LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот batVenci » Пет 01 фев 2019 13:44


Моите ЛЕД-ове на предните габарити са от 2011 година. Не са нещо кой знае какви, но още си светят. Иначе основния проблем на китайските ЛЕД-ове е оразмеряването на охлаждането. Ако не може да се подобри охлаждането, то се налага да се намаля ампеража на захранването. Но тогава има известен спад на яркосттта...




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот MMX » Пет 01 фев 2019 14:54


vladtod® написа:Подпираш някаква твоя логика, "ти " сигурно у вас си още със крушки нажежаема жичка или телевизор Електрон?
По въпроса ти, свети не по различно от преди, но не сменям за разлика от преди.

Моята логика е това, което виждам всяка вечер. Малоумно бяло светене отзад - виждаш шосето зад колата, но не и номера. Отделно, че вместо равномерно осветяване се виждат 2 ясни точки където са ЛЕД-овете. Ако си купил колата с изгоряла крушка за номера, може и да ти се наложи смяна. Аз за 4 години съм сменил веднъж 1 крушка там, ако имаш проблем с инсталацията е друга работа.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 01 фев 2019 15:18


Интересно защо следиш темата за LED като си им противник ? Аз като не се кефя на нещо го подминавам, не убеждавам останалите в моите си убеждения... още повече да се слага под общ знаменател , това което си видял с всичко останало е меко казано необективно. Ако пък скучаеш и си търсиш безкраен диалог има много други теми за изяви :c020


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот MMX » Пет 01 фев 2019 15:25


Следя я поради технически причини - веднъж писал ли си в някоя тема, винаги ти излиза в списъка с актуализираните теми. Други форуми имат възможност за отписване. Глупостта с LED на задния номер забелязвам, че е станала мода напоследък и пробвам да дам тема за размисъл на заблудените, но явно няма смисъл. А между другото като съм противник на LED и всеки ден ми свети някой в очите - имам ли право да се изказвам по въпроса или темата е само за тия дето имат или ще слагат подобни?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 01 фев 2019 15:33


Изказването е твое право, да убеждаваш някой, в нещо в което той отказва да повярва е безпредметно.


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот vladtod® » Пет 01 фев 2019 16:31


Stivi написа:
vladtod® написа:Подпираш някаква твоя логика, "ти " сигурно у вас си още със крушки нажежаема жичка или телевизор Електрон?
По въпроса ти, свети не по различно от преди, но не сменям за разлика от преди.

Сравнението е съвсем неадекватно,а за "дълговечността" на китайските "ледове" по колите....ще си замълча :a045

И вас да цитирам, след като смениш крушките у дома с енергоспестяващи с идеята да опиташ нещо ново и различно и вървиш "напред" и колкото и да искаш след време няма да намериш обикновена крушка. Адекватност


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Stivi » Пет 01 фев 2019 18:09


Като смениш крушките вкъщи сваляш разхода от примерно 300-500вата на 30-50вата,а като смениш крушките на задния номер с LED колко ще спестиш на електромера :biggrin A и в къщи, ако си вземеш no name китайци се оказва че хем не светят хем горят, като подобните дето ги слагат за къси по колите и те хем светят накъдето си искат хем греят и горят ! Някой казват че карали по 2-3 години,може и такива случаи да има,но аз сложих комплект за 30лв на дневните /с цел да махна 40W алтернатора,а и за да не грее жичка във фара/ и изкараха точно две седмици-жегата през лятото им е...а мамата . Така че приключих с афтермаркет ледовете по колата,поне докато не пуснат нещо с гарантирано качество и отговарящо на всички изисквания,а не боклуци от али-то :thumb_down


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот MMX » Пет 01 фев 2019 19:19


vladtod® написа:И вас да цитирам, след като смениш крушките у дома с енергоспестяващи с идеята да опиташ нещо ново и различно и вървиш "напред" и колкото и да искаш след време няма да намериш обикновена крушка. Адекватност

Ако си смениш крушките с енергоспестяващи (не LED, а от "старите" с бавните реакции) е много вероятно след известно време да намериш отново жични крушки.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот batVenci » Пет 01 фев 2019 20:57


Погоре писах, че китайските ЛЕД-ове горят основно от не добре оразмерено охлаждане. Дневните ми светлини също са такива непретенциозни китайски DRL, ЛЕД-ове, купувани през 2011 година за 20 лв. Но при свързването към колата им намалих захранването под 11 Волта, даже някъде около 10 Волта. Схемата на въпросното понижение е същата като тази на зарядното ми. Но тук на мястото на тиристора, ползвам мощен NPN транзистор за ток поне 2 Ампера. Разбира се, вече ценера е за напрежение 12 Волта и на изхода като сложа, и мощен диод, и напрежението кове към 10,5 Волта. Така вече китайските евтини ЛЕД-ове изкарват не две седмици, а вече към 7-8 години...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Stivi » Пет 01 фев 2019 21:15


Затова казах,че ще започна да ползвам LED крушки по колата,тогава когато няма да ми се налага да изкарвам вечерен курс по електротехника преди това,за да "угодя" на китайските творения icon_idea


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот kris11 » Съб 02 фев 2019 17:04


Stivi написа: LED колко ще Някой казват че карали по 2-3 години,може и такива случаи да има,но аз сложих комплект за 30лв на дневните /с цел да махна 40W алтернатора,а и за да не грее жичка във фара/ и изкараха точно две седмици-жегата през лятото им е...а мамата .

ЛЕД за ДРЛ във фар с лампи халогени НЕ !! Това е заради глупавия ти фар в който всичко е като в тенджера. ЛЕД навън под, над броня под фар , до фраовете за мъгла. Или си префасонираш фара да има отделен отсек за ЛЕД а. Поогледай новите модели как е изпълнено.
@[quote="batVenci"] Моите ДРЛ от 2011г - единия даде фъра. Вклщчват се със закъснение след палене. А защо не лепна 1 -mA7812 ТО 3., па става и с 1 як руски ценер на 1 А през резистор. Моя ЛЕД все пак изкара 7г. - намира се под бронята до фара за мъгла.
ПОчти навсякъде съм с ЛЕд. На таблото са мое творение с бели св. диоди от 2011г/ там са доста лампи/. По плафоните навсякъде е ЛЕД / /на тавана 1 двоен и 1 единичен и май 1- по врати , багажник ,осветление копитата/,2х ЛЕД ленти в 3 я стоп, ЛЕД лампи за стоп+габарит, габарит заден, мигливи стопове. , заден номер. Горят само ЛЕД овете във фара за габарит и след някоя година за осветление на задния номер.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Stivi » Нед 03 фев 2019 2:02


kris11 написа: Това е заради глупавия ти фар в който всичко е като в тенджера. ЛЕД навън под, над броня под фар , до фраовете за мъгла. Или си префасонираш фара да има отделен отсек за ЛЕД а. Поогледай новите модели как е изпълнено.

Изглежда мислиш че говоря за колата от подписа....но тя е там само от сантиментални подбуди ! Ето го фара с ледовете,преди да изгаснат 90% от диодчетата им. Интересното е че повечето модели /в това число и маркови/ пък изобщо не искат да запалят понеже не се разбират нещо с електрониката на колата !
Изображение


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот stefan4o » Нед 03 фев 2019 8:34


Този фар, с какво е по-различен от този на Голф Мк4?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Stivi » Нед 03 фев 2019 11:39


А изобщо какво значение има вида на фара,при положение че за тези две седмици /може и по-малко понеже не знам кога точно са спрели да светят/ в които заминаха ледовете нищо друго не е светело във фара,колата изобщо не се е карала на къси а само на дневни, понеже август месец дните са дълги,а вечер на морето се яде риба и се пие бира...не се шофира :th_up


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот kris11 » Нед 03 фев 2019 18:40


Stivi написа:А изобщо какво значение има вида на фара...

Да имах предвид фара от подписа / Голфа/
Иначе има трябва охлаждане, Гледам вече има Б6 с полусветещи ЛЕД.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта