Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
berbatovbg
Мнения: 35
Регистриран на: Чет 20 ное 2014 21:23
Автомобил: Golf 3 1.4
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот berbatovbg » Чет 29 яну 2015 20:13


Експеримент от преди малко.
Докато чаках приятелката си в колата отсреща се задава патрулка и се наглася да пуска апаратурата още докато идваше пуснах приложението и около минутка след като паркираха полицаите телефона ми извибрира и гласът на приложението каза "ВНИМАНИЕ ЗАСАДА" не знам как и защо знам че преди това нямаше нищо




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот joker » Чет 29 яну 2015 21:32


Моля за извинение,ако прозвучи като спам,ноооооо.....толкова приказки и толкова пари....за да избегнем закона.Не е ли по-евтино,по-просто и ПО-БЕЗОПАСНО,ако просто спазваме закона и караме с изискваната скорост.И за да не съм голословен смея да съобщя,че за 35 години шофиране нямам нито една санкция за превишена скорост!Радардетектор не съм имал никога и не смятам да имам!На фона на смъртта вършееща по нашите пътища да мислим как да караме бързо без да ни хванат не е най-умната идея!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 29 яну 2015 21:53


Така си е, аз също нямам и не съм имал такова нещо, може пък да си го купуват хората за избягване на някои наистина малоумни ограничения /хранилки/


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот Калоян Кирилов » Чет 29 яну 2015 22:13


berbatovbg написа:Експеримент от преди малко.
Докато чаках приятелката си в колата отсреща се задава патрулка и се наглася да пуска апаратурата още докато идваше пуснах приложението и около минутка след като паркираха полицаите телефона ми извибрира и гласът на приложението каза "ВНИМАНИЕ ЗАСАДА" не знам как и защо знам че преди това нямаше нищо


Не е възможно това! Полицейски радар се засича само с детектор, такива приложения за телефони няма от къде да черпят информация, нито могат да засичат честоти, а реално това се получава за да го засечеш.

Къде долу-горе беше патрулката? В кой край на града? Най-вероятно в програмката на телефона е било въведено мястото като обичайно за чакалене...


berbatovbg
Мнения: 35
Регистриран на: Чет 20 ное 2014 21:23
Автомобил: Golf 3 1.4
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот berbatovbg » Чет 29 яну 2015 22:42


Да мястото е обичайно срещу м-н зора може и да е въведено но факт е че като го пуснах нямаше нищо и едва след като се настаниха господата ми изписка


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот Layer » Чет 29 яну 2015 22:56


К.Одаджийски написа:Така си е, аз също нямам и не съм имал такова нещо, може пък да си го купуват хората за избягване на някои наистина малоумни ограничения /хранилки/

:th_up :bowdown Tочно за това си го купих.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот DundyTheCroc » Пет 30 яну 2015 9:04


Първо, радар-детекторите са разрешени от закона у нас и няма нужда да ги криете. Второ, не съм чувал за телефон, който да има с какво да приема честотите на радарите, каквито и приложения да ползвате те са с координатите на стационарните камери и възможните точки на засада. Най-адекватната защита е карането в ограниченията.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот VWGT » Пет 30 яну 2015 10:16


Аз един единствен път съм ползвал /зареждал/ police ПОИ-тата в навигацията и положението беше ужасно ... внимание засада, внимание ограничение, внимание "внимание" ... не знам как издържате на дълъг път :) В градски услвия, ще върши някаква работа, щото там ченгетата да речем са си трдиционалисти. С две думи на такова приложение не може да се разчита.

За да работи такава система смислено (която не е радар детектор по никакъв начин) трябва да взима отнякъде живи данни (към този момент в бг това няма как да стане, но да поговорим принципно)

- примерно полицейските коли имат гпс в реално време, та ако твоето приложение рови в полицейската база данни на теория нещата ще станат (ама дали и как го прави е интересен въпрос:)) Тук има един частен случай, полицията вече уж обявява къде ще има засади с камери, тааа това да ходи да чете сайта, да го обръща в координати, да взима часа, и да ти пуска аларм ... да, не е невъзможно, ама надали :)

- да се разчита на хората + някои доста сериозни алгоритми. На подобен принцип работят някои от приложенията, които зависят от трафика в големите градове, но изискват активност от страна на шофера, да речем да отбележи кога къде е видял патрул или вече няма патрул. За да работи това трябва да има мноого потребители, които в реално време да цъкат, да се трупа статистика, която в реално време да се обработва (с две думи, забрави)


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот virus_2005 » Пет 30 яну 2015 10:57


Тези програми за различните мобилни телефони са компромисно решени, като сигнализират за предварително зададени места на принципа, който се ползва в навигациите.

Има устройства (радар детектор), който се свързват към мобилния телефон и подава данните, които отчита радара на екрана на тел.
Колко са полезни не знам, но от цената на устройството и факта, че това устройство работи във връзка с тел., мисля, че пак е компромисно решени.

Най-добре е радар детектор с ГПС от висок клас, другото е компромис, но тук всеки се разполага според чергата си, както се казва.

Предполагам, че вече ще бъдат обозначени всички места с новия знак, на които ще могат да ни снимат с мобилни/стационарни камери и няма да снимат на други места освен на обозначените с този знак.

Изображение


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот azrod » Пет 30 яну 2015 11:30


777 написа:
phantom_ написа:А онези който са стационарните те изчесляват скороста на базата на фотоапаратите и затова не ги засича :th_up

Чувал съм я тая легенда, но от уж достоверен източник знам, че всъщност засичат с нормален радар.

Имаме печеливш от лотарията. На базата на motion detect на камерата се задейства радара, който радар без движение знам, че не лъчи. Оттук следва, че ако пред теб има коли би трябвало да го хванеш и малко по-отдалече, но ако няма, ще го хванеш точно в момента на засичане на скоростта.


Потребителски аватар
martinesto
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 11 авг 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот martinesto » Сря 14 юни 2017 11:54


Малко да изтупаме темата от прахта....!
От днес депутатите са приели премахването на предупредителният знак за камера.
Започвам сериозно да се замислям за радар-детектор, пътувам често на дълги разстояния и постоянното скачане на спирачки за малоумни ограничения е доста дразнещо.
По-големият ми проблем е внезапното спиране на автомобилите пред мен, които често ми тестват реакциите.
Какви радари ползвате и към кой модел, бихте ме насочили?

Благодаря, предварително . :th_up


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот Stivi » Сря 14 юни 2017 12:02


martinesto написа:По-големият ми проблем е внезапното спиране на автомобилите пред мен, които често ми тестват реакциите.
Какви радари ползвате и към кой модел, бихте ме насочили?

Тестването на реакциите говори че не спазваш подходяща дистанция,а за внезапно спиращи пред теб автомобили няма измислен радар,трябва да си купиш кола с дистроник :mhihi


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот hooligans » Сря 14 юни 2017 12:26


Предвид махането на знаците се замислям сериозно и аз за радар детектор.
Някой има ли впечатления от този модел - COBRA XRS 9470?


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот Lupender » Чет 15 юни 2017 12:41


Оня ден се прибирах от Варна и си карах с пусната навигация, наистина е малко досадно да цъка при приближаване до всяко място утвърдено като стоянка за осъществяване на контрол от КАТ, но върши работа... та не знам как премахването на знаците ще помогне срещу джигитите. Местата за осъществяване на контрол се съгласуват и утвърждават, т.е. стават общоизвестни и този който иска да кара като луд, при приближаване на тези места ще бъде кротък и после пак газ.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Радар детектора засича ли мобилните камери на КАТ ?

Мнениеот barutchiev » Съб 17 юни 2017 21:56


hooligans написа:Предвид махането на знаците се замислям сериозно и аз за радар детектор.
Някой има ли впечатления от този модел - COBRA XRS 9470?

Честно казано, не съм доволен въобще от Кобрата. Ползвал съм 2 бр и то от най-високият им клас, но се родих като си взех "Whistler". Модела не го знам, но утре ще го погледна(в колата е) и ще пиша.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 184 госта