LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2077
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот vladtod® » Чет 08 фев 2018 21:14


Аз съм с това на моя аквариум https://www.aliexpress.com/item/2pcs-H1-LED-30W-6000K-12V-24V-CREE-3600LM-Car-Xenon-White-Headlight-Lamp-High-Low/32617744172.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.bUFrUO светят доволно, но съм ги свалил ниско щото все си мисля ,че заслепявам въпреки, че не ми святкат. Взех ги точно преди година, още няма признаци за отслабване на светлината със сравнение на другите които боднах на габарит, стоп, задна и т.н. с изключение на мигачите които държат заради малките цикли.




Потребителски аватар
Никола.Стоянов
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 03 апр 2017 6:34
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Никола.Стоянов » Чет 08 фев 2018 22:07


Купих си H 4 led за пасат б3 arrivaи съм страшно доволен. Преди бях с ксенон Led са 2 класи отгоре и от септември до сега няма проблем с охлаждането. Поръчах ги от alienates за 18$.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Mishonti » Чет 08 фев 2018 23:52


Аз продължавам да си чакам от Фен на ТДИ информация от къде мога да си набавя Ледове на Филипс. Щото беше много надъхан да пише и да се изказва неподготвен.


FEN_NA_TDI
Мнения: 164
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот FEN_NA_TDI » Пет 09 фев 2018 13:18


абе пич ти ако си мислиш че стоя в тоя форум денонощно като тебе за да ти чета простотийте много се лъжеш не ми казвай че се изказвам неподготвен защото се занимавам с лед от доста време а ти си нямаш и понятие от думата лед особено с тия боклуци дето караш....


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот apchih » Пет 09 фев 2018 15:37


Ето тези "крушки" уж са с ледове на Филипс. Водят се T6. Сравнително къси са, не загряват много. Карах с тях 20км, по тъмно и ги хвърлих в багажника. Имат добър фокус, осветяват сравнително добре, но дразнят очите стоейки с/у колата макар, че никой не ми е премигвал. Същата вечер монтирах GE Megalight Ultra +90 на мястото на ЛЕДовете и да ви кажа, разликата беше очеИзвадна, в полза на нажежаемата жичка. Халогенката осветяваше много по - добре, за дразненето на очите няма да говорим. За моя фар и цокъл, тази технология е пълен т@§@к. На друг цокъл или фар, още повече на лупа, нещата може и да стоят по коренно различен начин, това не го оспорвам. Има и друго нещо ... на този вид крушка поне са докарали светещия елемент във формата на нажежаемата жичка, а не като на COB ледовете, където има и3$ра№ огромен светещ елемент, който прави огромни разсейки.
Ксенона и LED технологията не е панацея за слабо светещите фарове. Колата е допусната до производство с тях, значи светят както трябва. Това, че с времето рефлектора и инсталацията са заминали, е друга тема за разговор.
Прикачени файлове
T6 LED.jpg
T6 LED.jpg (58.24 KиБ) Видяна 5323 пъти


ilievad
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 09 юни 2015 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот ilievad » Съб 17 фев 2018 13:54


Във фара на бората се събират лед крушките и капака спокойно се затваря няма потене,но за предпочитане е поне според мене крушките да са с радиатор не с вентилатор защото вентилаторите се нуждаят от въздух който няма да го има след като се затворят капаците!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот kris11 » Съб 17 фев 2018 17:57


ilievad написа:Във фара на бората се събират лед крушките и капака спокойно се затваря няма потене,но за предпочитане е поне според мене крушките да са с радиатор не с вентилатор защото вентилаторите се нуждаят от въздух който няма да го има след като се затворят капаците!

Има вентилатора на които е на охладителя и е на резба. Има гумен уплътнител на капачката, навива се радиатора с вентилатора след капачката.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Нед 18 фев 2018 11:13


Онзи ден на влизане в Ямбол от едно кръстовище се включи "нещо",което беше доста далеч зад мен,но ми вадеше зверски очите.Досега не се бях срещал с такъв електрожен.Намалих,за да ме мине и кво да гледам-неугледна Голф 2ка,не знам с ксенон или лед беше,ама концентриран лъч светлина 2 метра пред колата,другото сигурно до петия етаж на някоя сграда се разпръскваше.После по някакъв начин пак се оказа зад мене и вече не издържахме и пътниците в колата си изкараха телефоните и си пуснаха светкавиците да му светят в очите на тоя.Е,явно не му е за първи път,защото се усети и си спря електрожена и си пусна само халогените.
Та пич,ако четеш темата,моля те регулирай си фаровете,и ако пак някой ти свети така,вземи ги хвърли тия крушки,че ще случиш на някой нетолерантен и ще ядеш шамари някъде...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот MMX » Вто 20 фев 2018 10:27


На твое място щях да покарам известно време близо зад него на дълги - като намек, макар че много вероятно да не разбрере и да се почувства раздразнен от "глупака" зад себе си. Много пъти съм си мислил колко полезно би било едно светлинно табло с надписи на задното стъкло, да може да пишеш послания на задния. Примерно: Фаровете ти са отвратителни или Не ми карай на 1 метър дистанция.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Piqndurnik » Вто 20 фев 2018 12:42


MMX написа:На твое място щях да покарам известно време близо зад него на дълги - като намек, макар че много вероятно да не разбрере и да се почувства раздразнен от "глупака" зад себе си. Много пъти съм си мислил колко полезно би било едно светлинно табло с надписи на задното стъкло, да може да пишеш послания на задния. Примерно: Фаровете ти са отвратителни или Не ми карай на 1 метър дистанция.

Едно голямо огледало би свършило по-добра рабора :mhihi


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Lifeguard » Сря 21 фев 2018 16:41


Дайте отзиви за LED Н7 на късите светлини с лупа на Пасат Б5.5.Има ли ефект,някаква настройка трябва ли и двата диода накъде трябва да гледат при поставяне-наляво и надясно или нагоре и надолу?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6045
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 21 фев 2018 16:54


настрани трябва да гледат, но без да отрежеш гумените капаци не се събират, за инсталацията също не остава много място...


Потребителски аватар
messut
Мнения: 146
Регистриран на: Сря 12 ное 2014 14:55
Автомобил: Vw Sharan 1.9 Tdi 110 ps [81 kw]
Двигател: AVG 1999
Местоположение: гр. Кърджали

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот messut » Съб 24 фев 2018 6:57


samet_1984 написа:Сложих си преди няколко дена лед крушки H4
на шаранчето.Светят добре,но капаците остават незатворени.Другото което не ми хареса е че дългите не светят на далече.

От кои крушки си купи колега? От тия с вентилаторчетата ли? Колко лумена? И аз мисля да сложа такива, но проблема с капачките ме спира :confused


FEN_NA_TDI
Мнения: 164
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот FEN_NA_TDI » Съб 24 фев 2018 14:27


messut написа:
samet_1984 написа:Сложих си преди няколко дена лед крушки H4
на шаранчето.Светят добре,но капаците остават незатворени.Другото което не ми хареса е че дългите не светят на далече.

От кои крушки си купи колега? От тия с вентилаторчетата ли? Колко лумена? И аз мисля да сложа такива, но проблема с капачките ме спира :confused
кои с вентилаторчета??? крушки с вентилаторчета има много :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Lifeguard » Съб 24 фев 2018 15:00


DoH_KuXoT написа:настрани трябва да гледат, но без да отрежеш гумените капаци не се събират, за инсталацията също не остава много място...

Колега е захващането въобще как става нa ЛЕД-а?Пак казвам за късите?Оригиналната крушка се набива с двете крачета в буксата и цялата букса се завърта и законтря в рефлектора.Самата букса си има пластинка с ушички.А тез лед крушки са с кабелче.Как да стане като не е,както при други фарове,дето крушката се фиксира с телчета -примерно на стария ми голф 3?
Махам тази пластина с ушичките от буксата,ама пак не става.Не минава лед крушката през нея,щото е тясна.Пълен батак.
Колеги дайте акъл как става?
За тази пластина говоря.
Изображение
И за тези крушки:
Изображение



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта