Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот gergeto » Пет 02 юни 2017 7:14


kaiser666 написа:Сипи по евтино масло, покрай малко и го смени. Това няма как да навреди.
Колко малко да покара ? 2-3-4 к. км? За толкова пробег евтиното минерално масло също може да почне да образува гняс в ДВГ. Всяко качествено масло си има почистващи свойства. Така след всяка смяна на масло двигателя се почиства постоянно и няма опасност, както при добавката да се отлепи някое парче нагар и да направи беля.Карай си колата щом няма проблем и си сменяй редовно маслото с качествено. :th_up




Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот Бай Иван » Пет 02 юни 2017 8:00


Ползвал съм промивното масло на една известна българска фирма. Сипах го на Сеата, който е 1,8Т. В указанията пишеше да се източи старото, да се налее това, да поработи колата 3-5мин, източване и слагане на новото масло.
Вярно, че излязоха некви гадости, и може би мотора стана една идея по-тих....и само това...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 02 юни 2017 8:37


При навременна смяна с хубави масла не би трябвало да се налагат промивки. Взех пасата (В5.5 2000сс бензин) на 120хил сега е на 230хил, сменям на 10хил масло 10W40 , преди около 6-7 хил свалях капак клапани за смяна на гарнитура на капака , смених и гумичките и семеринга на разпределителния вал, вътре беше като чисто нов полят с масло двигател. Маслото го наливам и източвам бистро, трудно е да го видя на пръчката за нивото. Та промивки се налагат ако си вземеш двигател който е каран примерно 50хил само с едно масло... виждал съм двигател с отворен капак на клапани под който има слой 2-3 см грес, която няма отмиване. Такъв мотор и с промивки няма да се изчисти, иска си всичко да се свали, нафта бензин и цял ден да си миеш...


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот kaiser666 » Пет 02 юни 2017 8:51


gergeto написа:
kaiser666 написа:Сипи по евтино масло, покрай малко и го смени. Това няма как да навреди.
Колко малко да покара ? 2-3-4 к. км? За толкова пробег евтиното минерално масло също може да почне да образува гняс в ДВГ. Всяко качествено масло си има почистващи свойства. Така след всяка смяна на масло двигателя се почиства постоянно и няма опасност, както при добавката да се отлепи някое парче нагар и да направи беля.Карай си колата щом няма проблем и си сменяй редовно маслото с качествено. :th_up


Искаш ли да ми смениш маслото с такова най-евтино, минерално от Лук ойл и да видим как за 10 000 ще ми образува "гняс"? :c010


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот gergeto » Пет 02 юни 2017 9:54


kaiser666 написа:Искаш ли да ми смениш маслото с такова най-евтино, минерално от Лук ойл и да видим как за 10 000 ще ми образува "гняс"?
И като ти сменя маслото с такова минерално очакваш да си промиеш системата на аванта ли?


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот kaiser666 » Пет 02 юни 2017 10:46


gergeto написа:
kaiser666 написа:Искаш ли да ми смениш маслото с такова най-евтино, минерално от Лук ойл и да видим как за 10 000 ще ми образува "гняс"?
И като ти сменя маслото с такова минерално очакваш да си промиеш системата на аванта ли?


Очаквам, да се пишат по-малко празни приказки.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот gergeto » Пет 02 юни 2017 13:50


Аз също. Нали се сещаш че на моята ASV примерно би било лоша идея да налея евтино минерално масло и да карам няколко к. км с идеята че си подпомага очистването на двигателя. Сигурно и за лопатките на променливата геометрия е полезно, а?


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот kaiser666 » Пет 02 юни 2017 14:52


kaiser666 написа:Сипи по евтино масло, покрай малко и го смени. Това няма как да навреди.


Някъде да съм писал на някого, какво точно масло да си сипва на ултра-модерната печка с лопатки? :deal


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот gergeto » Пет 02 юни 2017 16:12


gergeto написа:Искаш ли да ми смениш маслото с такова най-евтино, минерално от Лук ойл и да видим как за 10 000 ще ми образува "гняс"?
А това как да го разбирам? За мен ти искаш да ни убедиш че не е проблем да караш няколко к. км с такова масло. За твоята кола може и да няма проблем, но тук става въпрос дали по принцип това е безвреден вариант за всякакви други коли.Аз мисля че не е безопасно за някои ДВГ и споделям мнение. А печката ми не е ултрамодерна, вече е почти 17-годишна. Ако нещо не съм те разбрал правилно - Извинявай. :th_up


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот Водния дух1 » Нед 04 юни 2017 17:07


Нали си има такива масла за промивка? Кво се занимавате с евтини масла,нафти,даже и бензин...За мен това е безмислено упражнение.Да не говорим ,ако наистина се откърти някой налеп в какъв филм влизаш...


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7650
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот goppa » Нед 04 юни 2017 19:01


Ако в мотора ти има налеп с размери достастъчни да запуши маслена магистрала, то вече си във филма с основния ремонт, дори и да не се е отлепил :mhihi


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Промивка на двигателя преди смяна на масло

Мнениеот gddbg » Сря 23 авг 2017 1:22


Здравейте, скоро трябва да сменям маслото ,че навъртях 10ина хил км, та се чудя тея добавки дето ги продават и се наливат 15ина минути преди смяна на масло на загрят двигател дали имат някакъв резултат? Като цяло това е втора смяна на масло от както е при мен, като първата беше след вземането на колата. Като цяло казват ,че се подобрявала работата на двигателя ,но доста хора казват ,че са опасни. Имало два вида. Едните доста опасни за оплътненията ,а другите уж били безопасни и се ползвали след някой друг километър като си карал. Обаче като се загледах нито на bardahl нито на liquimoly добавките пише дали са Solvent based(тея дето са опасни щото са агресивни) или Detergent based(тея дето са уж полезни за двигателя).


deluxx21
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 14 май 2020 22:18
Автомобил:
Двигател:

Добавки за промивка на двигател

Мнениеот deluxx21 » Чет 13 авг 2020 17:48


Здрвейте ! За или против добавките за промивки на двигател ? Какви добавки сте пробвали и сте най доволни ? Добавки за сегменти ? Очаквам вашите мнения


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Добавки за промивка на двигател

Мнениеот nikname » Чет 13 авг 2020 21:36


Писах и в твоята тема какво ползвах като промивах моя двигател,но да го напиша и тук - Pro Tec Engine Flush 0.500ml
Никога не съм ползвал промивни препарати,но ей така реших да се убедя сам дали има ефект.Като цяло съм против такива добавки,но при положение че караме трета ръка коли допускам използването им.
Моето мнение е,че такива добавки имат смисъл ако колата е била нова и на всяка смяна на масло сипваш ей така,да измие чернилката от старото масло.
Когато промивах моя двигател сипах масло 10/40 + ПроТек и само за 30мин. маслото стана черно като катран,все едно беше карано 10.000км....явно е позачистило поне малко.
Сега дали ще освободи запекли сегменти силно се съмнявам,тук там чувам такива слухове,но те са нищожен процент на общата бройка.
Аз реално го ползвах да измие маслената система най вече.....всичко друго отделно от това е бонус.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19685
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Добавки за промивка на двигател

Мнениеот Vlad777 » Пет 14 авг 2020 15:28


deluxx21 написа:Здрвейте ! За или против добавките за промивки на двигател ? Какви добавки сте пробвали и сте най доволни ? Добавки за сегменти ? Очаквам вашите мнения

Съединих новата тема със старата. Ако наистина се интересуваш от мнения - има предостатъчно! :wink Само да има кой да чете icon_idea



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: cecko gt и 60 госта