http://www.aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=352&rec_type=product
http://www.aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=761&rec_type=product
Поздрави! :beer


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Bobi85 » Вто 02 сеп 2014 20:44


Е, как да не е абразивна като обновява боята? Това си е паста. Ако търсиш само блясък и защита, вземи това: http://www.aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=391&rec_type=product

Пробвал съм го. Добра е ваксата.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот nokiangage » Вто 02 сеп 2014 20:57


@ ivo_vn - Здравей колега, аз съм ползвал Ma Fra Faspoiler за пластмасите от GT пакета и останах очарован от ефекта, при положение, че моите са бая избелели - има хубав аромат :mhihi и май поне два месеца ми издържа ефекта на черното и лъскаво. Снимки преди и след може да намериш на линка по-долу:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=53&t=257518&start=189


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот ivo_vn » Вто 02 сеп 2014 21:26


Bobi85 написа:Е, как да не е абразивна като обновява боята? Това си е паста. Ако търсиш само блясък и защита, вземи това: http://www.aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=391&rec_type=product

Пробвал съм го. Добра е ваксата.

Мерси, за съвета колега! :biggrin
Понеже още съм гол и бос на тема полиране и пастиране, ме интересува тази вакса която ми предложи от 250 мл. за едно полиране ли стига? :gruebel
И тази гюдерия мога ли да я използвам за полиране?
http://www.aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=598&rec_type=product

nokiangage написа:@ ivo_vn - Здравей колега, аз съм ползвал Ma Fra Faspoiler за пластмасите от GT пакета и останах очарован от ефекта, при положение, че моите са бая избелели - има хубав аромат :mhihi и май поне два месеца ми издържа ефекта на черното и лъскаво. Снимки преди и след може да намериш на линка по-долу:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=53&t=257518&start=189


Ефекта наистина е смайващ! :smile
При мене проблема е само на предната броня, около номера пластмасата е тръгнала да избелява. Така че смятам да го пробвам този продукт на Mafra. :beer


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Bobi85 » Вто 02 сеп 2014 22:31


Ха-ха, не, приятел. При ваксите важи принципа " колкото по-малко, толкова по-добре". В Практикер продават кръгли апликатори/гъби за нанасяне на пасти и вакси. Мисля, че бяха към 4-5 лв за 3 броя. Ползваш жълтата, която е с цвят на обикновена гъба. Капваш 2-3 капки с големината на грахово зърно върху гъбата и почваш да нанасяш върху един детайл и оставяш да съхне. След това минаваш на съседния детайл и повтаряш. След като завършиш и втория детайл, се връщаш да избършеш първия детайл с !хубава! микрофибърна кърпа. Надявам се да си схванал идеята.

Препоръчвам ти да използваш хубави кърпи, защото голям процент от надирания и паяжини се получават при използване на кофти или мръсни кърпи. Вчера в Метро видях кърпи на Ауто Практик, на които пишеше 350 гр/ кв.см. Продават се в опаковка от 4-5 за около 7 лв. Идеални са за "бъфинг" ( махане на пасти и вакси ).

П.С. Една опаковка от въпросната вакса ще ти стигне за поне една година.


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот ivo_vn » Пет 05 сеп 2014 19:41


Bobi85 написа:Ха-ха, не, приятел. При ваксите важи принципа " колкото по-малко, толкова по-добре". В Практикер продават кръгли апликатори/гъби за нанасяне на пасти и вакси. Мисля, че бяха към 4-5 лв за 3 броя. Ползваш жълтата, която е с цвят на обикновена гъба. Капваш 2-3 капки с големината на грахово зърно върху гъбата и почваш да нанасяш върху един детайл и оставяш да съхне. След това минаваш на съседния детайл и повтаряш. След като завършиш и втория детайл, се връщаш да избършеш първия детайл с !хубава! микрофибърна кърпа. Надявам се да си схванал идеята.

Препоръчвам ти да използваш хубави кърпи, защото голям процент от надирания и паяжини се получават при използване на кофти или мръсни кърпи. Вчера в Метро видях кърпи на Ауто Практик, на които пишеше 350 гр/ кв.см. Продават се в опаковка от 4-5 за около 7 лв. Идеални са за "бъфинг" ( махане на пасти и вакси ).

П.С. Една опаковка от въпросната вакса ще ти стигне за поне една година.


Мерси за информацията колета! :beer

Тази неделя смятам да полирам колата, пък ще видим какво ще се получи! :mhihi
Още е едно въпросче, с тая полир паста на "Mafra", мога ли да полирам и фаровете? :gruebel


Потребителски аватар
tndrrr
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 26 май 2014 12:16
Автомобил: VW Golf IV 2000
Двигател: 1.9 TDI AGR

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот tndrrr » Нед 07 сеп 2014 13:37


Здравейте!
На един от детайлите по колата, боята е замъглена. Кой номер паста на 3М ще ми препоръчате да използвам? И ако може да кажете, какви гъби/кърпи да използвам? Детайла ще се обработва на ръка.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Pet_rov » Пон 08 сеп 2014 9:58


Аз последно ползвах 2-ри номер. Търках с вълнен терлик :mhihi . Но площта беше малка и се получи добре.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Xaxy » Нед 05 апр 2015 17:55


Колеги имам едно питане, колата е леко надраскана предния капак, страничните врати имат някакви петна които не излизат, каква полираща паста ще ми препоръчате? Спрях се на Turtle Wax - костенурка, но много хора ми казаха, че няма ми върши никаква работа?


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот ivo_vn » Пон 04 апр 2016 19:16


Здравейте, колеги!
Решил съм тази година да използвам вакса "Poorboys Natty's Paste Wax Blue" цената и е 44лв.
Въпроса ми е: Има ли някой наблюдения на въпросния продукт?
Изображение


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Ефекта на Turtle Wax (снимки)

Мнениеот Snuupy » Пон 04 апр 2016 19:41


Колеги, можете ли да ми препоръчате паста за ръчно пастиране, без машина? Идеята е блясък и заличаване на драскотини, като драскотините са повърхностни по лака?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: eddyman, railfan и 197 госта