LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 26 окт 2017 15:51


същите като мойте, още си стоят в кутийката и чакат модове на капаците на фаровете. Четох в един руски сайт за всички светодиодни осветителни тела в автомобилите се препоръчва напрежение по-ниско от това което по принцип създава инсталацията. Монтират разни модулчета за намаляване на 90% напрежение. Получава се на практика вечен светодиод. Поне така пишат. Иначе малките интериорни горят като пуканки, след монтаж на съпротивление вече няма промяна. Недостатък е, че интензитета на светлината също малко спада, но предвид силата на светене на тези H7 мисля, че не би било забележимо. Например един DRL на късите на 90% и си караш целодневно така.
ето и едно клипче, някой по-назад питаше как светят





Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот stefan4o » Чет 26 окт 2017 16:39


Айде сега, който има релета на фаровете да ги маха :)


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Чет 26 окт 2017 17:46


Не съм съгласен.При мен напрежението на фаровете е около 11.8 волта и ми прави впечатление,че като дам мигач светлинния поток се променя леко,така че при мен не са изгорели от свръх напрежение,а просто са си китайски боклуци и им е дошло времето.Ако на някой му е интересно ще направя снимки с едната здрава крушка и с една Филипс +60 процента.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот stefan4o » Чет 26 окт 2017 17:58


При теб не знам как е. Когато правихме допълнително осветление в купето на служебния ни бус, момчетата, които ни продадоха диодните ленти ни предупредиха да им редуцираме напрежението до 12В, че като работят на 13+ и изгаряли доста бързо. Колегата им прави схемичка и ги вързахме след нея, като им подаваме около 12 волта.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот kris11 » Чет 26 окт 2017 20:46


DoH_KuXoT написа:същите като мойте, още си стоят в кутийката и чакат модове на капаците на фаровете. Четох в един руски сайт за всички светодиодни осветителни тела в автомобилите се препоръчва напрежение по-ниско от това което по принцип създава инсталацията. Монтират разни модулчета за намаляване на 90% напрежение.

Имам накачулени ЛЕД по вътрешно и външно осветление. единствено дават фира след дълго време във фара на габарите / опичат се от халогенната Н4. А по интериора има много , ама много ламБи. 4 на вратите,4 отпред и 3 ти ред за осветление на краката,още 2 на багажник - сулфидни с по 8 светодиода.Плафони 1 двоен: плочки с по 18 и 15 светодиода и 1 в средата с 15 светодиода.пр.габарити, задни габарити /2 бр ,1 я сдвоен със стоп, заден фар мъгла, осветление на номера. Правени от мен таблото с бели светодиоди 4х4 бр + 3х 3 бр,пепелник 2 сини и по дръжките на вратите по 1 син, часовник /забр. 2или3 сини светодиода/. /Офф таблото го правих защото ми изгоря регулиращия елемент на платката/
А за ленти има драйвери пускащи определен ток.
В 3 я стоп има 3 ленти / без нищо допълнително. Интересното е ,че светят съвсем слабо на габарит и фар / все едно и те са габарит :screwy /
П.П. Единия светодиод за осветление на номера и той даде фира наскоро, но съм ги слагал 2011г.

Последна промяна от kris11 на Пет 27 окт 2017 9:25, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 26 окт 2017 21:35


При мен е обратното интериора всичко дето е лед приключи, а габаритите във фара и осветлението на номера са ок


ilievad
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 09 юни 2015 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот ilievad » Пет 27 окт 2017 10:45


Може да се повторя но не си вземайте от тези крушки на снимката и на видеото защото тези диоди са скапани и вентилатора скапва .пускам снимка на крушките с които съм аз само че н4 и са с диоди на Филипс и с радиатор който няма как да изгори поради недостатъчно въздух или влязъл боклук в перката.
bsm80991600ac_3f20b9f502de44c7.png


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 27 окт 2017 10:50


Все още не съм убеден в качествата на афтърмаркет продукти.
Че ЛЕД е добре,добре е.Гледах ги на една Октавиа 2017 година,цепят мрака,но са заводски.
Осрам май ще извадят скоро нещо на пазара.
Но съм сигурен,че няма да са 20лв.
То и Филипс имат,250лв


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Пет 27 окт 2017 10:59


Не е въпросът до вентилатора колега.Както писах в моя пост при мен той си работи,ама една част от микро диодите за късите в COB-a изгоряха,а охлаждане си има,т.е вентилаторът си работи.Работите тук отново опират до късмет,но нека спомена,че колата я карам абсолютно всеки ден и то основно градско на къси разстояния с доста спирания и гасене на фаровете,което неминуемо оказва влияние на животът на крушката.Лед технологията има много потенциал,но дори и в евтини крушки за 20 лева ефектът е видим.Светват леко,не като ксенона,който лично при мен товареше инсталацията и като го пуснех двигателят ми започваше да работи по-тежко.Освен това с леда за 2 месеца никой не ми е присвяткал,че го заслепявам,а и като застанеш пред колата светлината пак е силна като ксенонова,но не е толкова разпръсната и като я гледаш не ти товари толкова очите.Аз така или иначе мисля пак да си поръчам такъв тип крушки,но ще заложа на друга марка и с гаранция.От Aliexpress поне си спазват гаранции и тем подобни,защото ако им пуснеш диспут става лошо за тях.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот atrt » Пет 27 окт 2017 11:17


Дано не ме нападнете пак, но фабричен диоден или по правилно лазерен матричен фар няма нищо общо с тези крушки. Поне на Ауди А6 2013 3.0 ТДИ с дистатрониците отдолу, фара е интегриран диоден блок. В него е късия, дългия и халогена, габарита и мигача са също на едно- динамични. За най новата Шкода ме съм да е по различно.
Скоро брат ми купува подобни и след като ги пуснахме на лупата, освен гадната синята светлина и необходимостта да се реже капачката на фара друго не видях да правят. После ги смени за ксенон струващ пак 50 лева и при него пак същата гадна синя светлина, рязане на фара и усложняване на инсталацията. Накрая се сдоби с дву-бутално портативно компресорче, коeто се оказа че помпи доста бързо гумите му.
Моето мнение за тия ледове и ксенони си остава и като преди....... :no мъгла в синьото сияние.
Естествено това си е мое субективно мнение и всеки може да си пробва колкото иска тези хубави крушки. Поне има голям разнообразие на пазара-с вентилатор, без вентилатори, с гъвкави разтегателни охладители, само с радиатори и така нататък.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Iezekil » Пет 27 окт 2017 20:11


А от какво идва греенето,че има нужда от охлаждане?В къщи сложих лед пури и съм страшно доволен,та оглеждам.


ilievad
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 09 юни 2015 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот ilievad » Пет 27 окт 2017 20:19


Ами диодите греят за това им слагат или радиатор или вентилатор за да се охлаждат иначе изгарят.мойта крушка на фара съм пробвал да я пипам след като работила и направо няма баране свлича кожа!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 27 окт 2017 20:20


Щото халогенната е студена...


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Пет 27 окт 2017 20:21


От отделянето на енергия.Както обикновената крушка грее,така и диодът,с разликата че отделяната от него топлина не е в светлинния спектър както на обикновената крушка,а в задната му част,и затова се използва алуминий за отвеждане на топлината извън вентилатора.
А ето и набързо сравнение на стена между халогенна крушка Philips +60% (в ляво) и диодна крушка C6(в дясно)
Изображение
Съжалявам за качеството,но с телефона толкова.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот ssssl » Пет 27 окт 2017 21:26


Iezekil написа:А от какво идва греенето,че има нужда от охлаждане?В къщи сложих лед пури и съм страшно доволен,та оглеждам.

При сравними лумени, ледовете излъчват в пъти по-малко топлина от съответната халогенна крушка. Обаче си имат някаква гранична температура, при която се напукват и образно казано , изгарят. При различните типове диоди тая температура е различна. От тая гледна точка , колкото по-кратко светят, без гасене, толкова по-дълго издържат.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 777 и 65 госта