Зимни гуми - сравнителна оценка от хора с опит с различни модели гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот Бай Иван » Сря 11 яну 2017 9:44


Лек ъпдейт на моя пост по отношение на Мишлена А4-та.
Вече са 4-ти сезон и определено ще им бъде последен.
Шарка и графер имат предостатъчно, но все по-трудно успявам да завия без да поднеса,
а пък за спирането да не говорим.
Пробегът им е около 30 000км., което е ОК според мен.




Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот georgi_boichev » Сря 11 яну 2017 9:46


Lonely-Wolf написа:

Градски, може да се видим тези дни да се запознаем да пием кафе, и да видиш как се държи Nokian WR D4, на колата от профила ги карам. Карал съм но на Astra F, нов Vredestein snowtrac 3, и 2ра ръка Kumho KW17, добре се държаха, не съм закъсвал. Обаче за Нокиана мога доста да кажа. :icon_lol Там където влезнах, в кална нива, със топящ се сняг, със приятно нагорнище, и излезнах без чужда помощ, нито бутане нито дърпане, доста ме учудиха гумите. През къде ли не минах, през сняг, преспи, път си правих, заслужават си всяка една стотинка. :bowdown На мокро се държат по добре от колкото на сухо, единствения минус, ако караш бързо по завоите имат леко носене. Някои от Хасково може и да знае улицата, Найчо Цанов, тръгнах без засилка, и от средата нататък се сетих да снимам, мисля че си личи колко е равно. :h020 https://youtu.be/w7XJ4S0kxsg


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот Stivi » Сря 11 яну 2017 14:46


Две коли съм карал с Continental TS 850 купувани нови /на едната още са в експлоатация за трета зима/,тази година на друга кола съм с Nokian WR-D4 и мнението ми е че Nokian-a е с една идея по-добра гума,на утъпкан сняг резултата е равен,на мокро също е трудно да се избере фаворит,само в тежък дебел сняг /какъвто имаме в момента в поморие/ усещам че Nokian-а се справя определено по-добре с измъкването на колата icon_idea


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми - сравнителна оценка от хора с опит с различни модели гуми

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 яну 2017 15:39


Редактирах заглавието на темата. Надявам се да не виждаме повече мнения тип всеки си хвали своето. Темата е за сравнение между различни модели гуми, базирано на реален опит на потребителите от форума.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Зимни гуми - сравнителна оценка от хора с опит с различни модели гуми

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 11 яну 2017 20:32


В общи линии и аз мога да спомена за края на този мит. В момента съм 4 зима с континентал ТС850, определено им е последна зима. Грайфер имат около 4 мм и се държат стабилно при тези променливи условия в столицата, вода, киша, сняг, но взеха да пребоксуват по белите линии при тръгване от светофар. Та със сигурност ще изкарат и пета зима, но не и за мен и на моята кола. За другата година купувам нови, около стотина лева е гумата и няма смисъл да се мъча. Размер 185/65/15 и са някъде на около 25-30 хил км към момента. Минавам около 8-10 хиляди на зима от края на октомври до началото или средата на април . Относно Дебицата, карал съм и с Фриго 1 и с Фриго 2 и мога да потвърдя предишните мнения. Изключително добри в дълбок сняг, но на вода и киша са зле, особено от втория сезон нататък.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, К.Одаджийски и 90 госта