Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Polo6kv2
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 11 ное 2014 0:37
Автомобил:
Двигател:

Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот Polo6kv2 » Пон 08 дек 2014 23:52


Здравейте колеги,
бих желал да попитам дали случайно някой от вас му е получавал световъртеж или са го стягали гърдите след като е карал известно време. Аз имам от скоро Поло Дизел и след като го карам известно време и като сляза усещам че ми се вие леко свят а и изпитвам лека болка в дробовете.
Като цяло като пусна радиатора въздухът в купето става малко кофти за дишане ( но няма някаква силно осезаема миризма )
Стъклата ми се замъгляват и стават на петна като на снежинки ( на пипане обаче не са мазни ) Имам известни подозрения че това се дължи на:

- много слаб теч на антифриз ( обаче в казанчето не съм забелязал да му спада нивото )
- отнякъде влизат пари от нафтата в купето;
- отнякъде влизат пари на машинното масло ( понеже имам теч на масло )
- плесенясал радиатор

Баща ми кара голф и като се возя при него не изпитвам подобни симптоми.
Моля дайте мнение че не знам какво да правя. :banghead




nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот nanobanano » Вто 09 дек 2014 2:16


Смени си филтъра на купето.Също може и от течността за чистачки,ако има някакъв гаден алкохол :rolleyes


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот Stivi » Вто 09 дек 2014 17:01


Отнякъде духат изгорели газове /най-вероятно около двигателя-мека връзка/ или има теч на масло/нафта което изгаря/изпарява се върху двигателя и малка част от газовете влизат в купето ! Смяната на филтъра може да помогне за запотяването на стъклата но не и за газовете-трябва да се установи откъде идват изпаренията ! Ако беше от антифриза щеше да се усети в нивото-проверявай го винаги преди първото палене за деня !


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот radi_nrj » Чет 11 дек 2014 21:38


Общо взето и аз съм на мнението на Stivi.


Потребителски аватар
v1lkov
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 16 дек 2014 13:13
Автомобил: vw passat B4
Двигател: ABS
Местоположение: Карнобат

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот v1lkov » Пет 19 дек 2014 22:34


Смени си филтъра на купето, ако продължи ??? парното и пак пробвай; ако ли не застани над мотора и форсирай и виж дали ще те удари.


Смени си филтара на купето ако продалжи скупи парното и пак пробвай ако ли не застани нат мотора и форсираи и виш дали ще те одари


ЕлеВърже
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 03 ное 2017 6:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот ЕлеВърже » Пет 03 ное 2017 7:03


@Polo6kv2 намери ли се причинителят на проблема ? Имам подобен случай.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот lubo007 » Пет 03 ное 2017 8:59


филтъра го махни и пробвай. сега е студено и не е така прашно както лятото. можеш седмица без него да тестваш!
И аз мисля че е от мека връзка и тоя теч на масло. Някой друг не се ли е качвал във колата?


Потребителски аватар
geleznia1
Мнения: 304
Регистриран на: Съб 15 ное 2014 16:42
Автомобил: golf 4
Двигател: 1.6 SR 98
Местоположение: Плевен

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот geleznia1 » Пет 03 ное 2017 9:55


След три години трябва да го е намерил.


ЕлеВърже
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 03 ное 2017 6:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот ЕлеВърже » Пет 03 ное 2017 20:57


@lubo007 миниатюрна шупла в заварката на меката връзка прикриваща пробойна, след за презаваряване я няма вече острата болка в дробовете, имам и лек теч на антифриз от радиатора за охлаждане. Ще го сменя и ще ревизирам ситуацията. Колега също усети драскането по дихателните пътища. Ще прегледам и въздуховодите да няма някакава плесен или подобна гняс, но по скоро отива на съвкупност от антифризни изпарения и изгорели газове като последните са надявам се овладяни.

@geleznia1 може да я е бутнал в някой дол или в най-добрия случай продал, проблемът е умопомрачителен особено когато причината не се открива продължителен период от време.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1525
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот Кайзен » Съб 04 ное 2017 9:32


Проблемите със световъртеж при дизелов автомобил са все по-чести. Докато в началота се смяташе, че това е типичен проблем само за марките, който използват HDI двигатели на PSA групата, то вече и при VAG все по-често се среща този проблем.
Основен виновник за това е една медна шайба, която трябва да уплътнява дюзата към блока на двигателя
Изображение

С времето поради натрупването на нагар
Изображение
и високите работни налягания и температури се забелязват наранявания и следи на преминаване на изгорели газове по медната повърхност
Изображение
В последствие се наптупва нагар нагоре по стеблото на дюзата, преминава и покрай/през гумените уплътнения/пръстени и се появяват нагари/сажди по главата на двигателя в леглата където са монтирани дюзите. Изпаренията и изгорелите газове от главата на двигателя попадат в потока въздух, който навлиза в купето на автомобила. Точно тези газове водят до световъртеж.
Поради тази причина се препоръчва сваляне и почистване на дюзите, като при монтажа е необходимо да се монтират нов комплект гумички и медан шайба
Изображение

Ето и едно видео на немски, където след подобно оплакване е извършен ремонт:


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Световъртеж при каране и лош въздух в колата

Мнениеот atrt » Съб 04 ное 2017 12:56


На ПД моторите дюзите са под капака на главата. На практика каквито и газове да се изпускат от стари опръстени, те остават в самият мотор и се смесват с картерните газове.

Едно е сигурно. От ЕГР-а и клапата за меко гасене и всички връзки по турбо-пътища и кулера се стича моторно масло. При работа на мотора то се загрява и пролетно и есенно време когато е най благоприятно то се изпарява и влиза в купето. През лятото обикновено се затваря клапата за циркулация и не се вкарва външен въздух. Зимата изпарението е намалено в следствие на ниските температури.
Миризмата в купето се усеща като сладникава с мирис на пура и катран.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта