LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Bai Sando » Съб 09 май 2015 22:05


В последните няколко години LED технологията много се разви и все по-често могат да се видят в ежедневието.
Като почнем от крушките в полилея и стигнем до уличното осветление.
За село съм взел 2 LED прожектора от 10 вата за осветяване на двора и светят доста силно.
Сега гледам,че са измислили и такъв вид крушки за автомобилите.Приличат много като ксеноновите,но са с радиатори за охлаждане на диода и друг вид баласт.Цената им е доста солена от около 200 и повече лв.все още.
Някой пробвал ли ги е как светят и какво ви е мнението за тях?
http://autopro.bg/LED-sistema-N7-CREE-30W




jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот jordanpar » Нед 10 май 2015 13:14


Всички производители в премиум сегмента преминават на ЛЕД фарове.Ксенона вече е отживелица.
КРЕЕ са качествена марка.Ползвал съм техни продукти за подмяна на интериорно осветление,за ейнджъл ай на БМВ,както и за фарове за мъгла.
Модела който показваш е с доста добри показатели.Имай предвид че 100 вата нажежаема жична лампа се равнява на 1200 лумена диодна светлина.Тези 2000 на КРЕЕ ако са верни са много добре.Според дании от един форум: Стандартна крушка - дава около 1300 лумена осветеност; филипс 50+ - 1750 лумена/ живот около 350 часа. найт брейкър - 1780 лумена. .
ето и видео на форд рейнджър с такива: https://www.youtube.com/watch?v=MPME3ywfjhE


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот radi_nrj » Нед 10 май 2015 13:27


Много е важно да има мониторинг на вентилаторите и да може лесно и евтино да се сменят. Ако се охлажда диода и не се претоварва топлинно или по ток на теория трябва да свети вечно. Въпроса е тия крушки в реални условия колко ше светят.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот fox_vt » Пон 11 май 2015 20:56


Проблема в случая е охлаждането а предвид достата коментари от ибей явно има проблем.Незнам дали забелязвате но диода с радиатора и вентилатора се намират във фара тоест зад капачката на фара,а не в двигателния отсег.Това за мен е проблем и ако за една халогенна крушка не е проблем да работи при над 100 градуса околна температура за диода не гарантирам.Това лятото разбира се.Другия основен проблем е фокуса.Само рефлектор разработен за лед ще е ефективен.


Потребителски аватар
Slavyan
Мнения: 56
Регистриран на: Съб 12 апр 2008 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Slavyan » Съб 19 мар 2016 3:15


Някой престраши ли се да ги пробва тези крушки? Търся някой с отзиви от опит. Аз съм ги харесал да ги слагам на фарове с лупи, ама не знам дали ще светят достатъчно силно.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Bai Sando » Съб 19 мар 2016 8:27


Някъде гледах сравнение на две еднакви коли излезли от завода.Едната беше с оригинален ксенон,другата с ЛЕД.
Оказа се,че ксенона осветява по-добре и заключението беше,че макар и оригинално монтирани,има още да се работи по тази технология.
Иначе аз си монтирах преди няколко месеца 7 ватови ЛЕД лунички на халогените.На 2700к правят много приятна топла светлина,каквато трябва да е за халогени(мъгла).Като ги сравнявам с 50 ватова крушка,светят горе-долу като нея.
Сега съм ги вързал към алармата и при всяко заключване се включват за 1 минута да ми светят в краката :mrgreen


Потребителски аватар
Absurde
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 09 ное 2014 19:47
Автомобил: VW Passat Variant B5 5
Двигател: AZX 2 3 VR5
Местоположение: Не се знае, знае ли се...

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Absurde » Съб 19 мар 2016 15:33


Това видео е интерсно, направено е за руския пазар, но може да се научи нещо:

https://www.youtube.com/watch?v=4wQ7Oa2aof4


Потребителски аватар
Иван.Иванов4
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 15 май 2016 14:37
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Иван.Иванов4 » Вто 31 яну 2017 18:47


Колеги някакво развитие има ли по темата?
Преди няколко дни си смених фаровете. В момента съм с LED габарити и LED мигачи. Късите ми са на лупа H1, дългите H1 без лупа.
Обикновените крушки светят доста смотано за тези фарове и реших да ги заменя с LED варианта. В момена съм пред дилема охлаждане с радиаторна решетка (или нещо подобно, което уж било новата технология) или с вентилаторчета (което ме навежда на мисълта какво се случва ако изгори).
Цените варират от 70 - 90 лева за комплект с вентилаторно охлаждане или 85 -90 лв за комплект с охлаждане на принципа на радиаторна решетка. Тези цени ги гледам в един друг популярен сайт за продажба, който не знам дали мога да спомена тук.
В авто сайтове също попаднах на LED крушки H1 формат, но цена 6.90лв за LED крушка на къси или дълги просто е смешна според мен.
Не мога да намеря информация за "еволюцията" на LED крушките. Ще бъда благодарен ако някой компетентен по темата се изкаже и даде информация охлаждане с вентилаторчета или т.н. технология на радиаторните решетки е новото поколение.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Bai Sando » Вто 31 яну 2017 20:44


Eдин приятел си взе диодни крушки за фаровете на мерцедеса си.Около 120 лв комплекта му излезнали от модела с вентилаторно охлаждане.
Направил си експеримент със свободна лупа с изгорял рефлектор.Първо сложил ксенон 35 вата и естествено светела на петна,после сложил диодната и по думите му светлината била много по-силна и петната изчезнали,а светлината се разтиляла много добре на пътя.
Ако ги е монтирал на колата ще направя някоя снимка.


Jijo_M
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Jijo_M » Сря 01 фев 2017 18:41


Аз също се бях запалил, но чета руски авто форуми и там освен проблема с охлаждането и оставането на фара без заден капак, доста голяма част от опиталите остават недоволни от осветеността на пътя особено при мокро тъмно време. Първоначално се вижда, че светлината е много силна, но не успява да направи хубав лъч. В последствие ги заменят с усилени халогенни крушки. Опитите са правени с качествени ЛЕД крушки.


Потребителски аватар
Иван.Иванов4
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 15 май 2016 14:37
Автомобил:
Двигател:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Иван.Иванов4 » Пет 03 фев 2017 12:29


Един комшия сподели, че ползвал някакви с нагреваема жичка, но стъклото около нея е боядисано в синьо. Показа ми, свети долу горе бяло, не може да се сравнява с LED или Ксенон, но смятам, че е добър компромисен вариант с цена около 20лв за крушка.
Колеги, какви са ви мненията по въпроса?


Потребителски аватар
rhodius
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 07 окт 2008 21:57
Автомобил: vw golf III
Двигател: AEK 1995
Местоположение: Свиленград

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот rhodius » Нед 02 юли 2017 17:40


Малко да изтупам темата :mhihi и да споделя мнението си за ЛЕД лампите. Преди година и малко си взех ЛЕД кит H1, монтирах го на фар със лупа(фаровете са имитацията на HELLA, ТИК за голф3). Преди това съм карал със обикновена халогенна лампа след това със ксенон система(35w 6000k) във последствие заменена със халогенни лампи Osram Cool Blue Intense, след тях със лед(30w 6000k със CREE чипове без лупичка на тяк) и последно със Osram Cool Blue Intense,
Впечатленията ми за лед: на сухо светят по слабо от ксенона и малко по силно от осрамките, докато на мокро не знам защо но се представят по добре от ксенона и от осрамките. Във градски и извън градски условия осветяват доволно.
Охладителното тяло е със вентилатор и ги приспособих да са извън фара за по добро охлаждане но от там дойде проблем със вентилаторчето за охлаждане, беше засмукало някаква шушулка и е спряло, от там чиповете загряват и единия е изгорял(същото ще се получи ако изгори и вентилатора).


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот DundyTheCroc » Вто 04 юли 2017 15:18


По руските форуми за обсъждане на стоки от Китай (а няма начин диодите да не са правени там) има много тестове на подобни крушки. Като цяло извода е, че светят добре, но в да кажем 90 процента от случаите няма добро срязване на лъча, т.е. ще заслепяват отсрещните автомобили. Слабото охлаждане и това, че не влизат във всички фарове не го споменавам изобщо, според мен подобни крушки нямат място на пътя.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Bai Sando » Вто 04 юли 2017 19:00


Аз поне за сега си ползвам ксенон на 4300к и съм доволен.Вече 5-та година още не е изгорял.
Като доизмислят диодните светлини ще си взема,но на този етап не :smile


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот ALESYZ » Чет 06 юли 2017 15:50


И аз от известно време ги мисля тия LED, но ме спира това с тия вентилатори за охлаждане и изобщо струва ли си да махна сегашните халогенни лампи на Osram NB+ заради LED.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта