подземен паркинг и АГУ

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

ползвате ли подземен паркинг при положение, че имате АГУ

да
60
68%
не
28
32%
 
Общо гласове: 88
Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Traytor » Вто 23 юни 2015 10:37


VWGT написа:би ли показал къде е забраната и на какво основание е тя ? (линк, закон, всичко ще свърши работа)

Закон както казах няма... А забраната обикновено е на самия паркинг. Мога ако искаш да ти снимам на Billa входа на подземния паркинг. Има разрешено влизането на ППС до еди си каква височина и до това има забранено влизането на автомобили с АГУ. Но както казах няма никой който да провери дали влизат коли с АГУ.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Вто 23 юни 2015 10:39


аз не се заяждам, а се интересувам :). Защото ти не ме разбираш. В Несебър "забраниха" свободния достъп до плажа, също така и на някои тротоари някои хора пък бяха "забранили" на други хора да паркират докато тях ги няма (колчета, скоби, синджири). Та наистина се инстересувам, ако бъркам ще се поправя.
Уте слагам знак на нашата улица, че влизането е забранено, това дали е Забрана ?


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот myrshavija » Вто 23 юни 2015 10:48


Ако улицата е твоя, можеш да слагаш каквито табели пожелаеш. Доколкото зная, паркингите на моловете са частна собственост.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Traytor » Вто 23 юни 2015 10:49


Не съм казал че се заяждаш. Но тънката разлика между това което правят моловете и комплексите и това което даваш ти като пример е, че паркинга е тяхна собственост и имат право да налагат забрани за него, а ти нямаш никакви права над улицата :Mr Green Fun Според мен забрана не трябва да има, просто трябва тия прегледи на газовото и като цяло ГТП трябва да се докарат до момента в който няма да са просто фиктивни(главно в малките градове). Аз всеки път като минавам преглед трябва да ги карам да ми проверят всичко по колата, включително на подемника да ми огледат грънетата и да проверят децибелите на шума, защото аз сам няма как да го направя, два пъти годишно(освен) гтп-то ходя да ми проверят силата на спирачките. Тия работи трябва малко по-сериозно да се правят и няма да има нужда да се дискриминира.

edit: Мършавия ме изпревари.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Вто 23 юни 2015 10:53


ами май не са, както и тези на магазините и тн. Има един друг казус там, хем са частни, хем са обществени. За това бях писал в първата страница. Най-явен е проблема с инвалидните места, нито ченгетата могат да те глобят, нито "собствениците" на паркинга, и сега върлуват едни със стикери.
Поне това е, което знам аз (говорил съм си с хора, които имат такъв паркинг относно инвалидните места, и защо нищо не правят). Разбира се всичко това може да не е вярно и ако е така, очаквам някой да сподели инфо по въпроса.
При жилищните комплекси е по-друга бирата, там не може да влиза всеки и паркингът не е обществен. Но отново се скатават, мисля че вентилацията е задължителна при подземен паркинг, независимо от колата, а там дори такава няма.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Traytor » Вто 23 юни 2015 11:00


Това със стикерите според мен е доста добра идея. Някои идиоти във Варна подкрепят идеята да се драскат колите които са паркирали неправомерно, според мен стикерите са по-добрия вариант. За моловете, мисля че паркингите са си баш частна собственост и им е по-лесно да забранят влизането на територията на подземния паркинг на автомобили с АГУ.
Противопожарните норми и правила не въвеждат забрана за влизане и паркиране на МПС с газови уредби в подземни паркинги

Съгласно действащите нормативни изисквания за осигуряване на пожарната безопасност в обектите, които са въведени в експлоатация, също няма забрана за влизане и паркиране в подземните паркинги на автомобили, работещи на газ (метан или пропан – бутан)

Сред правилата и изискванията за осигуряване на пожарната безопасност на строежите, които са разписани в действащата към момента нормативна уредба, няма забрана за влизане и паркиране в подземните паркинги на автомобили, работещи на газ (метан или пропан – бутан).
В Наредба Із-1971 от 29 октомври 2009 г., влязла в сила през м. юни миналата година, са посочени изисквания, които трябва да бъдат спазени при проектирането на зони за моторни превозни средства с газови уредби в затворени гаражи. Съгласно нормативното изискване, в определени обществени сгради гаражните помещения трябва да разполагат с газсигнализаторна система, включваща аварийна вентилационна инсталация. Сред правилата и изискванията за осигуряване на пожарната безопасност в обектите, които вече са въведени в експлоатация, също няма забрана за влизане и паркиране в подземните паркинги на автомобили, работещи на газ (метан или пропан – бутан).
Отговорностите за осигуряване на пожарната безопасност в даден обект са задължение на съответните ръководители (собственик, наемател, ползвател). При осъществяването на държавен противопожарен контрол инспекторите контролират създадения ред от ръководителя на обекта.
Специфични правила към газовите съоръжения и инсталации за втечнени въглеводородни газове има в различни нормативни актове, по които пожарните инспектори не осъществяват контрол. Правилното паркиране в обособените зони за автомобили с газови уредби, както и поставянето на забранителни табели е мярка на ръководителите на обектите. Тези изисквания не са свързани с държавния противопожарен контрол. Служителите на ПБЗН осъществяват дейността си само в съответствие с нормативната база, която определя противопожарните изисквания към обектите в експлоатация и строително -инвестиционения процес.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Вто 23 юни 2015 11:42


да, това го прочетох още в началото. Дал съм и линк, към сайта на МВР. Само че после прочетох и въпросната Наредба малко по диагонал и ... там не намерих нищо конкретно по въпроса. С това си изказване от МВР по-скоро само намекват, че те нямат отношение към въпроса и прехвърлят топката, интересно е паркинга на какво основание има право ?


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Traytor » Вто 23 юни 2015 14:40


Добре де ти на входната си врата не можеш ли да сложиш табела забранено влизанръо на цигани? Същата работа.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот НарКол » Вто 23 юни 2015 14:43


Не може, щото веднага ще те осъдят за дискриминация и разпалване на етническа вражда. :drunk

Последна промяна от gr_kanev на Сря 24 юни 2015 12:51, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение. Освен бутон "цитат", има и бутон "нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Вто 23 юни 2015 14:45


е нали това ти казвам, на входната врата мога, но на тротоара (който също е мой, аз го чистя и тн) не мога да набия колчета. Т.е. едното е публична част някаква инфраструктура, другото си е лично.

(бтв не можеш да сложиш забранено за цигани, щото тогава става дума за расизъм. Може да ограничиш достъпа на общо основание, забранено на Външни лица - изобщо, а не по пол, раса и възраст. Та в този ред на мисли може да се погледне и на колите :) за бензин може, за дизел не ... или за АГУ, защо ?)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Вто 23 юни 2015 14:52


и последен риторичен въпрос :)
ако ми е празна бутилката, нарушавам ли някой закон (писан или неписан), застрашавам ли личното и обществено здраве, имущество и тн ?
мога ли да паркирам тогава на паркинга ?


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Traytor » Вто 23 юни 2015 15:02


Ама защо намесваш тротоара, той е общинска собственост. Докато паркинга на мола е частна собственост. Какво като е расизъм? Жилището е твое и ти определяш правилата в него. Можеш да откажеш достъп на който ти е кеф. Към тротоара нямаш право на претенции.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Кайзен » Вто 23 юни 2015 18:51


Отговорих на анкетата с Да.

В Германия няма забрана за спиране в подземни паркинги на коли с АГУ. Аз лично съм виждал забранителна табела на един подземен паркинг в Hamelin и не влязох. Един немец ме забелязал, че след като съм стигнал до входа съм дал назад и съм паркирал по-надолу на улицата. След това ме пресрещна и ме попита защо не съм влязъл в паркинга. Казах му за табелата и той ми се усмихна и каза, че долу в паркинга има поне две коли на газ - неговата и на жена му. Забраната вече не важала, но табелата не е била свалена, въпреки че е писал на собственика.

Ако по някаква причина се случи нещастен случай с АГУ в Германия, то аз не искам да бъда на мястото на човека/фирмата сложила подпис и печат на TÜV-документа. TÜV на АГУ в Германия струва 23,80€ като се извършва на всеки две години.

Ако човек шофира повече от 30-40 000км/година, то CNG/LPG са без алтернатива. Аз лично съм се спрял на LPG, заради наличието на възможност за зареждане в (почти) всяко населено място и по магистралите.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот icoico » Сря 24 юни 2015 10:24


chef_ss написа:...Казах му за табелата и той ми се усмихна и каза, че долу в паркинга има поне две коли на газ - неговата и на жена му. Забраната вече не важала, но табелата не е била свалена, въпреки че е писал на собственика.

Ако по някаква причина се случи нещастен случай с АГУ в Германия, то аз не искам да бъда на мястото на човека/фирмата сложила подпис и печат на TÜV-документа...

Не се връзвай толкова на приказките на газфеновете. Вярно е, разбира се, но с коментар под черта:
Ако подземният гараж е частен(има много такива, на магазините предимно), собственикът има право да забрани достъпа на автомобили с газова уредба. Моят дом, моите правила, нали...Щом табелата стои, вероятно го има вписано в Parkhausordnung-а, в такъв случай не бих искал да съм на твоето място, ако л..ото удари вентилатора. :mhihi Естествено шансът е минимален, едно на милион, но пък немците са маниаци на тема пре-пре-презастраховане :mhihi :mhihi Само като пример, гаражът на Фрапорт, който в голямата си част даже не е подземен:

http://www.frankfurt-airport.de/content/frankfurt_airport/de/parken/geschaeftsreisende/corporate_parking.html

...Mit einem Erdgasfahrzeug können Sie am Frankfurter Flughafen überall parken. Autogasfahrzeuge (LPG) sind nicht in den Terminalparkhäusern zugelassen...


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот dobrin » Сря 24 юни 2015 12:36


Да преведа за незнаещите немски:
С метан може, с LPG - не.
Като цяло - прочетете по-горе какво е написано. Щом собствениците на даден имот са решили, че автомобили с АГУ нямат достъп - това е. Или се съобразяваш, или не ползваш.
Колегите nurv и Ivcho още на трета страница в темата написа:
НАРЕДБА за устройството, безопасната експлоатация и техническия надзор на газовите съоръжения и инсталации за втечнени въглеводородни газове


чл. 98. ...
(3) Гаражите за автомобили с АГУ трябва да имат постоянно действаща вентилация.
(4) Подземните гаражи, в които могат да се паркират автомобили с АГУ, трябва да имат:
1. вентилация най-малко с трикратен въздухообмен за 1 h;
2. автоматично задействаща се аварийна вентилация във взривозащитено изпълнение;
3. газсигнализатори.

Чл. 102. Не се допуска разполагане и съхраняване на пълни или празни бутилки за газ във:
...
3. гаражи, които не отговарят на изискванията на чл. 98, ал. 3;

Цитираните текстове се тълкуват заедно, чл. 98, ал. 3, във връзка с ал. 4. Реално, чл. 102, т. 3 е допълнение на другите разпоредби и е по-общ, тъй като той касае всякакви газови бутилки, без значение дали са монтирани в автомобил или не.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 228 госта