LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот jabre » Нед 28 яну 2018 22:43


Сега намери тази 2цветен модел, 3000/6000к.... за 19е вземил би тази, но 9600 лумена са, около колко лм дават качествена светлина?


YHKOMS H7 H4 LED Bulbs H1 H3 H8 H11 HB3 HB4 LED Headlight Kit 3000K 6000K 9600LM Dual Color Car LED Light Headlamp 12V
http://s.aliexpress.com/zM3QBfqM?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Mishonti » Нед 28 яну 2018 22:47


FEN_NA_TDI написа:аз съм ти дал реални факти!! това че ти си извадил късмет с тези крушки е друг въпрос както вече казах модела S2 са малко по качествени може би за това още светят


Би ли ми дал линк към въпросните крушки, които ти използвш, може да си поръчам да ги тествам и тях, ако наистина са по-добри.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Пон 29 яну 2018 12:54


S2-ката са добри наистина,на 2ката светят брутално,но вадят очи.Доста често ми святкат ...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот MMX » Пон 29 яну 2018 16:06


Mishonti написа:Отделно от това осветяват много добре, дори и на мокро, светят 100 пъти по-добре от ксеноните. А и последно - не заслепявам отсреща движещите се автомобили.

Дали? Добре е да схванете, че вариантите са: или светят нормално и не дразнят насрещните или светят "много добре" за сметка на насрещните. Идеален вариант няма. Все едно караш постоянно на дълги с утехата, че имаш други светлини за дълги и си невинен.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Благовест » Пон 29 яну 2018 16:22


beuchat написа:S2-ката са добри наистина,на 2ката светят брутално,но вадят очи.Доста често ми святкат ...

Имах възможност да сложа LED крушка за проба на Пасата...Това е по-зле и от електрожен! :horror
Дано не се юрнат да ги слагат на дърти кошници тия ламБи! :screwy


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Mishonti » Пон 29 яну 2018 17:05


MMX написа:
Mishonti написа:Отделно от това осветяват много добре, дори и на мокро, светят 100 пъти по-добре от ксеноните. А и последно - не заслепявам отсреща движещите се автомобили.

Дали? Добре е да схванете, че вариантите са: или светят нормално и не дразнят насрещните или светят "много добре" за сметка на насрещните. Идеален вариант няма. Все едно караш постоянно на дълги с утехата, че имаш други светлини за дълги и си невинен.


Виж сега, имам около 50 000км с тези крушки до сега. Никой не ми е светил, че го заслепявам. Може да е и защото колата е ниска, знам ли. Но няма да си измислям със сигурност.
Искам да пробвам тези на Филипс, за които колегата спомена, само че той не дава информация откъде мога да ги поръчам. След като ги тествам и тях ще дам мнение, може и да се заблуждавам с тези котайските сега.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Пон 29 яну 2018 17:50


Благовест написа:
beuchat написа:S2-ката са добри наистина,на 2ката светят брутално,но вадят очи.Доста често ми святкат ...

Имах възможност да сложа LED крушка за проба на Пасата...Това е по-зле и от електрожен! :horror
Дано не се юрнат да ги слагат на дърти кошници тия ламБи! :screwy

Ми точно на дърт кошник съм ги сложил.Доста често пътувам нощно време и всеки 2ри с обикновени крушки ми вади очите,защото си е навирил фаровете нагоре.Също така доста от новите коли,уж с лупи и не знам си какви крушки дето уж не заслепявят ми горят ретината,та защо и аз да не им вадя очите?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Mishonti » Пон 29 яну 2018 18:46


И моя е дърт кошник. Не смятам обаче, че трябва да се съди по това колко ти е стара колата. Още повече докато караш Б5 да казваш на другите коли, че са дърти.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Пон 29 яну 2018 19:31


Карай,нали трябва да се правим на праведни във форума.
Интересно само на мен ли ми прави впечатление,че светлината от лед-а не дразни толкова като тази на ксенона?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Mishonti » Пон 29 яну 2018 22:56


Аз съм на същото мнение. Ледовете са много меки и недразнещи. Като имах китайски ксенон на Б5цата колко съм ги заслепявал... и на мокро нищо не виждах..
Интересно ми е къде отиде колегата със скъпите крушки, да ми даде линк за да ги пробвам и аз.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Благовест » Пон 29 яну 2018 23:47


Mishonti написа:И моя е дърт кошник. Не смятам обаче, че трябва да се съди по това колко ти е стара колата. Още повече докато караш Б5 да казваш на другите коли, че са дърти.

Аз не карам с тия ламБи!Както казах заслепяват,ксенона също(на фар без лупи)!
Колега с Гоуф двойката е решил,че щом го заслепяват,начи и той може!То от такива не може да се кара вече!С този начин на мислене до никъде няма да я докараме! :screwy


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот MMX » Вто 30 яну 2018 11:54


Като те заслепяват, може да псуваш и намаляш скоростта. Когато ти заслепиш някой тъпанар насреща, рискуваш по-сериозно. Така си мисля и затова не планирам да заслепявам за компенсация. Но можеше поне денем да си спасим очите от идиотски светлини.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Вто 30 яну 2018 12:13


Благовест написа:
Mishonti написа:И моя е дърт кошник. Не смятам обаче, че трябва да се съди по това колко ти е стара колата. Още повече докато караш Б5 да казваш на другите коли, че са дърти.

Аз не карам с тия ламБи!Както казах заслепяват,ксенона също(на фар без лупи)!
Колега с Гоуф двойката е решил,че щом го заслепяват,начи и той може!То от такива не може да се кара вече!С този начин на мислене до никъде няма да я докараме! :screwy

Ами попринцип тия крушки не съм ги сложил за гъзария или да заслепявам,а защото на двойката фаровете са пикливи поради спад в напрежението,същото е и с всичко останало,даже май и Пасатите като твоя нямат релета.Предпочитам да заслепявам отколкото да не виждам нищо на пътя и ако ми изскочи човек да не мога да реагирам.
Отделно,че в Ямбол уличното осветление е под всякаква критика и на доста места го няма.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот hooligans » Вто 30 яну 2018 12:27


beuchat написа:Предпочитам да заслепявам отколкото да не виждам нищо на пътя и ако ми изскочи човек да не мога да реагирам.
Отделно,че в Ямбол уличното осветление е под всякаква критика и на доста места го няма.

Браво! :no


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Вто 30 яну 2018 12:30


Елате покарайте малко тук и пак ще си говорим дали ще се възмущавате,особено ако са ви изскачали хора и животни на слабоосветени участъци с кофти фарове...
Интересно ми е защо не плюете по крушките с повече проценти светлина,които също си заслепяват?Нали не си мислите,че това процентно увеличение не се отразява на осветения участък ,т.е повече светлинен спектър,което неминуемо води до заслепяване,или пък по тези,които си правят дългите на дневни светлини и 100 процента вадят очи повече,отколкото моите китайски ледове?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 262 госта